Android için Mind: Telefon aramalarını da hesaba katan hatırlatma uygulaması
Genel

Android için Mind: Telefon aramalarını da hesaba katan hatırlatma uygulaması

Bulut depolama, dosya dönüştürme ve mobil uygulama alanlarında ürün ve hizmet geliştiren Valven, Android için geliştirdiği Mind (Google Play) adlı hatırlatma/görev uygulamasıyla bireysel pazarda adını duyurmak istiyor.

Bana Mailbox'ın kullanım özelliklerini hatırlatan Mind, bu açıdan klasik hatırlatma uygulamalarından sıyrılmayı başarıyor. Örneğin sağa ve sola kaydırma seçenekleri sırasıyla tamamlama ve erteleme görevi görüyor. Mailbox'a benzer şekilde erteleme tarihi için 4 farklı seçenek sunuluyor.

Sesli olarak da hatırlatma girebiliyor ve kayıtlarınızı bulutta saklayıp, istediğinizde senkronize edebiliyorsunuz. Mind, Androidli tabletinizde veya akıllı telefonunuza uygun şekilde görüntüleyebiliyorsunuz.

mind hatirlatma uygulamasi android

Başarılı görseller kullanılmasa da arkaplanda farklı şehirlerin fotoğraflarını kullanarak küçük bir kişiselleştirme yapabiliyorsunuz.

Kişilere hatırlatma ekleyebiliyorsunuz

Mind'in bence en önemli özelliği ise telefon rehberinizdeki kişilere hatırlatma ekleyebilmeniz. Örneklemek gerekirse, 'Sakın Açma' gibi tek bir hatırlatma notu farklı telefon numaralarına atayabiliyorsunuz ve telefonunuz çaldığında 1-2 saniye içinde bu notu görebiliyorsunuz.

valven mind hatirlatma uygulamasi android google play

Yakında Mind'ın iOS ve Windows uygulamaları da yayınlamak isteyen Valven, kullanıcılardan gelecek yorumlara açık ve iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Androidli tabletinizde veya telefonunuzda kullanabileceğiniz Mind'ı Google Play'den indirip yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (2)
 1. Süha Duran Süha Duran

  Öncelikle emeklerinize sağlık. Güzel bir proje olmuş. IOS ve Windows uygulamaları da yolda anladığım kadarıyla. Ancak dikkatimi çeken şu oldu, bulut destekli bir proje olmasına rağmen eğer benim gözümden kaçmış ise ve görememişsem özür dilerim ancak web üzerinden erişimi sağlayacak bir site göremedim. Bu bence çok büyük bir eksik. Umarım ki bir an evvel projenin web uygulaması da bir an evvel yapılır. Tekrar emeğinize sağlık. Başarılar dilerim.

  1. Muharrem Demir Muharrem Demir

   Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Aslında web tarafında da yer almayı planlıyoruz ancak önceliğimiz mobil platformlar. iOS ve Windows uygulamalarını tamamlamak ve mobil kullanım oranlarını arttırmak istiyoruz. Bu uygulamalar tamamlanırken aslında eklemeyi planladığımız birçok özellik var, önceliği bu nedenle mobil de tutuyoruz. Sonrasında Firefox ve Chrome pluginleri gelecek. Bunları tamamladıktan sonra daha çok platformdan erişim sağlanabilmesi için HTML5 web uygulamasının geliştirilmesine başlamayı planlıyoruz. Dolayısıyla web olacak ancak biraz daha uzun vadeli planlarımız arasında.

   Teşekkürler,