GuvenRehberi.com: E-ticaret sitelerinin güvenilirliklerini topluluk destekli derecelendiren girişim
E-Ticaret

GuvenRehberi.com: E-ticaret sitelerinin güvenilirliklerini topluluk destekli derecelendiren girişim

E-ticaret'in artan hacmi ekosisteme yeni oyuncularında girmesinin önünü açtı. Sektöre yeni giren oyuncularla birlikte internetten yeni alışveriş yapmaya başlayan kişileri bir arada düşündüğümüzde online dünyada yapılan alışverişte firmaların güvenilirliğinin sorgulanma ihtiyacı da doğmuş oluyor.

Topluluk odaklı değerlendirme hizmeti veren GüvenRehberi.com şirketlerin güvenirlilik referansı oluşturmasına hizmet ediyor. SaaS olarak hizmet veren GuvenRehberi, e-ticaret sitelerinin sistemlerine entegre olarak kullanıcıları tarafından değerlendirilmesine ve bunun üzerinden siteler için referans oluşturulmasına imkan sağlıyor.

Bu yılın başında kurulan ve Ağustos ayında Aslanoba Capital'den yatırım aldığını duyurduğumuz GuvenRehberi, Aralık ayında tasarım ve yazılımda yenilenmeye giderek tekrar lansmana hazırlanıyor. Yeni tasarımının detayları ile birlikte GuvenRehberi'ne birlikte bakalım.

guvenrehberi-yeni-tasarim

Müşterinin alışveriş yaptığı şirket ile ilgili olumsuz bir haberi olumlunun 3 katı yaydığını düşündüğümüzde kullanıcılardan alınacak her bildirim önemini yakından görmüş oluyoruz. Tüm geri bildirimlerin alınabilmesi ve diğer kullanıcılara gösterilmesi açısından  GüvenRehberi yeni tasarımla ile birlikte kullanıcı deneyimlerini  ön plana çıkarmış.

Ülkemizde de kullanıcının yaşadığı olumsuz deneyimleri paylaştığı başarılı girişimlerden Sikayetvar gibi internette aktif yer almayan markaların dahi yer aldığı platformlar arasına Güvenrehberi'nin girmesi önemli. Alışveriş yapmak isteyen potansiyel müşteriler daha geniş bir açıdan bakmış olacaklar.

Güvenilir Mağaza Sertifika programı da sunan girişim gerekli müşteri memnuniyeti kriterlerini sağlayabilen mağazaları sertifikalandırarak e-ticaret sektöründe düzenleyici bir görev üstlenmek istiyor ve internette alışverişten uzak duran kitleyi de pazara çekerek pastayı büyütmek istiyor. Özellikle ve Trustpilot.com'un ve Google'ın ABD'de yürüttüğü güvenilir satıcı sertifikası vererek kullanıcılara referans noktası oluşturmasının ülkemizde de örneklerini görmek önemli.

Kurulmasından itibaren kısa bir zaman geçmesine rağmen yatırım alan ve 40'tan fazla firmaya hizmet veren GüvenRehberi'nin lansman ile birlikte kullanıcı kitlesini artırarak sektör adına yenilikleri sunacağını umut ediyorum. 30 günlük deneme sürümünün ücretsiz olduğu Güvenrehberi ile ilgilenenler ürünlere buradan ulaşabilirler.

Yorumlar (13)
 1. Sadece alışveriş yapan üyelere mail atılarak oy toplanıyor olmalı diye düşünüyorum. https://www.guvenrehberi.com/yorumcu/1003 alışveriş yapmadan da oy verilebiliyor sanırım)

  Bu üyelerin 5 yıldız verip teşekkürler demesi ne kadar faydalı oluyor diğer tüketiciler için merak ediyorum.

  Ayrıca üyelerin sahte yorum yapmayacağının da garantisi yok.

 2. Fiyatlar neden yayınlanmamış acaba ? Fiyat için tıklayın diyip iletişim formuna yönlendirmesi bana itici geldi.

 3. Akın Dağyaran Akın Dağyaran

  Bir kere E-Ticaret için yeni bir şirket olarak Sanal POS alabildiyseniz teknik anlamda güvenilir ve rahatlıkla alışveriş yapılabilir bir şirketiniz var demektir (Artık eskisi gibi kolayca Sanal POS vermiyor bankalar).

  Diğer bir yol müşteri şikayet ve memnuniyet meselesi ise tamamen şirketin kendine, müşterilerine verdiği değer ve çalışma prensibi ile alakalı bir durum, şunu hepimiz biliyoruz ki günde 100 Bin TL ciro yapan e-ticaret şirketleri bile yeri geliyor hizmet konusunda sınıfta kalıyor. Konuya dönecek olursak proje yeni değil fakat tüketici açısından kendilerine çözüm üretebilecekleri yeni bir platform olarak, başarılar.

