Türkiye'nin ilk uluslararası SEO konferansı SEOZONE 2013, geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlendi
Etkinlikler

Türkiye'nin ilk uluslararası SEO konferansı SEOZONE 2013, geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlendi

Medya sponsoru olduğumuz ve Türkiye'nin ilk uluslararası SEO konferansı olma özelliğini taşıyan SEOZONE 2013, geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlendi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı'nda organize edilen etkinlik, 6'sı yurtdışından olmak üzere 7 ayrı konuşmacının sunumuna sahne oldu. SEOZONE 2013 ile ilgili katılanların büyük bir çoğunluğunun etkinlikten memnun ayrıldığını söyleyebiliriz.

SEOZEO'dan Tuğçe Seven'in açılış konuşması ile başlayan etkinlik, Majestic SEO'dan Dixon Jones'un konuşması ile devam etti. Hareketli kişiliği sayesinde keyifli geçen sunumda Dixon, SEO için sosyal medya ve içeriğin önemine özellikle vurgu yaptı. Dixon'ın ardından etkinlik Bastian Grimm ve Distilled'dan Stephanie Chang'ın e-ticaret odağında SEO sunumuyla sürdü ve araya çıkıldı. Chang e-ticaret siteleri için özgün içeriğin önemine vurgu yaptı ve video gibi ek unsurların denenmesi gerektiğini söyledi.

seozone-2013-konferansi

Etkinliğin en çok dikkat çeken sunumlarından biri de 4 yılın üzerinde Google'da çalışmış olan Kaspar Szymansk'a aitti. Kaspar özellikle Google'ın hangi durumlarda siteleri cezalandırdığı ve bu gibi durumlardan nasıl korunulacağı gibi konulara değindi. SEOZONE etkinliği Kaspar'ın ardından sahneye çıkan 3 konuşmacının (Michael KingMaik Metzen ve Yiğit Konur) sunumlarıyla son buldu. Michael konuşmasından ileri seviye SEO tekniklerine yer verirken Maik ise uluslararası işler yapan bir kişi olarak lokalizasyon çalışmaları ve ülkelere göre değişen SEO kurallarını anlattı. Etkinliğin son sunumunu ise SEOZEO'dan Yiğit Konur gerçekleştirdi. Konur konuşmasında; backlink, organik yollarla yapılması gereken yeni nesil SEO tekniklerine ve içeriğin önemi gibi konulara değindi.

Yeri gelmişken, etkinlik konuşmacılarının yaptığı sunumlara ve etkinliğin Twitter analizine şuradan ulaşabilirsiniz.

Katılımcıların, uluslararası ve konularında oldukça etkin olan konuşmacılarla aralarda sohbet etme -ve soru sorma- imkanı bulması da etkinliğin bir diğer özelliğiydi diyebiliriz. SEOZONE 2013 ile birlikte Türkiye'de SEO alanında önemli konferanslar düzenlenebileceğini gördük, devamını da diliyoruz.

Yorumlar (16)
 1. Webrazzi TV'de görmek isteriz :)

  1. Furkan Albayrak Furkan Albayrak

   Bende aynısını yazıcaktım, çok iyi olurdu.

  2. Şerafettin Arslan Şerafettin Arslan

   Aynen katılıyorum size.

  3. Kesinlikle çok güzel olurdu. SEOZEO sizin böyle bir isteğinizi bence kırmaz.

 2. Çağrı Akyol Çağrı Akyol

  Yiğit ve ekibini tebrik ederim çok güzel iş çıkardılar genç arkadaşlarımız.

 3. Hakan Bulut Hakan Bulut

  bu habere video yakışırdı

 4. katılım az mı olmuş ne o kadar reklam yapıldı. Yabancı katılımcılarda oldu ama ilgi az gibi sanki

 5. Bu tür etkinliklerden etkinlik öncesinde haberimiz olsa daha iyi olur. Erken duyurabilirseniz memnun oluruz. Madem google amca haber vermedi, en azından webrachrome ile yedi yirmidört takip ettiğimiz webrazziden ögrenelim :)

 6. Ahmet Akça Ahmet Akça

  Etkinlik gerçekten çok güzel düzemlenmişti. İlk defa simültane tercüman olan bir etkinliğe katıldım. Özellikleyabancı konuşmacılardan Chang'in sunumu çok başarılıydı. Video yayımlanırsa çok memnun olurum.

 7. Barkın Binbudak Barkın Binbudak

  Gerçekten güzel bir etkinlikti. Özellikle öğleden sonra oturumundan çok keyif aldım. Geri bildirimlerim ise daha iyi bir simültane tercüme yönünde olabilir. Teknik sunumlarda çeviri olaraknbiraz eksik kalmış olabilirler. ilk sene için oldukça doğal, bu geleneğin devam etmesini heyecanla bekliyorum.

 8. Sunumların videolarını ve mümkünse cevirileriyle birlikte görmek isteriz.

 9. Onur Ozcan Onur Ozcan

  Güzel iş çıkardı Seozeo ekibi, tebrik ve takdir etmek lazım :)

 10. Mehmet Mehmet

  Ekibi kutluyorum, destekliyorum. Geçen senede iyiydiler, bu sene daha da üzerine çıkacaklardır. Ekonomik anlamda, belki çıta çoğu kişi için yüksek görünebilir ama imkan varsa kesinlikle gidilmeli. hem destek anlamında hem de optimizasyon konusuna gönül verenlerin biraz olsun sektörle içli dışlı olabilmesi için. Hele bi başlasın bitsin bakalım, belki benim blog içinde yeni malzemeler çıkar :)

  1. Yakından takip ediyor ve yeni malzemeleri bekliyoruz :)

 11. Elena Elena

  bu sene tekrar düzenlenecek mi bilgisi olan var mı

 12. İslami Haber İslami Haber

  Düzenlense çok güzel olur.