Sabancı Üniversitesi'nden ön aşama kuluçka merkezi: SUCOOL

Sabancı Üniversitesi'nden ön aşama kuluçka merkezi: SUCOOL

Girişimcilik konusunda bugüne kadar gerek kendi öğrencilerine gerekse dışarıdan girişimcilere çeşitli imkanlar sunan Sabancı Üniversitesi; SUCOOL Ön Kuluçka Merkezi Programı'nı duyurdu.

SUCOOL'u kısaca; Sabancı Üniversitesi’nin MIT ve Singapur Üniversitesi işbirliğiyle başlattığı; inovatif girişimleri mentörlük, eğitim, iş geliştirme ve ofis alanıyla destekleyen bir ön kuluçka merkezi olarak anlatabiliriz.

Teknoloji tabanlı girişimler arasından seçim yapacak olan SUCOOL; girişimlerde takım üyelerinin bilgi ve tecrübesi, pazarın büyüklüğü ve mevcut ürün ve hizmetlere nazaran ne gibi bir farklılık sunulduğu gibi etmenleri öncelikli olarak ele alacak.

Programın direktörü Kutlu Kazancı'dan aldığımız bilgiye göre SUCOOL Aralık ayı içinde 5 ile 10 arasında bir sayıda girişim seçip programın ilk dönemini başlatmayı planlıyor. Başvuran projelerin Sabancı Üniversitesi'nden olup olmamasının bir önemi bulunmuyor. Ayrıca SUCOOL mezunu olan girişimler; Inovent'te öncelik hakkına da sahip olacaklar.

SUCOOL 4 aşamadan oluşuyor

Programın detaylarına gelecek olursak; SUCOOL 4 aşamadan oluşuyor. Aralık-Şubat aylarında girişimciler eğitim ve mentörlük görecek. Daha sonrasında Mart-Mayıs aylarında ise oluşturulan plan mentörlerinde de desteğiyle iş modeline dökülecek. Haziran ayında ise girişimler ekosisteme ve yatırımlara sunum yapacaklar. Program sona erdikten sonra 2 proje; MIT ve Singapur Üniversitesi Girişimcilik Kamp ve Yarışmaları’na katılma şansı elde edecek. Bu arada söz konusu yarışmalarda para ödülü imkanı da bulunuyor.

Gelelim SUCOOL'un mentörlerine. 212 Yatırım Fonu'ndan Ali Karabey, Numan Numanbayraktaroğlu ve Dilek Dayınlarlı; CloudArena CEO'su Arden Agopyan, Turkishwin kurucusu Melek Pulatkonak, Peak Games CEO'su Sidar Şahin ve Yemeksepeti CIO’su Melih Ödemiş gibi sektörde tanınan isimler programın mentörleri arasında.

SUCOOL'u tanımak için iki etkinlik düzenleniyor

SUCOOL'u daha yakından tanımak isteyenler 19 Kasım Salı günü Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü ve 21 Kasım Perşembe günü Sabancı Üniversitesi Karaköy Kampüsü'nde düzenlenecek olan etkinliklere katılabilirler. SUCOOL ile ilgili gelişmeleri, seçilen girişimler ve girişimlerin akıbetini sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.