 4. Odeme bu servisin uzerinden gecmedigi sureci, icerisi yalan dolan yorumlarla dolar. Bir sirket hakkinda kac yorum oldugundan ote o yorumlarin gercek olup olmadigi onemlidir. Isleri cok zor.

 5. Alışveriş Siteleri Alışveriş Siteleri

  bizde eticaret sitelerini bir araya getirerek kullanıcıların yorum yapmalarına ve onları tanımalarına imkan sağlıyoruz.

 6. Hüseyin Hüseyin

  Tasarım yenilenmiş diyor ama siteye gidince farklı bir tasarım çıkıyor anlamadım. Sizin verdiğiniz ekran görüntüsünü göremiyorum sitede. Bir de nereden puan veip değerlendirme yazabiliriz. Kendilerinin verdiği ziyaret ettiğim sitelerde öyle bir alan görünmüyor.

  1. A. Buğra Ferah A. Buğra Ferah

   Merhaba Hüseyin Bey,

   "Aralık ayında tasarım ve yazılımda yenilenmeye giderek tekrar lansmana hazırlanıyor." diye belirtmiştim. GuvenRehberi'ni Aralık ayında yapacakları lansman sonrasında yeni tasarımı görebileceksiniz ve değerlendirme yapabileceksiniz.

   1. Hüseyin Hüseyin

    Hmm. özür dilerim gözden kaçırmışım. Peki o zaman niye haber olarak yayınlıyorsunuz ki ortada bişey yok (yeni arayüz, yorum, rakam, müşteri) yani bizim görebildiğimiz?

 7. Güvenrehberi Güvenrehberi

  Merhaba,

  GüvenRehberi portalında yayınlanan müşteri yorumlarının gerçekliği yapılan entegrasyon ile değerlendirme anketlerinin sadece satış gerçekleştikten sonra alışveriş yapan müşterilere gösterilmesi ile sağlanıyor. Sistemimize entegre olan siteler için alışveriş yapmadan yorum bırakmanın bir yolu bulunmamakta.

  Sistemin manüpüle edilmesini engellemek için en gelişmiş sahtecilik engelleme teknolojilerini kullanmaya özen gösteriyoruz ve tüketicilere en güvenilir ve faydalı yorumları önerebilmek için gelişmiş algoritmalar üzerinde çalışıyoruz.

  Yeni versiyonumuz Aralık ayı içinde yayına girmiş olacak. Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki müşteri hizmetleri numarasından bize ulaşabilirsiniz. Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  www.guvenrehberi.com

  [email protected]

  0850 5320047

  1. Ehliyet Çıkmış Sınav Soruları Ehliyet Çıkmış Sınav Soruları

   Dur bakalım deneyeceğim sitenizi.

  2. Sorun şu ki hem e-ticaret sitesinden para istiyorsunuz hem de güvenilirğini açıkça konuşuyorsunuz..Ben güveniliriğinden çok bahsedilen siteden korkarım ve bu tarz yorumlar yazılan sitelerden de korkarım.Üstelik sitenizde fiyatlandırmayı yazmamanız da apayrı bir durum.Önce siz güven verici olmayı öğrenmelisiniz.Sonuç itibariyle siteye göre fiyat verebilirsiniz ki fiyatlandırmayı oraya yazmamanızın başka bir amacı olamaz gibi görünüyor.

 8. Yurtiçi Uçak Bileti Yurtiçi Uçak Bileti

  Benim anlamadığım konu ise, neden üyelik fiyatlarını açık bir şekilde koymuyorlarda sadece iletişim formuna yönlendiriyorlar.

  İlk önce kendilerinin güvenilir olduğunu tartışmamız gerekir bence..

 9. Hirdavatfirsati.com Hirdavatfirsati.com

  Biz www.hirdavatfirsati.com olarak Güven Rehberi'ni deneme sürecindeyiz. 40 senelik firmayız ama internette 2 senedir online satış yaptığımız için müşterilerin kafasında soru işaretleri olabiliyor haklı olarak. Tanımıyorlar ve acaba güvenli mi diye kuşku duyuyorlar. Bu sebeple güven rehberini deniyoruz. Şöyle bir sıkıntı var, bizim asıl istediğimiz müşterilerin ürünleri aldıktan sonra puan vermeleri satıştan sonra değil, ama çoğu müşteri uğraşmıyor bununla ve geri bildirimde bulunmuyor. Bu sorunu çözebilirlerse çok daha verimli çalışır bence site. Ama mantık olarak doğru, çünkü sırf bu güven sorunu yüzünden insanlar bizim sattığımız fiyatın 2 katına gittigidiyordan bizim ürün verdiğimiz firmalardan malzeme alıyorlar. (gittigidiyorda yorumları gösterdiği için)