Socialbakers Kasım 2013 Türkiye Facebook Raporu [İnfografik]

Socialbakers Kasım 2013 Türkiye Facebook Raporu [İnfografik]

Socialbakers Kasım ayı Türkiye raporunu açıkladı. Düzenli olarak yayınlanan raporda, bu ay Facebook'ta en iyi 5 marka, 5 medya kuruluşu sıralanırken, en fazla etkileşim alan haber ise Koç Holding'in 10 Kasım için hazırladığı video oldu.

Koç Holding fikirler ölmez paylaşımıyla 247 bin beğeni ve 102 bin paylaşımla birlikte toplamda 347 bin etkileşimi yakalamış. Raporda dikkat çeken noktalardan birisi de Doğuş Grubu'na ait bir çok markanın listede yer alması. Volkswagen en iyi 5 markada birinci olurken Ntv Spor, Star TV ve Kral FM medyada ilk 5'in 3'ünü oluşturmuş.

Bu ayın raporunda Facebook'ta beğenisi olan markaları endüstri bazlı inceleyen Socialbakers'ta tahminlerin yanılmadığını söylemek mümkün. İlk sırada hızlı tüketim mamülleri var, ikinci sırada ise moda yer alıyor.

Markaların müşteri hizmetlerindeki hızını Facebook'tan gelen taleplelere verilen cevaplarla ölçen Socialbakers'te iki firma dikkatleri çekiyor. Trendyol 16 dakika cevaplama süresi ve yüzde 88 cevaplama ile Markafoni'nin önünde yer almış.

Markaların Facebook'ta etkileşimi kategorisinde Koç Holding fikirlerolmez paylaşımı ile bu ay yüzde 2000'e yakın bir artış ile ilk sırayı alırken Nescafe Xpress Türkiye yüzde 50 artış ile Koç Holding'i takip etmiş. Kasım ayının ana özeti ise şirketlerin özel günlerde yaptığı paylaşımlarla alacağı etkileşimin olduğunu söylememiz mümkün.

socialbakers-kasim-2013

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.