Dailymotion’a erişim engellendi! [Son Dakika]
Arama
Genel

Dailymotion’a erişim engellendi! [Son Dakika]

Screen Shot 2013-11-25 at 19.10.22 dailymotion-logoPopüler video servislerinden Dailymotion‘a erişim mahkeme kararıyla engellendi. 24 Mart 2009 tarihli Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın aldığı karara Adana 9. Sulh Ceza Mahkemesi’nın 08.11.2013 tarihli kararına istinaden erişime kapanan Dailymotion’a şu anda TTNET üzerinden ulaşmaya çalıştığınızda yukarıdaki klasik engelleme sayfası karşınıza geliyor.

Diğer internet servis sağlayıcılarda ise karar şimdilik uygulanmamış gibi görünüyor. Biraz önce elimize ulaşan konuyla ilgili yeni bilgilere ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncelleme: Biraz önce karar sayfasında bir değişiklik oldu ve yeni tarihli açıklama metni eklendi. Buna göre kapanma kararı Adana 9. Sulh Ceza Mahkemesince alınmış.  Engellemenin ilk uygulanmaya başlandığı dakikalarda aşağıdaki yanlış metin yayınlanmıştı. dailymotion-kapanma

Yorumları GösterYorumlar Gizle (32)
 1. Ahmet dedi ki:

  Rezalet! Bu devir de bu kafa!

  1. Volkan Küçük dedi ki:

   Mantık olarak da öyle değil mi? zaman ilerledikçe yobazlığında körelmesi gerekmez mi?. Zaman ilerledikçe eğitimin de artıp yaygınlaşacağı ve buna paralel olarak da bireyin toplumda ki değeri ilerlemez mi? Bin yıl önce ki insan hakları ile şuan ki bir mi? Kimse ahlaki değerlerin bozulmasını istemez ancak bu zaman da bu baskıcı zihniyetin özellikle bazı yaptıkları insanı çıldırtıyor.

  2. Turgay dedi ki:

   Memleketinden belli bu soruyu iletmen. Hangi degerden bahsediyorsun? Yorum yapan arkadas kafa yapisindan bahsetmis sen degerden bahsetmissin.

   Yasaklama kafa yapisi hicbir ulkeyi ileri goturmemistir 1 tane yasakci zihniyetin ileriye gittigine ornek verirsen memnun olurum.

  3. Serkan dedi ki:

   Değerlerle ne alakası var anlamadım? Kaldı ki değerler de değişebilir. Senin bu mantığınla para da kullanmamamız, takas ile alışveriş yapmamız gerekir, ya da görücü usulü evlenmelisin gibi. Hayat, toplum, düzen, yaşam her şey değişiyor.

  4. Turgay dedi ki:

   15 yasindaki ergene cevap vermeye kalkarsan verecek cevap bulamaz kendi hikayelerini uydurur. Siyaset yeri degil diyor kendisi siyaseti baslatan kisi. Degerlerimizi savunan kisi daha Turkce’sine sahip cikamamis olacak ki internet siteninin adresini official olarak almis.

   Burada lise arkadaslarin yok hele bir oy verme yasina gel siyaset konusuruz seninle.

   1. Hakan dedi ki:

    ahahaha @Turgay boşver ya bunun gibi ergenleri 🙂 bak hele bak:

    ama benzer sebepten engellendiği varsayarsak, biz böyle destek verirsek bunlar da propaganda ya devam etmez mi ?

    demiş. Koptum. 😀

 2. Süleyman dedi ki:

  Youtube de kapanırsa ortada kaldık:(

 3. Serkan Dinç dedi ki:

  Şuanda açık. Reklam olmasın sakın?

 4. Cenqo dedi ki:

  Bir web sitesini mahkeme kararı ile kapatan zihniyetin zihniyetini bile sorgulamak lazım. Cehaletin kol gezdiği bir medeniyette aslında bu tip cahil insanların yapıp, cahil insanların yürürlüğe soktukları cezaları aslında çokta yadırgamamalıyız 🙁

 5. Gujan Şen dedi ki:

  Youtube’un yıllarca kapalı kalmasıyla, Türkiye’deki internet kullanıcılarının DNS ve Proxy kasları o kadar gelişti ki, mahkeme kararı ile site kapatma hiçbir şey ifade etmiyor.

  Fakat bu zihniyet insanı üzüyor.

 6. selami yolaç dedi ki:

  Türkiye Çağ mi atlıyor yoksa çamura mi atlıyor. Onca Türk ve aile yapısına aygırı site varken, Bu site niye.

