Apple Türkiye internet mağazası açıldı!

Apple Türkiye internet mağazası açıldı!

Apple'ın Türkiye'de açacağı ikonik resmi mağazası Ocak 2014'e kaldı ama 1 Kasım 2013 itibariyle Apple'ın Türkçe internet mağazası kullanıma açıldı ve Apple Türkiye bir medya bildirimi ile bunu duyurdu.

Apple'ın yeni iPhone modellerinin 1 Kasım'da satışa sunulacağının açıklanmasıyla birlikte Ekim ayının son saatlerinde Turkcell ve Avea iPhone 5S ve iPhone 5C fiyatlarını açıklamıştı.

Apple da bir sürpriz yaparak store.apple.com/tr adresinde kendi e-ticaret mağazasını açtı ve bir anlamda operatörlere rakip oldu.

apple turkiye internet magazasi

Fiyatlar orta karar

Sitede göreceğiniz üzere iPhone 5S 2149 TL'den iPhone 5C ise 1849 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda. Taban fiyatlarda Apple Avea'dan biraz pahalı (iPhone 5C'de) ve Turkcell'den biraz ucuz bir fiyat etiketiyle satış yapıyor.

Apple'ın resmi Türkçe e-ticaret sitesinde sadece iPhone, iPad gibi ana ürünler değil, Apple TV, çeşitli aksesuarlar da TL üzerinden satışa sunuluyor. 235 TL (KDV dahil) üzerindeki siparişlerde gönderim ücreti almadığını açıklayan Apple, havale ödemelerinde yüzde 4 indirim sunuyor ve 12 aya kadar taksit imkanı sağlıyor.

Lazerle cihazlara isim kazımanın yanısıra Apple'ın yerel desenler kullandığı aksesuarları da dikkat çekiyor ki bu noktada Apple'ın avantaj sağlayabileceğini düşünebiliriz.apple turkiye magazasi internet eticaret

Apple'ın açılıştan kısa süre sonra paylaştığı medya notunu da aşağıda aynen paylaşıyor ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Merhaba,

Apple olarak, Türkiye'de Apple Online Store'un bugün açıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye'de müşteriler ilk kez doğrudan Apple'dan alışveriş yapabilecekler ve her aşamada uzmanların önerilerinden yararlanabilecekler. 

Apple Online Store müşterilerine, dünyanın en ileri görüşlü akıllı telefonu iPhone 5s, bugüne kadar üretilmiş en renkli iPhone olan iPhone 5c, iPad 2 ve iPad mini, yeni Retina ekranlı MacBook Pro, tüm gün dayanan pil ömrüne sahip MacBook Air ve iPod (PRODUCT) RED gibi en yeni Apple ürünlerini sunuyor.

Apple Online Store'da iPad, iPod touch ve iPod nano'ya lazer baskıyla kişisel mesajlarınızı yazdırma ve satışa sunulan Mac'lerden herhangi birini sadece birkaç tıklamayla özel yapılandırma, çok çeşitli üçüncü taraf aksesuarlar ve özel ürünler ve Ödül Puanları ve büyük bankalarla işbirliği içinde 12 aya kadar taksit gibi bir dizi güvenli ödeme yöntemi ve banka havalesiyle nakit ödeme yapan müşteriler için indirim gibi fırsatlar ve olanaklar sunulmaktadır.

Müşterilere, kendileri için en uygun ürünleri bulmalarına yardımcı olmak için telefonla veya çevrimiçi sohbet yoluyla uzman desteği verilmekte ve müşterilerin iPad, iPhone ve Mac'lerini hemen kullanmaya başlamalarına yardımcı olmak için ücretsiz satış sonrası kişisel kurulum oturumları düzenlenmektedir.

Türkiye'deki Apple Online Store'u store.apple.com/tr adresinde hemen ziyaret edin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.