Logosunu yenileyen GittiGidiyor, 2013'te yüzde 80 büyüdü

Logosunu yenileyen GittiGidiyor, 2013'te yüzde 80 büyüdü

eBay'in sahibi olduğu Türkiye'nin en büyük e-ticaret şirketlerinden GittiGidiyor, logosunda yeniledi. Hatırlayacağınız üzere 2001 yılında açılan GittiGidiyor'a eBay 2007 yılında ortak olmuş aradan geçen 4 yılın sonunda ise çoğunluk hissesini satın almıştı. eBay ABD'de yaptığı logo ve sayfa tasarımı değişiklerini GittiGidiyor ile devam ettirdi.

GittiGidiyor yenilenen logosu ile eBay'e daha yaklaşmış. eBay'in renkleri olan mavi, sarı, kırmızı ve yeşili kullanarak artı işaretini oluşturan şirket yazıda ise sadeleştirmeye gitmiş. eBay logosununda altta belirtildiği logo ile ilgili eğlenceli tanıtım filmi hazırlanmış. 

Reklam ajansı Alice BBDO olan tanıtım filminde tüm fotoğraflar, objelerin ve oyuncuların her karede yer değiştirmesiyle oluşturulan stop motion tekniği kullanılmış. Verilen bilgiye göre toplam 60 kişilik bir ekibin 3 gün süren yoğun çalışmasıyla tamamlanan filmde, yaklaşık 1.000 kare fotoğraf kullanılmış. Her saniyesi için 20 kare fotoğrafın ve yaklaşık 250 ürünün kullanıldığı reklam filminin müziğini ise Yasemin Mori bestelemiş.

Bir basın toplantısıyla tanıtılan yeni logo ve reklam filminin dışında şirket, 2013 yılında %80 büyüme sağladığını da açıkladı. Üye sayısında 9.5 milyona ulaşan GittiGidiyor üzerinden ayda ortalama 750 bin ürün satılıyor ve bunların %83'ü sıfır ürünlerden oluşuyor. Gittigidiyor'un ebay'in iştirakları arasında Avrupa'da 5. en büyük pazar olduğunun paylaşıldığı toplantıda hedefin ise Avrupa'da ilk üçe girmek olduğu aktarıldı

Siz Gittigidiyor'un yeni logosunu nasıl buldunuz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.