 7. Haydar ŞAHİN dedi ki:

  Google DNS ile paşa paşa giriyom.

 8. SHOPEN dedi ki:

  kesinlike saçmalık bir yasaklama daha…

 9. alican dedi ki:

  Bundan sonra doğal bu olaylar, normaldir.

 10. hulleci dedi ki:

  Hayırlı olsun. Zamanında youtubenin engellenmesi izlesenin çok işine yaramıştı. Bu engellemede birilerine yarayabilir.

 11. Selin dedi ki:

  Bir düzgün site vardı onu da kapatmışlar.

 12. Özlem dedi ki:

  Youtube’u astiniz, Facebook’u zehirlediniz, Dailymotion’u yedirmeyiz.

 13. Uğurcan Kaya dedi ki:

  Nasıl bir yerde yaşıyoruz bi youtube’yi engellerler bi dailymation’a rezalet gerçekten

 14. Aylin Akgül dedi ki:

  Diren Dailymotion

 15. Eren Çelebi dedi ki:

  Bu ülkede daha neler göreceğiz bakalım.
  Binlerce korsan site açık ama Dailymotion’ı kapatmışlar.

 16. Yazilimci dedi ki:

  Merhaba, haber çok ilginç geldi hemen kontrol ettim fakat site açık herhangi bir sıkıntı yok.

  1. Eren Çelebi dedi ki:

   TTnet tarafında kapalı sadece.

   1. Yazilimci dedi ki:

    Doğru, ben TTNET dns’lerini kullanmıyorum.

  2. Amaç Dizayn dedi ki:

   Dns ayarlarınızdan dolayıdır muhtemelen.

 17. Yazar dedi ki:

  Sorun cehalet yada yobazlık değil.Sorun şu ki birisi şu site kapansın diyor pat site kapanıyor.Birisi istiyor diye milyonlar perişan oluyor.Milyonlar sitenin kapanmasını istemiyor sadece 1 si istiyor.İşte tam olarak sorun bu..Demokrasi yok

 18. Ali O. dedi ki:

  Bu yasaklamalar daha cazip hale getirir o siteyi, o siteye aylarca ya da hiç girmeyen girmeyen biri bile DNS ayarı nasıl yapılır işine girip siteye ulaşmaya çalışır artık 🙂 Kablo net kullanıyorum (gerçi google dns adresi kayıtlı bende) sorunsuz erişim yapabiliyorum ilgili siteye…

 19. yazarBK dedi ki:

  İstedikleri şeyi yasaklıyorlar, istedikleri şeyi serbest bırakıyorlar. Birileri de bu duruma hala özgür toplum, demokrasi diyebiliyor.

  YouTube 2 sene boyunca 7 tane ATATÜRK’e hakaret içerikli videoların olması nedeniyle kapalı kaldı. Bu videolardan 2 tanesi kaldırılmış, 5 taneside Türkiye’ye erişimi olmayan videolardı. Günümüzde 10 Kasımda bile hükumet yanlısı olup, ATATÜRK’e hakaret eden ve kesinlikle ceza almayan bir sürü kişi var.

  YouTube’a 2 sene ceza verecek kadar ATATÜRK sevdalısı iseniz, Akit gazetesinin ATATÜRK’e alenen ettiği hakarete karşı neden sessiz kalınıyor ve neden ceza verilmiyor.

  Özgürlük kavramı belli bir kesime uygulandığı sürece ona özgürlük denmez. Özgürlük, milli değerlerimize yapılan saygısızlığa ses çıkarmayıp, koltuk sahiplerine yapılan ufacık bir yanlışa karşılık her türlü cezai işlemi uygulamak hiç değildir.

 20. Adem KORKMAZ dedi ki:

  üzgürlükler dünyası sanal alemde yasaklar, ne tezat bir durum…

 21. Selim dedi ki:

  Nasıl bir zeka hangi akla hizmet erişime kapatmakta nedir aklım almıyor. Kararı alanlar acaba evlerinde internet kullanıyorlar mı?

 22. Bilgimnette dedi ki:

  Burayı hangi sebepten ötürü kapatmışlar peki hiçbir bilgi yok mu ?

 23. Eren Çelebi dedi ki:

  Dailymotion erişimi TTnet tarafında açılmış görünüyor.
  Herhangi bir haber göremedim, ben mi yanlış görüyorum??

  1. Hakan dedi ki:

   acaba bende mi engel yok diye düşünürken Google’a baktım ve erişim açılmıs dediginiz gibi http://www.webeyn.com/dailymotiona-erisim-engeli-kalkti/

   nihayet

Bir Yorum Yazın