Yeni yatırım turuna hazırlanan inploid, bir yandan da platformu güçlendiriyor

Yeni yatırım turuna hazırlanan inploid, bir yandan da platformu güçlendiriyor

Webrazzi okuyucuları için daha önce bir çok kez haberlerini aktardığımız inploid.com, kısa bir süre içinde yeni yatırımını almayı planlıyor.

Son olarak 2012 yılının Ağustos ayında Galata İş Melekleri'nden 300 bin TL değerinde bir yatırım alan ülkemizin en büyük yerli soru-cevap platformu inploid, o günden bugüne kadar platform üzerinde çok sayıda değişikliğe ve yeniliğe imza attı.

Yurtdışındaki rakiplerine benzer olarak akıllı bir puanlama sistemine giden inploid, saygınlık skoru özelliğini devreye almış. Bir diğer yenilik ise crowd-moderation yani komünitenin kendi kendini yönetmesi. Bu iki yenilik haricinde rozet sistemi de geliştiren platform; ayrıca mobil sitesini yayına almış.

inploid üzerinde 2013 yılının en çok görüntülenen başlıklarına bakacak olursak; internette en iyi film izleme sitesi hangisidir, facebook zaman tünelinde gizlediğim gönderiyi nasıl geri alabilirim ve twitter hesabı nasıl dondurulur başlıklarında ilk 3 sırada olduğunu görüyoruz. En çok ilgi gören soru ise Japonlar ile Çinliler arasındaki farklar ve benzerlikler nelerdir olmuş.

Bugüne kadar 40 bin soru ise 180 bin yanıt verildi

Ve gelelim inploid ile ilgili rakamlara. Güncel istatistiklere göre 26 bin üyeye sahip olan platform üzerinde 39 bin 7 yüz soru sorulmuş ve 182 bin yanıt üretilmiş. Ki bu da her bi soru için ortalama 4,5 yanıt anlamına geliyor. inploid'in ziyaretçi sayılarına bakacak olursak; aylık 180 bin tekil ziyaretçisi bulunan girişim; 373 bin sayfa gösterimine sahip.

serkan-kose-inploid

Ayrıca konuyla alakalı olarak projenin kurucu ortaklarından Serkan Köse'nin görüşleri ise şu şekilde: "inploid, bu sektörde; ürün olarak ve katettiği yol göze alındığında öncü bir platform olarak yoluna emin adımlarla devam ediyor. Yakın gelecekte "kaliteli" içerik odaklı siteler çok daha önem kazanacak ve inploid bu alanda; hem ürün, hem de geliştirdiği teknolojilerle yoluna büyüyerek devam edecektir.

Şimdiye kadar tanıtım, reklam, vs. gibi harcamalar yapmadan tamamen organik olarak büyüyen inploid bundan sonra bu kalemlere de ağırlık vererek daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve daha fazla kişiye fayda sağlamayı hedeflemektedir. Önümüzdeki süreçte, metin algılama, sınıflama ve anlamlandırma üzerine, yenilikçi teknolojimiz ile de karşınıza çıkmak için gün sayıyoruz. Tüm bunlar olurken, yeni yatırım süreci de gündemde ve hali hazırda görüşmelerimiz yerli ve yabancı yatırımcılar ile devam etmektedir. Gelişmelerden önümüzdeki yılın ilk aylarında sizler de haberdar olacaksınız."

inploid'in yeni yatırımıyla ilgili Köse, 2014'ün 1. çeyreğinin bitimiyle beraber sonuca ulaşacaklarını tahmin ediyor. Gelişmelerle ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.