Türk Hava Yolları ile Etohum'dan yükseklerden uçan bir proje: Invest On Board
Yatırım

Türk Hava Yolları ile Etohum'dan yükseklerden uçan bir proje: Invest On Board

Girişimciler için yatırımcılardan ve VC'lerden sunum için zaman koparmak pek de kolay değildir. Aynı şekilde, yatırımcıların da girişim fikirlerini ve sunumlarını dinlemek için çok geniş zamanları genelde olmaz.

İşte Türk Hava Yolları ve Etohum'un yaptığı iş ortaklığı, tam da yukarıdaki fikirden ortaya çıkmışa benziyor. Hedef kitlede sık seyahat eden yatırımcıların bulunduğu Invest On Board projesi ile yatırımcılar, girişimci sunumlarını uçaklarında oturdukları yerden izleyebilecekler. Girişimciler de kendilerini yatırımcı ya da yatırımcı olma potansiyeli bulunan iş adamlarına tanıtmış olacaklar.

Türk Hava Yolları ile Business Class uçan yolcuların önündeki ekranlarda yer alan uçak içi eğlence sistemi Planet içerisine yerleştirilen girişimlerin sunumları, yolculuk boyunca yolcular tarafından izlenebilecek. THY ile önemli bir iş ortaklığı yapan Etohum, böylece hedef kitleye ulaşma konusunda da doğru bir adım atmış bulunuyor.

Şu anda hali hazırda bazı girişimlerin videolarının yer aldığı Invest On Board platformu, yeni başvuruları da Etohum aracılığıyla kabul ediliyor. Girişimler de böylece kendilerini sadece potansiyel yatırımcılara değil, THY ile Business Class uçan tüm yolculara tanıtmış oluyor.

Yorumlar (8)
 1. Tek kelimeyle, Mukemmel. En son ucarken benim de aklima soyle bi fikir gelmisti. Ekonomi ucanlar icin de film kategorileri arasina girisimcilik diye bir baslik açıp, girisimcilerin izlemesi gereken 10 filmi koysalar, hem girisimciler icin guzel olur hem de girisimciligi yaymak adina guzel olur.

  Hem Thy'yi hem de eTohum'u tebrik ediyorum.

 2. Ne zamandır e-tohumdan "vay be" dedittirecek bir aksiyon gelmiyor diye düşünüyordum ki çok sağlam bir proje geldi. Bu işin e-tohum kanalı ile yapılması çok mantıklı ama umarım zamanla e-tohum projeleri dışındaki başarılı projelere de yer verirler.

 3. Nurettin Nurettin

  çok mantıklı bir ortaklık olmuş. yatırımcıların bir şekilde girişimcileri ve fikirlerini dinlemeleri onlara yatırım yapma fırsatını doğurur. Artık büyük şirket sahibi patronların İnternet işine ve girişimciliğe yaklaşımları değişmeli.bu arada girişimcilerde yatırımcılarla birlikte uçsaymış daha iyi olurdu.

 4. Bu tanıtım animasyonu bu fikre ve Türk Hava Yolları kalitesine hiç uygun değil. Çok kötü bile diyebiliriz.

 5. Çok iyi fikir. Diğer sektörlerde çalışan şirket sahipleri ve yöneticileri teknolojik girişimlere çekebilir. Umarım bu sunumlar yolcuların kolayca göreceği şekilde de öne çıkarılır.

 6. Bilet Faresi Bilet Faresi

  güzel bir projeye benziyor.

  1. Bilet Faresi Bilet Faresi

   bu projeyi yakından takip ediyor olacağım. başarılı bir girişim.

   1. İlk yorumda site adresini girmeyi unutup ikinci bir yorum girilmişe benziyor :)