EmlakDevri.com: Emlak danışmanlarına özel referans ağı
Arama
Girişim

EmlakDevri.com: Emlak danışmanlarına özel referans ağı

emlakdevri.com emlak danismanlari emlak ilanlari 2Emlak sektörü ekonomik açıdan en büyük ve çeşitlilik açısından en zengin sektörlerden biri. Dolayısıyla bu alanda farklı iş fikirleri hayata geçiriliyor. Emlak danışmanlarını tek çatı altında toplamak isteyen EmlakDevri.com da bunlardan biri.

Sinan İşçimenler ve Ömer İşçimenler tarafından kurulan Emlak Devri, klasik gayrimenkul ilan sitelerinden farklı. Sayıları giderek artan emlak danışmanlarını ana karakter olarak ele alıyor. Bu sayede emlak sektörü için referans kabul edilebilecek sosyal ağ olarak büyümeyi hedefliyor.

emlakdevri.com emlak danismanlari emlak ilanlari

Haziran ayında test versiyonuyla açılan ve Eylül ayı itibariyle yeni tasarımını devreye alan Emlakdevri.com’a üye olan emlak danışmanları, ilanlarını ve iletişim bilgilerini girerek profil oluşturuyor. Ekim ayı itibariyle 1000’e yakın danışmanın kaydolduğu Emlak Devri, danışman profillerine bağlı geliştirdiği referans sistemiyle farkını daha fazla öne çıkarmak istiyor.

Emlak danışmanlarını puanlayın

Söz konusu referans sistemi emlak arayan son kullanıcılara dair bir güven endeksi olarak tanımlanabilir. Danışmanlarla kurulan iletişimin dahi puanlanabildiği geri bildirim seçenekleri var. Evini danışmanlar üzerinden satmak isteyen kullanıcılar da emlak danışmanlarıyla telefon veya mesajlaşma yoluyla kurdukları iletişimi göz önüne alarak bir puanlama yapabiliyor.

emlakdevri.com emlak danismanlari emlak ilanlari 3

EmlakDevri.com, referansları kabul ederken bir değerlendirme yapıyor ancak bu bölüm gerçekten işin en zor tarafı. Zira arama sonuçlarındaki sıralamalarda danışmanların referansları önem taşıyor. Gelir kaynağı emlak danışmanları olduğu için referans sisteminin gerçekten dikkatle yönetilmesi gerekiyor.

Dev İnternet A.Ş.’nin bir projesi olan Emlak Devri, şu anda İstanbul’daki emlak danışmanlarıyla daha sıkı bir ilişki içinde ama yurdun her yerinden emlak danışmanları, mal sahipleri ve son kullanıcılar siteye kayıt olabilir.

Kurucu kardeşlerden Sinan İşçimenler, Emlak Devri’nin hedefini;

Sadece emlak arayanların değil, emlak ile ilgili her türlü bilgi, kişi veya kurumlara ulaşmak isteyen kullanıcıların aklındaki ilk adres olmak

olarak açıklıyor. Kurucular iş tecrübesi açısından bu hedefe ulaşabilir nitelikte ama yukarıda da bahsettiğim gibi oyunu emlak danışmanlarının da şekillendireceğini unutmamak gerekiyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (14)
 1. Mithat dedi ki:

  Sitenin tasarımı şahane. Kullanımı çok kolay. Responsive kısmında ise sıkıntılar var, ufaltınca üst men birbirine giriyor.

  Mantık olarak da güzel bir fikir ama tasarım sayesinde bile çok kullanıcı kazanır diye düşünüyorum.

  1. Merhaba Mithat Bey,

   Siteyi beğendiğinize çok sevindik. Responsive kısmına yönelik olaraksa sitenin cok yakında mobil versiyonu yayına girecek.

   1. elif camcı dedi ki:

    sitenizi daha iy kullanabilmem için bana yardımcı olurmusunuz. şimdiden teşekkürler

 2. nurettin dedi ki:

  güzel düşünülmüş ama beni emlakçı değil ev daha çok ilgilendiriyor.emlakçıları bir araya toplamak adına faydalı olabilecek bir proje.ayrıca site sade tasarımıyla güzel olmuş.

 3. Cagdas dedi ki:

  yani insanlar emlakcilara para vermeye bu kadar gonullu olacaklar mi diyorsunuz?

 4. Merhaba Çağdaş Bey,

  Ev arayan bilir, İstanbul’da emlakçı olmadan aradığını bulmak neredeyse imkansız. Biz bu sistem sayesinde çalışmak istediğiniz doğru emlakçıyı seçebilmeniz için bir platform sunuyoruz.

 5. Doğan dedi ki:

  Merhaba,
  Fikir bence çok güzel, çok güzel uyarlanmış ayrıca. Böyle bir içeriğe ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

 6. Fırat Yılmazer dedi ki:

  Tam aradığım özellikleri karşılayan bir site bu. Projenin üreticilerine binlerce teşekkürler.

 7. Nurullah Sağlam dedi ki:

  Merhaba. Bence projenizde bir yenilik yok. Sektördeki gayrimenkul markaları olan Century21 Türkiye, TURYAP, Remax, RealityWorld, AltınEmlak, StartKey ve diğer pek çok markanın kendi internet sitelerinde son kullanıcı zaten emlak danışmanlarına erişebiliyor, arama yapabiliyor ve isimlerini de googleda aradığında ait oldukları marka çatısı altında erişiyor, soru soruyor, iletişime geçiyor, haklarında bilgiler topluyor ve sosyal ağ bağlantıları ile kendilerine erişiyor. Sahibinden.com, MilliyetEmlak.com, HürriyetEmlak.com gibi ilan sitelerinde de son kullanıcı emlak danışmanı ile irtibat kurabiliyor bu konularda bir sıkıntı yok. Sizin proje içeriğinizde iddia ettiğiniz gibi emlak danışmanlarını bir araya getirme fikri yukarıda ifade ettiğim gibi son kullanıcı açısından çok özel bir yenilik değil. Yenilik hiç değil.

  1. Yorumlarınız icin teşekkürler Nurullah Bey.Diğer sistemlerde danışmanın son kullanıcıya karsi hicbir sorumlulugu yok iken buradaki önce çıkma ancak profil puanının yuksek olması ile oluyor, yani danismanlar paraları kadar ön planda olmuyorlar, tamamen sistemi ne kadar etkili kullandıkları ve son kullanıcıya ne kadar iyi hizmet verdiklerine göre hem profilleri hem ilanları önceliklendiriliyor. Kısacası danışmanlar son kullanıcıya karşı sorumlu hale getiriliyorlar.

   Ayrıca henüz yeni başladık ! Çok yakında daha pek çok yenilik sizinle olacak.

 8. Pelin dedi ki:

  Danışman hakkında yorum yapılabilmesi çok mantıklı olmuş. Kızıma ev bakarken emlakçıların her yeri gezdirme merakından ayaklarımıza karasular inmişti.

 9. Sezin dedi ki:

  Bence sektörün eksikliği çok iyi görülmüş, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum!

 10. Ömer dedi ki:

  Bu site sayesinde fellik fellik emlakçı aramak gibi büyük bir dertten kurtulmuş oluyorum. Kesinlikle ihtiyacım olan bir platformdu. Tebrikler!

 11. özlem dedi ki:

  emlakçının da işine gelir, o uğraşmayacak müşteri direk ona ulaşacak. güzel bir sistem kurulmuş. içeride sadece pahalı büyük konutlar mı vardır acaba dedim ama herkese göre bir şeyler bulunuyor. projenin büyümesini dilerim.

Bir Yorum Yazın