SuperKarga.com'u bünyesine katan ShiftDelete.net online yayıncılık alanında büyümek istiyor

SuperKarga.com'u bünyesine katan ShiftDelete.net online yayıncılık alanında büyümek istiyor

Geçtiğimiz ay Girişim Ofisleri programımızda teknoloji haberleri ile yakından tanıdığımız ShiftDelete.net'i gezerken yeni başlayan bir ekibi görmüştük. ShiftDelete.net kurucusu Hakkı Alkan o gün için hafif olarak bahsettiği satın alma ve yeni gelen girişimler ilgili önemli bilgiler paylaştı.

ShiftDelete.net editörleri Murat Sağlam ile Yusuf Canpolat tarafından 2012'de kurulan SuperKarga.com'un %40'ı ShiftDelete.Net tarafından satın alındı. Satın alma bedeli ile ilgili rakam paylaşılmazken, Hakkı Alkan 1 yıl için SuperKarga'ya 500 bin TL'lik bir yatırım planladıklarını belirtiyor.

Alkan, online yayıncılık alanında 2 yeni girişimin de geleceğinin müjdesini verirken bunların oyun ve kurumsal teknoloji alanında olacağını belirtiyor. SuperKarga'nın yanına gelecek diğer siteleri de ilerleyen günlerde sizlere paylaşacağız.

superkarga-ekran-goruntusu

Alkan, 2 yeni girişim için insan kaynağı arayışının devam ederken, SuperKarga'yı 2014'te ayda bir milyon ziyaretçiye ulaştırmak istediklerini belirtiyor.

SDN'de  tam zamanlı çalışan iki editörün sinema odağında kurdukları SuperKarga için yarı zamanlı çalışmaya geçmesi ile başlıyor girişimin öyküsü. Özellikle çalışanı destekleme konusunda ülkemiz örnekleri arasında eşine çok rastlanır bir durum olmayan girişim, daha sonrasında SDN'in satın almasıyla adeta şirket içi inkübasyon ile kurulup büyümüş görünüyor.

Sinema odağında içerik üreten SuperKarga'nın diğer ana akım gazetelerin kültür sayfaları olarak tanımlayabiliriz. Televizyon rehberi, kitap ve müzik içerikleri ile okuyucularına sesleniyor. SuperKarga'nın ürettiği içerikler değerli bulunmuş olacak ki Google Analytics verilerine kısa sürede göre aylık 40 bin tekil ziyaretçi ve 150 bin sayfa gösterimine ulaşılmış.

SDN'nin içerik üretmedeki birikimi ile birlikte SuperKarga.com'un aylık 1 milyon tekil ziyaretçi hedefi zor ama ulaşılabilir görünüyor. SDN'nin iki yeni girişimi ile birlikte SuperKarga satın almasını dijital sektörde yeni ve kaliteli içeriklerin artması yönünden özellikle önemli buluyor ve başarılar diliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.