Apple yeni Macbook Pro serisini tanıttı!

Apple'ın bu akşamki etkinlikte ürün anlamında ilk olarak yeni Macbook serisini tanıttı. Yeni Macbook'lara geçmeden önce Macbook kullanıcılarının OSX Mavericks'i bugün itibariyle ücretsiz olarak indirebileceğini de söyleyelim.

Yenilenen 13 ve 15 inç Macbook Pro'lar Phil Schiller tarafından tanıtıldı. Her zaman olduğu gibi yeni ürünler daha ince, daha hafif ve daha güçlü. Peki ne kadar ince, ne kadar hafif ve ne kadar güçlü?

tab_hero_macbookpro

Yeni Macbook Pro 13 inç

13 inç Macbook Pro, retina ekrana sahip ve 1.56 kg ağırlığında. Önceki modelden 1.8 cm daha ince. Yüzde 90 oranında daha hızlı ve pil ömrü 9 saat. 2.4 GHz çift çekirdekli işlemci, 4GB DRAM, 128 GB SSD taşıyan en düşük 13 inç Macbook Pro modeli 1299 dolar değerinde ve bugünden itibaren satışa sunuluyor.

Yeni Macbook Pro 15 inç

15 inç MacBook Pro' ise 8 saat pil ömrüne sahip ve en düşük modelin fiyatı 2,199 dolardan 1,999 dolara düşmüş. En düşük modelde 2.0 GHz i7 işlemci, 8GB RAM, 256GB SSD var.

Yeni modellerdeki ortak yenilikler retina ekran, 802.11ac Wi-Fi ve Thunderbolt 2.

macbook-pro-fiyatlari

Yeni Mac Pro tekrar tanıtıldı

Sıradışı tasarımıyla dikkat çeken Mac Pro ise bir önceki modele göre %70 daha az enerji kullanıyor. Xeon E5 işlemci, 1866 MHz DDR3 ECC hafıza, çift AMD FirePro GPUs gibi güçlü bir donanıma sahip Mac Pro'nun hafızası 1 TB'a kadar kolayca yükseltilebiliyor.

Mac Pro, 2999 dolardan başlayan fiyatlarla Aralık ayında satışa sunulacak.

yeni macbook pro mac pro (2)

Çevreci üretim

Yeni Macbook Pro'ların üretimine dair video da yayınlayan Apple, yeni ürünlerin oldukça çevreci bir mantıkla üretildiğini de paylaştı.  Yeni cihazlar PVC içermiyor ve yüksek oranda geri dönüştürülebiliyor.

apple cevreci uretim yesil

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.