Plate.im 10 bin üyeye ulaşarak yeni özelliklerini geliştirmeye hız verdi

Webrazzi Startup '13'ün Demorazzi bölümünde gelecek vaadeden girişimlerden biri olan Plate.im, 6 aylık süre içerisinde hızlı büyümesini sürdürdü.
Plate.im 10 bin üyeye ulaşarak yeni özelliklerini geliştirmeye hız verdi

plateim-mini-logoWebrazzi Startup '13'ün Demorazzi bölümünde gelecek vaadeden girişimlerden biri olan Plate.im, 6 aylık süre içerisinde hızlı büyümesini sürdürdü. Girişimden kısaca bahsetmek gerekirse bir iPhone uygulaması olan Plate.im (itunes) trafikteki kullanıcıları birbirleriyle tanıştıran bir sosyal ağ görevi üstleniyor.

3 kişilik çekirdek bir ekiple geliştirilmesi devam eden uygulama 6 ay gibi bir sürede 10 bin kullanıcıya ulaşmış. plate.im'i en fazla kullanan ülkerin başında %79 ile Türkiye ardından ABD, Rusya, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri olduğu servisin kurucu ortağı Serkan Erdoğmuş'un aktardığı bilgiler arasında.

iPhone uygulamasını kullanıcılardan aldıkları geri dönüşler ve kendi planları içerisinde hızla iyileştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ettiklerini aktaran ekip, özellikle Android kullanıcıların çok fazla talep aldıklarını ve yakın zamanda uygulamanın Android sürümünü geliştirmeye başlıyacaklarını belirttiler. 

screens-tr

Bunun yanında mevcut uygulamda kullanıcıların ortalama geçirdiği süre 2 dakika 14 saniye iken kullanıcı başına yapılan ortalama plaka / marka / model arama sayısı ise 24 olduğu aktarılan bilgiler arasında. Yatırım durumlarıyla ilgili ise Türkiye’den iki, yurtdışından ise bir firmadan görüşme talebi geldiğini bir yatırımcıyla görüşmelerinin sürdüğü bununla birlikte yeni yatırım ve işbirliklerine açık olduklarını, yatırım ile daha hızlı büyüyeceklerini aktaran Serkan Erdoğmuş uygulamaya ekleyecekleri yeni bir özellikle ilgili de bilgiler paylaştı.

Ekip, Plate.im’in odak noktasının "ulaşımın sosyal ağı" olmak ve  bunun için MOVE adını verdikleri konum tabanlı bir servis üzerine çalıştıklarını belirttiler. MOVE'den bahsetmemiz gerekirse kısaca her türlü ulaşım bildirimini yapabileceğiniz, diğer sosyal ağlarla entegre bir hizmet. Bu sayede arkadaşlarınızın nereye gittiğinden anlık olarak haberdar olabileceksiniz. Bu sosyal aktivitelerinize dilediğiniz arkadaşlarınızı dahil etmenizin en basit yolu olması hedefleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.