Facebook'tan 2013 yılı günlüğü

Facebook, seyahat fotoğrafları, işe giriş veya ayrılma ve ilişki durumu paylaşımlarının da aralarında olduğu en detaylı bilgilerin paylaşıldığı sosyal ağ. Durum böyle olunca Facebook, kişinin geçmişe yönelik her anını bulabileceği bir günlük haline gelmiş oluyor.

Facebook geleneğini bozmayarak kullanıcılarının bir yılı nasıl geçirdiğine dair oluşturduğu özel sayfayı bu sene de yayınladı. Kullanıcılarının bir yıl içerisinde 20 önemli anının derlenmesi ile oluşturulan bu sayfadan kendisi için de oluşturan Facebook, site içerisinde yapılan yeniliklerin ve önemli anlarında aralarında bulunduğu dikkat çeken olayları video halinde paylaştı.

2013 yılına dair trendleri ülkeler bazında paylaşan Facebook'un aktif kullanıcı sayısına rağmen Türkiye'deki trendleri paylaşmaması ise merak konusu. Bu yılın trendleri paylaşımında ülkemizle ilgili değinilen tek nokta en fazla yer bildirimi yapılan yerler konusunda oldu. Dünya genelinde en fazla yer bildirilen 25 yer arasında İstanbul Taksim Meydanı da yer aldı.  

facebook2013-yerler

Bu yılın en fazla konuşulan konuları

Küresel ölçekte yılın en fazla konuşulanlarını da sıralayan Facebook, ilk sırayı Mart ayında Papa olan Papa Francis alırken, onu Amerikan seçimleri ve Birleşik Krallığın doğan yeni bebeği takip etti. Son zamanlarda adını sıkça duyuran Miley Cyrus, 7. sırada yer alırken yılın ilk zamanlarında önemli bir akıma dönüşen Harlem Shake  ilk 10'da listeye ismini yazdırmış.

facebook2013-olaylar Yılın en fazla paylaşılan kişisel olayları

Sıkça duyduğunuz Facebook'ta her gün biri evleniyor sözünün gerçeği yansıttığının onayı sosyal ağdan geldi. Facebook kullanıcılarının bu yıl içerisinde hayatındaki olaylara dair yaptığı paylaşımlarda birinci sırayı evlenme, nişan ve ilişkinin başlaması alıyor. Seyahat paylaşımları ikinci sırada yer alırken taşınma durumu paylaşımları seyahatleri izliyor.

facebook2013-yasananlar

Bir yılın genel özetini bu şekilde bize yansıtan Facebook'u 2013'e ait hazırladığı video ile yazıyı bitirelim. Twitter'ın önümüzdeki günlerde bu yıla dair paylaşımlarını geçen sene olduğu yayınlayacağını tahmin ediyorum.

Facebook'un 2013 yılı videosu

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.