GTA 5'e özel hazırlanan mobil uygulama: iFruit
Oyun

GTA 5'e özel hazırlanan mobil uygulama: iFruit

Gelmiş geçmiş en iyi video oyunlar arasında sayabileceğimiz Grand Theft Auto serisinin son oyunu GTA V, dün itibariyle piyasaya çıktı. İlk olarak Xbox 360 ve PlayStation 3 platformları için piyasaya çıkan oyunla ilgili ilk yorumlar da harika.

Ancak 137 milyon dolar geliştirme maliyeti olan oyunun tek ilgi çekici özelliği şu ana dek yapılmış en detayına GTA olması dışında bir yan unsur olarak kendine ait iFruit adlı bir ücretsiz uygulamayı da beraberinde oyunculara sunması oldu.

Grand Theft Auto: iFruit uygulaması, aslında GTA V oyuncuları için hazırlanmış bir mobil uygulama. iPhone, iPad ve iPod touch'larda çalışan uygulama, GTA V oyuncularına da yol arkadaşı oluyor. Uygulama içerisinde aracınızın modifikasyonlarını (evet, GTA 5'de araç modifiye gerçekleştirme imkanınız da var) yapabiliyor ve plaka gibi detayları özelleştirebiliyorsunuz.

iFruit

Yine iFruit uygulama üzerinden oyun içinde sizi asiste edecek bir köpekle de ilgilenebiliyorsunuz. Kısacası bu iOS uygulaması size bir sanal bebek tecrübesi sunuyor. Köpeğinizi eğittikçe, oyun içinde size sağladığı fayda da artıyor. Mini oyunlarla oyun içine etki eden bu özellik aslında biraz da Nintendo'nun köpek yetiştirdiğiniz oyunu Nintendogs'un parodi versiyonu olmuş durumda.

Çoklu ekran kullanımlarımız gittikçe artıyor. Artık televizyon izlerken tüketiciler ellerinden akıllı telefonlarını düşürmüyorlar. Rockstar Games bu durumu da göze alarak kullanıcıları tamamen oyuna kaptıracak olan bir mobil uygulama hazırlamış. Böylece siz oyunu oynarken telefonunuz elinizde bile olsa, bu sizin için dikkat dağıtıcı değil, oyunun içine sizi daha da çok sokan bir etmen olarak yer alacak.

Uygulamanın tek kötü yanı 444MB gibi yüksek bir yer kaplıyor olması. Oyun ve uygulama henüz yeni çıkmasına rağmen, gelen olumsuz yorumların bir kısmı da login problemlerinden dolayı gelmiş durumda. Çünkü iFruit uygulamasını yüklediğiniz takdirde Rockstar Games'in Social Club'ına giriş yapmanız gerekiyor.

Yorumlar (7)
 1. Oyunu 100 liraya satan arkadaş bulsam alıcam aslında :D

  1. Melih Melih

   şu an 73 TL :)

   1. hyr ps4 184 tl gta 5 73 tl pc 190 tl ?? sen neyin kafası?

 2. Kemal Ak Kemal Ak

  "Ancak 137 milyon dolar geliştirme maliyeti olan oyunun tek ilgi çekici özelliği şu ana dek yapılmış en detayına GTA olması dışında bir yan unsur olarak kendine ait iFruit adlı bir ücretsiz uygulamayı da beraberinde oyunculara sunması oldu."

  hayatımda gördüğüm en saçma ve en aşağılayıcı cümlelerden biriydi. ön sipariş dahil ilk 3 gününde 1 milyar dolar ciro yapmış oyunun size göre dikkat çeken tek özelliği hakikaten iyiymiş.

  türk insanı; bilmez ama konuşur.

 3. Fatihmara Fatihmara

  Uygulamanın boyutu şuan 137 MB . Ve gerçekten zevkli arabalarımın hepsine özel plaka koyuyorum :D

  1. 12341234 12341234

   Evet ve arık Android ve Windows Phone için artık aktif :)

 4. Abi sign in E ne gerek var ki çok saçma zaten oyunun kendisi 100 tl den fazla bi de şifre verip giriyoruz Ada'M Okadar para verip yapmış bide buna istiyorlar çok saçma