GTA 5'e özel hazırlanan mobil uygulama: iFruit

GTA 5'e özel hazırlanan mobil uygulama: iFruit

Gelmiş geçmiş en iyi video oyunlar arasında sayabileceğimiz Grand Theft Auto serisinin son oyunu GTA V, dün itibariyle piyasaya çıktı. İlk olarak Xbox 360 ve PlayStation 3 platformları için piyasaya çıkan oyunla ilgili ilk yorumlar da harika.

Ancak 137 milyon dolar geliştirme maliyeti olan oyunun tek ilgi çekici özelliği şu ana dek yapılmış en detayına GTA olması dışında bir yan unsur olarak kendine ait iFruit adlı bir ücretsiz uygulamayı da beraberinde oyunculara sunması oldu.

Grand Theft Auto: iFruit uygulaması, aslında GTA V oyuncuları için hazırlanmış bir mobil uygulama. iPhone, iPad ve iPod touch'larda çalışan uygulama, GTA V oyuncularına da yol arkadaşı oluyor. Uygulama içerisinde aracınızın modifikasyonlarını (evet, GTA 5'de araç modifiye gerçekleştirme imkanınız da var) yapabiliyor ve plaka gibi detayları özelleştirebiliyorsunuz.

iFruit

Yine iFruit uygulama üzerinden oyun içinde sizi asiste edecek bir köpekle de ilgilenebiliyorsunuz. Kısacası bu iOS uygulaması size bir sanal bebek tecrübesi sunuyor. Köpeğinizi eğittikçe, oyun içinde size sağladığı fayda da artıyor. Mini oyunlarla oyun içine etki eden bu özellik aslında biraz da Nintendo'nun köpek yetiştirdiğiniz oyunu Nintendogs'un parodi versiyonu olmuş durumda.

Çoklu ekran kullanımlarımız gittikçe artıyor. Artık televizyon izlerken tüketiciler ellerinden akıllı telefonlarını düşürmüyorlar. Rockstar Games bu durumu da göze alarak kullanıcıları tamamen oyuna kaptıracak olan bir mobil uygulama hazırlamış. Böylece siz oyunu oynarken telefonunuz elinizde bile olsa, bu sizin için dikkat dağıtıcı değil, oyunun içine sizi daha da çok sokan bir etmen olarak yer alacak.

Uygulamanın tek kötü yanı 444MB gibi yüksek bir yer kaplıyor olması. Oyun ve uygulama henüz yeni çıkmasına rağmen, gelen olumsuz yorumların bir kısmı da login problemlerinden dolayı gelmiş durumda. Çünkü iFruit uygulamasını yüklediğiniz takdirde Rockstar Games'in Social Club'ına giriş yapmanız gerekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.