Rus devi Mail.Ru, myMail uygulaması ve My.com ile dünyaya açılıyor
Uygulamalar

Rus devi Mail.Ru, myMail uygulaması ve My.com ile dünyaya açılıyor

Rusya'nın e-posta sağlayıcısı konusunda dev firmalarından biri olan Mail.Ru, dünyaya açılmak için My.com alan adını kullanacak.

Mountain View, California'da açtıkları ofisle faaliyete geçen firma aynı zamanda iOS ve Android versiyonunu da yayınladı. Gelişmiş arayüzü ve kullanıcı deneyimi ile ön plana çıkan myMail uygulaması başarılı bir e-posta istemcisi uygulaması ve yayılımını sağlaması da muhtemel gözüküyor.

Uygulama üstünden Gmail, Yahoo, AOL, Outlook ve Hotmail e-posta hesaplarınızı bağlayabiliyor myMail üstünden bir araya getirebiliyorsunuz.

My.com üstünden aynı zamanda myMail ile birlikte myChat, bir oyun platformu ve çok yakında gelecek bir kamera uygulaması da bulunuyor. myMail uygulamasının en büyük özelliği daha önce de belirttiğim gibi arayüzünün çok iyi kullanılması. Yüksek hız ve düşük trafikle optimize edilmiş bir yüksek performans vaat eden uygulama ücretsiz ve pazarda ciddi bir pay alması da mümkün olacak gibi gözüküyor.

1473070_249242411898149_1146105168_n

myMail uygulamasında popüler online servislerin ikonları bulunuyor ve kişilerden aldığınız e-postalarda görsellik ön planda tutulmuş, gelen kutunuz böylece çok daha ayırt edilebilir durumda ve myMail ie birlikte bildirimlerinizi de özelleştirebiliyor ve e-posta bildirim saatlerinizi ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin iş e-posta adresinizi telefonunuza myMail aracılığıyla kurduğunuzda bildirim saatlerini sadece mesai saatlerinize ayarlayabiliyorsunuz.

Mail.Ru CEO'su ve Başkanı Dmitry Grishin, ürünlerinin iletişiminin eğlence odaklı yapma kararı aldıklarını belirtti ve çok yakında fotoğraf paylaşım uygulamaları myCamera'yı da çok yakında piyasaya çıkartacaklarını açıkladı. myMail ve diğer uygulamalarla birlikte My.com'un adını çok yakın gelecekte daha fazla duyacağımıza ben kişisel olarak kesin gözüyle bakıyorum.

Yorumlar (7)
 1. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Yahoo'nun Android icin yayinladigi uygulamadan çok çok daha kullanışlı. En azindan sil tusuna bastiginizda mail siliniyor.

 2. Çok hoş olmuş hemen kullanmaya başladım.

 3. Enver Gökmen Enver Gökmen

  valla harika görünüyor. tebrikler

 4. Yorumlar üzerine hemen deneyeceğim.

 5. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Yorumlar üzerine kurup denemek istedim. Deneme için @mail.com uzantılı bir maili ekledim, ekleme kısmı çok hızlı email adresi ve şifresi yeterli oldu, bu güzellik bir özellik.

  Eleştirim ki en önemli kısmı: ayarları yaptığım halde, mail geldiğinde diğer email istemcilerinin yaptığı gibi durum çubuğunda ya da uygulama simgesinde herhangi bir uyarı vs. çıkmıyor. Programa girince mail geldiğini gösteriyor. Bu uyarıyı vermedikten sonra isterse en hızlı ücretsiz uygulama olsun, bir anlamı yok.

  Beğenen arkadaşlar hangi özelliğine göre beğendiler merak ediyorum!

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Güncelleme: bir önceki yorumumda @mail.com uzantılı mail adresini eklediğimden bahsetmiştim. Mailler geldiğinde uyarı vb. yapmadığı için kaldırdım. Çok ilginçtir bir gün sonra mail.com'dan mailime girmek istediğimde bloklandığına dair mesaj gördüm ve mailime giremedim. Destek birimine mail attım. Spam mail gönderimi yaptığım için mail hesabımın bloklandığını söylediler. İşin garip tarafı bu mymail uygulamasını kullandıktan ve kaldırdıktan sonra oldu bunlar, sebebini bilemiyorum ama daha önce bir olay olmamıştı.

 6. Ne kadar sağlam? tüm mail şifrelerimizi ve kullanım hakkını sunuyor