Şehrin hastalık haritasını çıkaran iOS uygulaması SickWeather

Şehrin hastalık haritasını çıkaran iOS uygulaması SickWeather

Kış mevsimin gelmesi ve soğuk havanın ülkemizde de yavaş yavaş hakim olması ile birlikte, en çok şikayet edilen şeylerden birisi de salgın hastalıklar.

Bugün size tanıtacağımız iOS uygulaması olan SickWeather da, bu hastalıkları gerçek zamanlı ve harita üzerinden size bildirerek, hastalıkların haritalarını çıkarıyor.

Özellikle evhamlı kullanıcılarını çıldırtabilecek olan SickWeather uygulaması, yakınınızda oluşan ve sizin için tehdit oluşturabilecek hastalıkları da bildirimler aracılığıyla size aktarıyor.

Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara yazılan mesajları semantik olarak tarayarak, hastalıkla ilgili mesajları algılayan ve geliştirilen algoritma ile birlikte bunları lokasyon baz alarak haritalara yerleştiren SickWeather, hastalık haritalarını çıkartıyor.

sick_map

SickWeather'a üye olarak güncellemeleri yakından takip edebiliyor ve ayrıca kendi semptomlarınızı bildirerek, içeriğe katkıda bulunabiliyorsunuz.

Bölgesel salgınların da takip edilebileceği uygulamada, örneğin bir grip salgını başladığında hızlıca aksiyon alıp kendinizi ilgili hastalığa karşı korumak adına bazı önlemler alabiliyorsunuz. Özellikle evhamlı insanları çok rahatsız edebilecek ve kimilerini de 'hastalık hastası' yapabilecek gibi görünen SickWeather, iletişimini de dünyanın ilk hastalık radarı konumlandırması odağında yapıyor.

Screen Shot 2013-12-09 at 23.30.49

Şu anda beta sürümde olan SickWeather'ın, web versiyonu da mevcut. Örneğin yukarıda ekran görüntüsü aldığım web versiyonunda, yaşadığınız şehri otomatik olarak algılayarak bölgedeki yaygın hastalıklara dikkat çekiyor. Biz de yeri gelmişken İstanbul için uyarımızı yapalım, grip ve ateşli hastalıklara karşı aman dikkat, boğazları da koruyalım lütfen! :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.