Sosyal sayaç Saymat.com akıllı hatırlatmalar yapacak
Arama
Girişim

Sosyal sayaç Saymat.com akıllı hatırlatmalar yapacak

saymat.com logo ileri geri sayim araciİnternetin bize sunduğu kolaylıklar çoğu zaman basit bir fikirden ileri gelir. Saymat.com da basit bir fikirle hayata geçirilen ve önemli hedefleri olan bir girişim.

İnternetteki geri ve ileri sayım uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz Saymat, basit bir sayaçla beklediğiniz bir olaya ne kadar kaldığını veya yaşanan bir olaydan ne kadar uzaklaştığınızı gösteriyor. Bu kayıtlara da ‘saymat’ adını veriyor.

saymat.com sosyal sayac
Bizzat işime yarayacak bir saymat 🙂

Saymat ile her türden etkinlik ve özel günleriniz için kendinize özel veya genele açık sayaçlar oluşturabiliyorsunuz. Popüler sosyal meyda araçlarından biri olmak isteyen Saymat, kendi arkaplan ve renk seçeneklerinizi kullanmanıza ve sayacınızı sitenize yerleştirmenize izin veriyor.

Hedefte akıllı hatırlatmalar var

İzmirli firma olan Era Sistem‘in mühendisleri Çağdaş Polat, Çağrı Polat ve Özgür Ozan Yılmaz tarafından kurgulanıp hayata geçirilen proje yurt dışına açılmak istiyor ve bunu yapmak için geçerli planları var.

Ana hedef Saymat kullanıcılarına yaklaşan etkinliklerin haberini verebilmek. Yakında eklenecek takip etme sistemi ile etkinliklere dair hatırlatmalar gönderilebilecek. Gelir de bu hatırlatmaların zenginleştirilmesiyle elde edilecek.

Örneğin size bir filmin vizyona girdiğini hatırlattığında sinema bileti, bir doğum gününü hatırlattığında hediye satın alabileceğiniz seçenekler sunacak.

Markaları da sisteme dahil etmek isteyen Saymat, kullanıcı-marka etkileşimini artırmak istiyor. Örneğin bir ürün tanıtım saymatı markaların kullanıcılara geri dönüş yapabileceğini bir kanal olacak. Şu anda saymat sayfalarına yorum ekleyebiliyorsunuz ki bu da kullanıcıların şimdiden bir etkileşim kurmasının yolunu açıyor.

Açıkçası Saymat’ı ilk gördüğümde kendi kendime ‘ee bu kadar mı yani’ dedim ama üzerine düşününce ve aldığım geri bildirimler neticesinde bir sonraki adımlarda işlevsel bir ürünün ilk adımlarını gördüm. Gelir açısından nereye gideceğini hesaplamak belki biraz zor ama Saymat‘ın mobil uygulama olarak sunulması durumunda daha etkin olabileceğini düşünüyorum.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (17)
 1. hoppala yarim hopala vermem seni topla dedi ki:

  Hiç dünyada benzersiz bir projemiz olmuyor ya birilerinin kopyasını yapıyoruz yada çalıyoruz .Bu her alanda böyle .

  Neyse hayırlı olsun bakalım

  1. ruzgar dedi ki:

   Herkesin bu dünyada orjinal bir fikir bulması çok zor bir durum.. Amaç herkesin para kazanması olduğu için bu tür şeyler gayet normal.. Orjinal fikir bekleyip duran arkadaşları anlamak gerçekten güç..Fikir olsun ve tutsun yeter bence.

 2. Yazar dedi ki:

  Yurtdışında yapılmış işlere bakın muhteşem örnekler var.Saymat onlar türkiyeye gelmeden belki türkiye de değer kazanabilir ama saymat türkiye den dünya ya giderse bir verim alamaz yada alamamalı..Çok güzel düşünce çok güzel kurgulanmış gelir modeliyle de ilgili sözüm yok bence zayıf ama daha ne yapılabilirdi ki ? Bildiğim kadarıyla internet projelerinin %97 si başarısız oluyor , saymat %3 e girebilmek için yeterli mi?

 3. renklidergi dedi ki:

  lezizmiş…
  Ancak anasayfada
  “5. Red Bull Formulaz yarışı 18 Agustos Pazar Rize’nin Tunca Beldesi’nde…”
  geçmiş tarihli etkinliğe tıklayınca, Red bull’un gelelcek tarihli bir etkinliğine gidiyor.

 4. murat kayhanlı dedi ki:

  bootstrap.min.css 🙂

  1. ruzgar dedi ki:

   bootstrap olması sizce bir dezavantajmı???

   1. murat kayhanlı dedi ki:

    Dezavantaj olan şey bootstrap olması değil siteyi açar açmaz “aha bootstrap la bu” diyebilmemiz. Bootstrap’ın hazır yapılarının kullanılması, tasarım tarafında hazıra kaçmaktan öte birşey değil. “Bootstrap’ım ben” diye bağıran blocklar buttonlar yerine daha özgün bir arabirim kullanılabilirdi, çok zor değil en fazla 1 akşam sürerdi. Adamların projeden umutları olmadıkları nereden belli işte.

