Prensesi şimdi de HTML5 ile kurtarın! Super Mario internet tarayıcınızda

Nintendo'nun efsane oyunu Super Mario Bros. artık internet tarayıcınız üzerinden oynayabiliyor. Eskiden Nintendo SNES ya da klasik tabirle atarilerimizde oynadığımız Super Mario, yeniden yapılmış hali ile internet tarayıcısı versiyonu Full Screen Mario ile karşımıza çıkıyor.
Prensesi şimdi de HTML5 ile kurtarın! Super Mario internet tarayıcınızda

supermariobrosNintendo'nun efsane oyunu Super Mario Bros. artık internet tarayıcınız üzerinden oynayabiliyor. Eskiden Nintendo SNES ya da klasik tabirle atarilerimizde oynadığımız Super Mario, yeniden yapılmış hali ile internet tarayıcısı versiyonu Full Screen Mario ile karşımıza çıkıyor.

Normal şartlarda bugün eski oyunları bilgisayarlarımızda ya da akıllı telefonlarımızda oynamak istediğimizde, ilgili konsolların emülatörleri ve ROM'ları aracılığı ile oynamak mümkündü (legal olup olmaması tartışmaya çok açık) ve yeni teknoloji ile yapılan bu remake versiyonlar, nostalji isteyen oyuncular için güzel bir fırsat.

FullScreenMario.com adresinde, HTML5 ile yapılmış Super Mario Bros. versiyonunda klasik oyunu oynayabiliyor, bunun yanı sıra kendi harita editörünüzü kullanarak kendi haritalarınızı da oluşturabiliyorsunuz. Oyunun kodları GitHub üzerinden açık ve oyunu oynamak da ücretsiz. Her ne kadar isim ve yasal kullanımla ilgili hakların Nintendo'ya ait olduğunu söylense de, şimdilik bu oyuna Nintendo'nun bir itirazı olup olmayacağı merak konusu.

supermario

Yaklaşık bir hafta önce yayına açılan web sitesi, Twitter hesaplarında açıklanan bilgilere göre bu kısa süreç içerisinde 100 bin ziyaretçi rakamını aşmış. Full Screen Mario'da klavyenizdeki shift tuşunu sıkça kullandığınızdan, Windows bilgisayalarda yapışkan tuşlar devreye girip, oyun deneyiminizi biraz etkileyebilir. Ancak yapışkan tuşları devre dışı bırakırsanız bu sorunu aşabilirsiniz.

Son olarak, yıllar önce Super Mario'da aşamadığınız bölümler varsa, bu sefer prensesi kurtarma konusunda daha kolay başarılı olabilirsiniz çünkü Full Screen Mario'da bölüm seçme özelliği de bulunuyor. ;) Oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.