Yahoo Mail 1TB alan ve diğer yeniliklerle eski günlerine dönme yolunda
E-Posta

Yahoo Mail 1TB alan ve diğer yeniliklerle eski günlerine dönme yolunda

İnternet üzerinden ücretsiz e-posta servisleri ortaya çıkmaya başladığı dönemlerde en önemli alternatiflerden biri olan Yahoo, bugün web tabanlı e-posta yarışında biraz geride kalmış durumda. Bir yandan Gmail’in büyük çıkışı, diğer yandan zaten popüler olan Hotmail’in diğer Microsoft servisleri ile entegrasyonu Yahoo Mail’i bir nebze gözden düşürdü.

Fakat Marissa Mayer’ın Yahoo’yu rekabet içerisinde olduğu her alanda ileriye taşıma planları içerisinde Yahoo Mail’in de yer alıyor olması bu durumu değiştirebilecek gibi görünüyor. Yahoo cephesinde bu konuda gelen son haberler de bunu gösteriyor.

16 yaşına basan Yahoo Mail, yeni yaşına yenilenen ara yüzü, yeni özellikleri ve ücretsiz 1TB’lık depolama alanı ile giriyor…

Yahoo MailYahoo’nun e-posta servisinde geçtiğimiz yıl içerisinde gerçekleşen önemli değişimden sonra uzun süre çok ciddi bir yenilik gelmemişti. Yahoo Mail’nin Tumblr’daki blog’unda da duyurulan bu yenilikler bu açıdan da servisin yeniden ön plana alınacak projelerden biri olduğunu gösteriyor.

Yahoo Mail’de göze çarpan en önemli değişim görünümü ile ilgili. Yeni temalar ve menü ve e-posta görünümlerindeki değişimler Yahoo Mail’i bu alandaki en önemli rakiplerine bir adım daha yaklaştırmış. Daha sade yapısı da son zamanlarda giderek daha popüler hale gelen tasarım yaklaşımına uygun görünüyor.

Yahoo Mail

Diğer dikkat çeken bir konu da depolama alanının 1TB’a çıkmış olması. Yahoo’nun ifadesi ile “ortalama bir kullanıcı için 6.000 yıl yetecek” miktarda bir alan sunuluyor olması çoğu rakibe göre önemli bir avantaj olarak değerlendirilebilir.

Bununla beraber Yahoo, daha önceden ücretli olan Mail Plus özelliğini de artık tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaya başladı. Eski Mail Plus kullanıcıları tercih ederlerse yıllık 19,99 dolar karşılığında Yahoo Mail’i reklamlardan arındırılmış olarak kullanabilecekler. Yeni kullanıcılar ise aynı özellik için 49,99 dolar ödeme zorundalar.

Yorumlar (15)
 1. Murat Kayhanlı Murat Kayhanlı

  1TB mı? Allah aşkına 1TB'ı bir kenara koydum hiç 1GB'lık veri bulunduran posta kutusuna sahip olanınız var mı? Olan varsa bir ekran görüntüsü paylaşsın da şapka çıkarayım arkadaş

  1. 1 GB'ı çok aşanlarımız olduğuna emin olabilirsiniz.

   http://imageshack.us/f/547/15c7.png/

   1. Taygun Alban Taygun Alban

    Ali Bey,

    Sapka resminide paylasalim lutfen :D

   2. Hüseyin Hüseyin

    Hocam saygılar 27 GB :)

    Şaka bi yana benim maillerimde 1 Gb'a yakın, kullanılabilir yani. Ama 1 TB mail için uçuk bi boyut

  2. 1 TB konusunu bende araştırdım ciddi bir paylaşım bulamadım. sadece raklam şu an

 2. neden bilmiyorum sene 99dan beri ana mailim hep yahoo olmuştur. diğerleri ne yaparsa yapsın vazgeçemedim yahoodan

 3. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Yahoo mail konusunda ciddi ciddi bezdirmisti son zamanlarda. Artik gmail yolu gozuktu derken bu guncelleme ilac gibi geldi. Yahoo kullanmaya devam :)

 4. Mustafa Mustafa

  Anca, vakti zamaninda GMail'e birilerinin tutup da GDrive'i (henuz Google Drive ortada yokken) yazmasi gibi baska birileri de tutup Yahoo Mail'e boyle birsey yazarsa... sanki bi ihtimal... yani... belki...

  1TB az diil yani.

 5. Isa Koç Isa Koç

  İyide neredeyse 4 senedir yahoo mail sınırsız alan veriyor. 1 tb mevzusu biraz saçma olmuş. Kullananlar iyi bilir sınırları kaldırdık şeklinde reklamlarla sınırhız alan hizmetine geçmişti. halende kullanıyorum. onlardan isteğim gmail gibi yan eklentiler, çok hızlı çalışma, ayrıca çevirim dışı çalışma özelliklerini muhakkak eklemek zorundalar. Ayrıca onlrdan diğer beklediğim mevzu messengerlerine gmail, skype, facebook sohbetlerinide eklemeleri.

  Ayrıca son olarak maillere 100mbnin üzerinde dosya entegre etmek ve dosyanın içindeki video ve sesleri oynatma imkanı eklerlerse o zaman gmailin çok önüne geçerler. Zaten hali hazırda uzun zamandır yahoo kullanıyorum ama bunlarıda yaparsa çok kebap olur yani ;)

 6. 6000 yıl yaşamayacağıma göre 1 TB alana ihtiyacım yok diye düşünüyorum :)

 7. Sinan E Sinan E

  vakti zamanında aç gözlü davranıp pop3 desteğini paralı yapmıştı, diğerleri ücretsiz verirken.

  yahoo 9 yıl sonradan geliyorsun...

 8. Hakan Hakan

  Tasarımların hepsi ABD sitesinde görünürken başka hiçbir ülke de gözükmüyor ee ne anladım ben bu işten. Neredeyse tüm farklı ülkelerde azcıkda olsa farklı tasarım kullanılıyor. Sadelikten uzak bir tasarım. Her servisinde farklı tasarım. Yeni gelen tasarım için sadece ABD sitesi ile ulaşma. Google niye başarılı acaba işte bu yüzden. Adamlarda sadelik var neredeyse tüm servisleri aynı renk paletini kullanıyor. Aynı tasarım tüm dünyada geçerli bazı özellikler ingilizce Google da oluyor ama onlarda test amaçlı olduğu için sonradan zaten geliyor. Google ın tek sevmediğim noktası bizi biraz yok olarak görmesi. Kısacası Yahoo adam olmaz. En azından bana olmaz. Daha çok yolu var.

 9. Yaho mail madem bu kadar alan sunuyor ! neden diski,driveri yok ve yükleme hizmetini sunamıyor ! yaho sadece elektronik posta hizmeti veriyor o kadar !!!!

 10. Zeren Kez Zeren Kez

  merhaba arkadaşlar ben galiba bilmeden bir şeyler yaptım ve inbox boş hiç bir iletime de ulaşamıyorum yardım eder misiniz