Doğa Girişim oyunlaştırılmış sosyal ağ Crushmania'ya yatırım yaptı

Doğa Girişim oyunlaştırılmış sosyal ağ Crushmania'ya yatırım yaptı

Doğa Koleji, English Time Dil Okulları, DoğaMar gibi markaları bünyesinde bulunduran Doğa Grup’un erken aşama yatırım şirketi olan Doğa Girişim oyunlaştırılmış sosyal ağ olarak tanımlayabileceğimiz Crushmania'a yatırım yaptı. Henüz yatırım ile ilgili net açıklama gelmese de rakamın 200 bin TL civarında olduğunu tahmin ediyoruz.

Kısaca Crushmania'ya göz atacak olursak Furkan Anarat ve Cem İpekçi tarafından kurulan gizlilik üzerine dayanan oyunlaştırılmış bir sosyal ağ projesi. Sosyal ağ ve oyunlaştırma kavramlarını birleştirerek sosyal ağı bir oyun olarak sunan Crushmania kullanıcı davranışlarından yola çıktıkları bilgi ile insanların birbirlerine olan ilişkilerini bir oyun olarak kullanıcıya sunuyor.

crushmania-sayfa-goruntus

Facebook ile giriş seçeneğinin yanında kişi bilgileri ile de giriş yapılabilen Crushmania'da kullanıcı siteye aktardığı bilgiler ve kazandırdığı arkadaşlarından puan kazanıyor. Kazandığı puanları ise arkadaşlık sitelerine benzeyen model profilini ziyaret edenleri görüntülemek için ve yeni bir kişi ile tanışmak için harcıyor.

Crushmania'nın farklılaştığı noktayı, kullanıcıya kimlerin ilgisinin daha yakın veya daha uzak olduğunu tanımlayan algoritma olan Crushbubbles. Bu algoritma ile kullanıcının sistemdeki hareketlerinden insanların birbirine olan yakınlık-uzaklık haritası çıkartılıyor. Böylece kullanıcılar kendilerine ve merak ettiklerine en yakın insanları görebiliyorlar.

Doğa Girişim tarafına bakacak olursak Sosyal Garaj programından da tanıdığınız Özgür Bayraktar, bir süre önce yatırım şirketinde İnternet Yatırımlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Özgür'ün göreve gelmesiyle birlikte Doğa Girişim'in internet  yatırımlarının artacağını umuyoruz.

Konuyla ilgili şirketlerden doğrulama geldiğinde ya da ek bilgiler alırsak haberi güncelleyeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.