CouponDunia.in, Türkiye pazarına KuponDunya.com ile giriyor
E-Ticaret

CouponDunia.in, Türkiye pazarına KuponDunya.com ile giriyor

Türkiye'deki internet kullanıcıları sayısal ve etkileşim açısından sadece Avrupalı ve Amerikalı girişimlerin değil, Asyalı girişimlerin de ilgisini çekiyor. Hindistan'ın en büyük indirim kuponu sitelerinden CouponDunia.in, Türkiye pazarına KuponDunya.com ile giriş yapıyor.

2011’de kurulan ve aylık 1.3 milyon civarında tekil ziyaretçi çeken Coupon Dunia, Hindistan pazarında oldukça etkin. Aldığımız bilgilere göre bin 200'den fazla mağazayla çalışan Hindistanlı girişim, 800 binden fazla bülten aboneliğine sahip ve aylık 70 binden fazla işlem yapıyor.

coupon dunia kupondunya indirim kuponlari

Hedef Hindistan'daki başarıyı Türkiye'ye taşımak

CouponDunia CEO’su Sameer Parwani, Türkiye'nin internette geçirilen süre bakımından Avrupa'nın ilk 3'ünde yer almasının önemine değiniyor ve KuponDunya.com'un da benzer bir başarıyı Türk e-ticaret pazarında yakalamasını ümit ediyor.

Yöneticiliğini Bakhtiyar Farayev'in üstlendiği Kupondunya.com'da Türkiye'den 400'e yakın mağaza listeleniyor. Kendini güvenilir ve geçerli kupon kodlarının ve indirim fırsatlarının bulunduğu bir adres olarak kabul ettirmek isteyen sitede şu an için kuponu olan mağaza sayısı ise onlu basamaklarla ifade edilebilir.

coupon dunia kupondunya indirim kuponlari 2

Yeni ülkelere yelken açıyor

Aldığımız rakamlara göre geçen yıl ortak çalıştığı mağazalara milyon dolar seviyesinde satış sağlayan Coupon Dunia, geçtiğimiz aylarda Brezilya, Polonya ve Endonezya pazarına da adım atmış. Diğer pazarların durumunu bilmesek de Türkiye pazarındaki rekabetin Coupon Dunia için pek de kolay olmayacağını söyleyebiliriz.

Son olarak Hindistan'dan bir diğer önemli girişimin Türkiye pazarına gireceğinin haberini de vermiş olalım. ;)

Yorumlar (9)
 1. Umarım başarılı olmazlar :D :D Bu ne böyle yemeksepeti.com'dan başka yurtdışına açılmış sağlam firma yok. Ama dediğiniz gibi Türkiye piyasasında çok zorlanır. Allah aşkına Türkiyede alışveriş yapanların kaç tanesi önce kupon koduna arıyor ? Piyasada çok fazlla tutunamicaklarını düşünüyorum.

  1. Bahtiyar Bahtiyar

   Doğru diyorsunuz kupon kodu konsepti şu an Türkiye'de çok popüler değil ama 1-2 yıl sonra daha çok kullanılır hale gelecek. Şimdilik başarısız olmak için de bir sebep yok :)

 2. Pekiyi Pekiyi

  Tamam her şeyi anladım da bu sitede adsense reklamlarının yer almasını çözemedim.

  1. kesinlikle bende anlamadım google reklamını. ciddiyeti almış götürmüş :) 2-3 büyük fırsat sitesi hariç diğer hiç bir siteden kupon kullanan müşteri yok. Buda deneyimle öğrendiğimiz bir husustur... Ömrü 6 diyorum. Varmı arttıran ;)

 3. Indirimkodu Indirimkodu

  Sevgili arkadaşlar, çok doğru söylüyorsunuz;

  (1) Türkiye'de şu anda yeterli kupon yok.

  (2) Çünkü Türkiye'de şu anda yeterli kupon veren online mağaza yok.

  (3) Çünkü Türkiye'de şu anda yeterli kupon arayan yok.

  (4) Çünkü Türkiye'de şu anda yeterli kupon yok.

  Yani (1)'in nedeni (2), (2)'nin nedeni (3), (3)'ün nedeni (4), ve (4)'ün nedeni (1).

  Çıkın bakalım bu tavuk-yumurta işinin içinden çıkabilirseniz :)

  1. @indirimkodu,

   çok doğru söyledin....ama nasil degistirlir bu ortam diye dusundunuz mu? sizler bu isin icindesiniz, ve potensiyeli gercekten iyi olan bir is bu- simdilik bir kar getirmez, kari birakin--gelir bile getirecegini zannetmiyorum. Neden turk hakli indirim kodunu bilmiyor?

 4. Kupon Kodu Kupon Kodu

  Global'de böylesine güçlü bir kupon yayıncısının TR'de tutunamaması ve çekilmiş olması TR'de hala taşların yerine oturmamış olmasının bir göstergesi. Sektörde hala gözle görülür bir büyüme yok maalesef.

 5. Indirim Kuponu Indirim Kuponu

  İndirim kuponu sektörü ile ilgili yapılan son açıklamada bu sektörün son 3 yılda %400 büyüdüğünü gösteriyor. Fakat Türkiye'nin diğer ülkelere göre çok çabuk tüketen bir ülke olduğu unutulmamalıdır. Bunda site sahiplerinin yanlış stratejileri ve kupon sitelerinin hatalı yayınları önemli rol oynuyor. Sektörün büyüme eğrisinin ortasına geldiğini ve bu yıldan sonra küçülmeye gideceğini tahmin ediyoruz.

 6. Kupon Siteleri Kupon Siteleri

  kupon siteleri son kullanıcı için çok faydalı ancak eticaret siteleri yeteri kadar kupon üretmiyor, yurtdışını bu konuda da örnek almaları gerekir.