Apple yeni nesil tableti iPad Air'i tanıttı!

Apple yeni nesil tableti iPad Air'i tanıttı!

Apple bugün düzenlediği etkinlikte yeni iPad Air'i tanıttı. 3.5 yıl önce Steve Jobs'ın tanıttığı iPad geçen süre içerisinde 170 milyon satış rakamına ulaştı.

Phill Schiller satış rakamının haricinde kullanım açısından iPad'in diğer tabletlere göre 4 kat daha fazla kullanıldığını belirtti. Appstore'da iPad uygulamalarının sayısı her geçen gün artarak 475000 rakamına ulaşmış.

Rakamları paylaştıktan sonra yeni nesil iPad olan iPad Air'i tanıtan Phill Schiller, 4. nesil iPad' göre 1.9 mm daha inceltildiğini ve sadece 7.5 mm kalınlığa sahip olduğunu belirtti. Daha fazla incelen yeni iPad'in ağırlığı da düşürülmüş. Bir önceki nesil olan 4. nesil iPad, 630 gram ağırlığa sahipken iPad Air sadece 450 gram ağırlığında. Beklendiği üzere iPhone 5S'te kullanılan işlemci olan A7 işlemci iPad Air'de yer almış. A7 işlemci ilk iPad'e göre hızı 8 kat artmış, grafik işlemcisi ise 72 kat daha hızlı.

Bugün tanıtımı yapılan yeni nesil Apple tableti iPad Air, WiFi versiyonu 499 dolardan ABD başta olmak üzere Avrupa Birliği ülkelerinde ve Çin'de satışa sunulacak.

iPad Air yeni nesil işlemcisi ile dosyaları 2 kat daha hızlı açabiliyor. Daha hızlı kablosuz internet iletişimine sahip iPad Air, MIMO destekleyen ilk iOS cihazı. Kamera yönüyle geliştirmeler yapılana iPad Air 5 MP kameraya sahip ve 1080P yüksek çözünürlük video çekebiliyor.

ipad-air-imaj

Yeni iPad Air'de sadece arka kamerada HD özellik sunmuyor ayrıca ön kamerada da yüksek çözünürlük sunarak FaceTime konuşmada kullanıcının deneyimini artırmak için adım atılmış. FaceTime'a önem veren Apple, iPad Air'de çift mikrofon kullanmış.

Yeni nesil iPad'de beklenenin aksine altın renk bulunmazken daha önceki nesilde olduğu gibi siyah beyaz renklerde sunulacak. 1 Kasım'da satışa sunulacak olan retina ekranlı iPad Air'in 16 GB Wi-Fi modeli 499 dolar fiyat etiketine sahip. 16 GB kartlı iPad Air ise 629 dolardan satışa  sunuluyor.

Yeni nesil iPad olan iPad Air'in çıkmasıyla birlikte iPad 2'nin fiyatında indirime giden Apple ürünün, 16 GB Wi-Fi modelini 399 dolara düşürerek satışına devam edecek.

apple-ipad-air-fiyatlari

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.