  2. Ozan Dikerler dedi ki:

   Murat Bey ne demek istediniz? Biz dünyalı pek çok önyüz tasarımcısı bootstrap kullanıyoruz.

  3. Muhammed Şamil dedi ki:

   Böyle kalitesiz yorum yapacak kalitedeki insanlarda var malesef. Tabi kendileri proje yaparken programlama dilini kendisi tasarlıyor, derleyicisini kendisi yazıyor, resimleri boyutlarken elleriyle boyutluyor. Sonuç kardeşim bir hedefe ulaşmak için başkalarının sağladığı araçlar varsa kullanacaksın… Bu kadar hayat bilgin, muhakeme yeteneğin yoksa da gereksiz kalabalık yapmayacaksın.

   1. engin murat şahin dedi ki:

    Murat kayhanlı Web in %13 ü wordpress altyapısını kullanıyor.Bu altyapıyı kullananlar ziyaretçilerin yav bu wordpress kardeşim diyerek kendilerini yadırgadıklarını düşündüklerini sanmıyorum.Çok büyük para kazananlarda dahil.Önemli olan hazır yapıdada orjinal fikirlerle birşeyler üretebilmekte…
    Ayrıca bootstrap kullanan birsürü dev site bulunmakta…

  4. ruzgar dedi ki:

   Murat kayhanlı. Dünyada bootstrap ile başyan çok fazla girişim var. Zaten senin için yapılmamıştır bu site sen direk buna odaklandığın için yazılımcısındır.. yani kendi sayacını oluşturabilirsin.. önemli olan konu bu girişim tutması.. Eğer tutarsa zaten o istediğin tasarım harikası olay sen istemeden gerçekleşecektir bence.. Yurt dışında bazı insanlar öyle sitelerle başlıyorlar ki işe ağzın açık kalır bu ne dersin.. tasarım aramıyor insanlar yararlı olacak birşey arıyorlar.. Daha geçen senelerde yemeksepeti.com değişti eski siteyi bilenler iyi bilir ne kadar vasat bir tasarımı olduğunu…

 5. Uğur dedi ki:

  Çok iyi bir fikir. İlk ürün de gayet yeterli. Yolları açık olsun arkadaşların…

 6. the gaste dedi ki:

  Askerlik Sınıflandırma Sonuçlarının Açıklanması için gün saydığım şu günlerde gerçekten hoş bir raslantı oldu.

 7. CanlıizleTV dedi ki:

  Fikir güzel fakat arkadaşlarında dediği gibi yurt dışında benzer örnekleri varsa sadece ülkemizde başarılı olabilir.Buradan yurt dışında başarısız olur gibi bir sonuç çıkmasın.Başarılı olabilir fakat çok emek ve iyi bir yatırım gerekli diye düşünüyorum.Başarılar dilerim.

 8. AhmetA dedi ki:

  Bence güzel bir proje ama içerik açısından daha zengin olmalı bunu da kullanıcıyı içerik üretme sürecine katarak yapabilirler. Şimdilik benim google takvimde bir tıkla yaptığım işi yapıyor ama içerik katarlarsa google takvim yerine kullanabilirim..
  Entegre olsunlar, mesela yaklaşan etkinlikler için google takvime ekle ya da outlook takvime ekle gibi şeyler olsa hoş olurdu. Api üretip dış siteler , etkinlik sitelerine vs. açabilirler, onlar da bu siteye kullanıcı hesabına doğrudan eklerler. Sonra bu etkinlikler için bilet satımı vs. yapılabilir.
  Kopya diyen insan istisnasız her zaman cahil insandır, takılmayın. Ne demişler güneş altında yeni bir şey yok, siz daha güzelini yapın ilerde sizin yaptıklarınızı onlar taklit etsin . Foursquare de taklitti ama asıllarını geçti.

 9. Ali dedi ki:

  Yorumlarda görüyorum.Hiç özgün projemiz olmayacak mı ? buda mı kopya tarzında.Şimdi Amerikayı iki kere keşfetmenin anlamı yok.O ihtiyaç başka ülkede varsa bizim burada da olabilir.Ve bunun tr versiyonunu yapmazsak adamlar yapar illa.Neden başkası kazansında biz kazanmayalım ?.Kariyer.net ‘de ona bakarsanız monster.com’ın kopyası ama adamlar işini iyi yaptı ve monster Türkiye ayağını yürütemedi kapattı.Bu da bir örnek anlayana.

  1. Web Saati dedi ki:

   Tamammen katılıyorum.. Fakat bir konuya değinmek istedim kariyer.net işini düzgün yapamıyor.. Çoğu kurumsal firma linkedin’e yöneliyor.. Çoğu kişi kariyer.netten şikayetçi sistemleri sağlıklı çalışmıyor ve sürekli aynı yerinde sayıyor.. Belki birgün sesimi duyarlar..

Bir Yorum Yazın