Facebook yeni 'beğen' düğmelerini test ediyor
Sosyal Ağlar

Facebook yeni 'beğen' düğmelerini test ediyor

Facebook, tüm web sayfalarına açtığı beğen butonunun yeni versiyonunu test etmeye başladı. Sadece web kullanıcılarının Facebook like box'ların tasarımında bazı kullanıcılar tarafından gözlenen yeni beğen butonu, şeffaf bir yapıdan ziyade içi dolu mavi bir renkte ve daha çok dikkat çekecek şekilde uyarlanmış.

Facebook'tan resmi sözcülerinden gelen açıklamaya göre şirketin sürekli yaptığı testlerden biri olduğunu doğrulanırken başka herhangi bir detaya yer verilmemiş.

fb_like

Sound Money Institute (SMI) web sitesinde gözlenen özellik, bir süre sonra yukarıdaki görselde bulunan yeni görünüm hali ile gözükse de, şu an eski ve standart görünüşüyle (solda) gözüküyor.

Facebook aynı zamanda bazı Facebook sayfalarında "Follow" ve "Review" butonlarını da eklemeyi deniyor. Bu testler de Facebook sözcüleri tarafından yeni şeyler test ettikleri ile ilgili doğrulama bilgisi alınsa da, bu butonlar sadece sınırlı sayıda kullanıcı tarafından görülüp test edilebiliyor. Bildiğiniz gibi Facebook geçtiğimiz yıl "Abone Ol" (Subscribe) özelliğinin ismini değiştirererek "Takip Et"'e (Follow) çevirmişti.

Facebook tarafından gelen bu hamlelerin genellikle kullanıcıların sayfalarla olan etkileşimini artırmak ve kullanıcıların daha çok aktif olmasını sağlamak amacında.

Yorumlar (2)
  1. Youtube'ta bunu abone ol için yapmıştı.Mantıklı bir hamle.

  2. Güliz Güliz

    Mekanların Facebook sayfalarında Review butonu var.

    Sayfa için sadece "Beğen/Like" butonu olması yanlıştı zaten. Misal, RTE'nin yazdıklarını görmek istiyor olmam onu beğendiğim anlamına gelmez. (Gelmemeli)

    Sayfaları beğenmeden de takip etmenin yolu var aslında. Interest List'e eklemek. Şahsen beğenmekten çekindiğim sayfalar için bunu uyguluyorum. Belki Follow da bunun gibi bir şey olacaktır.