Bloc Party solistinden dünyanın 3 boyutlu yazıcı ile üretilen ilk plağı
Müzik

Bloc Party solistinden dünyanın 3 boyutlu yazıcı ile üretilen ilk plağı

Son zamanlarda artık hepimiz 3 boyutlu yazıcılarla üretilen çeşitli cihazlara alışırken, artık karşımızda müzik dünyasına da katkısı olabilecek bir ürün var.

Ünlü İngiliz indie rock grubu Bloc Party'nin solisti Kele Okereke, 3 boyutlu yazıcı ile kaydedilmiş plakları noel zamanında piyasaya sürmeye hazırladığını duyurdu. Amanda Ghassaei adlı yazılım geliştirici tarafından geliştirilen metot ile hazırlanan plaklar, Autodesk's Pier 9 programı aracılığı Stratasys marka 3D yazıcılarla yazılıyor.

Müzik dünyası ya da 3 boyutlu yazıcılar için belki devrim niteliğinde bir an olmayabilir fakat 3 boyutlu yazıcılar, yapı itibariyle maliyetleri düşürebildiği anda ciddi biçimde tercih edilebilirliğini artıracaklar.

Hemen yukarıdaki videoda Amanda Ghassaei adlı yazılım geliştiricinin 3 boyutlu plakları nasıl hazırladığını görebilir ve arka planda orijinal 3 boyutlu plak kayıtları seslerini dinleyebilirsiniz. Bloc Party'nin solisti Kele Okereke'nin çıkaracağı yeni tekli (single) için promosyonel bir çalışma olsa da, 3 boyutlu yazıcılarla hazırlanan ürünlerinin sayısının artacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri