Girişim Ofisleri'nde bu hafta Girişim Fabrikası'nın yeni ofisini ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri'nde bu hafta Girişim Fabrikası'nın yeni ofisini ziyaret ettik

girisim-ofisleri-logoGirişim Ofisleri'nin bu haftaki bölümünde Girişim Fabrikası'nın yeni ofisini ziyaret ettik. Girişim Fabrikası Direktörü İhsan Elgin'in girişimcilerin başlangıçtan itibaren geçtikleri süreçleri tanıtıyor.

12 haftalık bir programı olan Girişim Fabrikası'nda bu programın ardından girişimler 3 aylık bir inkübasyon sürecine dahil oluyorlar.

Bugüne kadar gezdiğimiz diğer girişim ofislerinin videolarını buradan, Webrazzi TV’nin tüm programlarına ise şuradan ulaşabilirsiniz .

Yorumlar (9)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  süreç çok güzel hazırlanmış da, arkadaş niye elle tutulur bir şey çıkmıyor diye düşünüyorum... seçimleri mi doğru yapamıyorlar acaba? yoksa süreçte çok (ya da gereksiz mi) eziliyor girişimciler?

 2. 3 adet büyük şirket iş ortağınız ve yaptığınız yatırım 30 bin TL ? Bu rakam çok az değil mi en azından 100 bin TL gibi bir rakam çok rahatlıkla verebilirdiniz. Sonuçda hepiniz uzman kişilersin projeye güvendiğinizden 100 bin verebilirsiniz.

 3. Nurettin Nurettin

  Girişim fabrikası da kendini çok geliştirdi. Süreçleri çok güzel hazırlamışlar. Özellikle yalın girişimi çok güzel anlatıyorlar. İhsan hocam ve ekibini tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte daha iyi girişimlerin çıkacağını düşünüyorum.

 4. Yusuf Akdin Yusuf Akdin

  arkadaşın konuşmasından bi türlü ofisi göremedikti.

 5. O değilde nedir bu ingilizce kelimeleri araya sokuşturma huyu bir türlü anlamadım.

  1. on fırın ekmek yemeniz lazım (bay/bayan) mesty (nedir bu kısaltma isim kullanma bir türlü anlamadım) :)

 6. "customer development maifesto" yazıyor duvarda..manifesto olacak. yapma bunu yapmmaaaaa

  1. Mustafa Mustafa

   Benimde dikkatimi çekti.

   İngilizceyi bu kadar çok kullanmak firmayı kurumsal gibi mi gösteriyor ya da öyle bir genel kanı mı var?

 7. Hasan Orkan Gümüşkuyu Hasan Orkan Gümüşkuyu

  Anlamadım nokta cidden şu oldu şimdi şirketler ingilizce ilan verince ya da herhangi biryerde teknik terimi ingilizce kullanınca kaba tabirle bir karizma sahibi falan mı oldunuzu düşünüyorsunuz?Biz Türk yazılımcısı değilmiyiz?Şuana kadar tüm çıkan projelerde sıfırdan birşey geliştirmedik garip değil mi? Yabancılar c# buldu üstüne işletim sistemi yazıldı peki biz naptık?Aldık ODTÜ Pardus yaptı dedik.İşletim sisteminin %90 nı hatalı veya toparlama kodlarla oluşturulmuş bir sistem.Dahada ileri gidelim mi? Bence gidelim Girişim ofisleri ya da girişimciler neden yurt dışından medet umuyor? Bizim Türkiyedeki şirketlerimiz bukadar beceriksizmi?Neyse eleştirmeye devam edersen baya bir yazı yacağım bence biraz köklü değişikliklere gitmemiz gerekli yazılım konusunda...