Onaylı kullanıcılar için Twitter'da filtreleme özelliği geldi

Onaylı kullanıcılar için Twitter'da filtreleme özelliği geldi

Halka arza hazırlandığı haberinin üzerine Twitter, onaylı kullanıcılar için yeni bir özelliğini daha duyurdu. Onaylı (verified) kullanıcılar gelen etkileşimleri 3 ayrı segmentte görebilecek. Filtreleme ve onaylı kullanıcıların bildirimlerini ayrı görebilme fonksiyonları iletişim kazalarını önlemeye yardımcı olacak.

Twitter'ın politikacı ve ünlülerden oluşan geniş kitlesi bu fonksiyonla daha da büyümüş olacak yada en azından Twitter'a küsüp ayrılmayacak. Halka arz öncesinde ünlülerin aktif olarak kullanması, yeni ünlülerin kullanmaya başlaması Twitter'a hem yeni üye kazandıracak hem de içerideki üyelerin vakit geçirmesini artıracaktır.

Daha yakın bir zamanda ülkemizde birebir örneğini gördüğümüz iletişim kazasını Rihanna yaşamıştı. Aktif bir Twitter kullanıcısı olan ünlü şarkıcı, Türkçe argo kelimeler içeren tweetleri anlamadan retweet etmesi ile gündem olmuştu.  

twitter filters

Onaylı kullanıcıların Bağlan bölümünden görebilecekleri kategoride filtrelenmiş ve onaylı olmak üzere 2 ayrı sekme bulunacak. Filtrelenmiş bölümde Twitter'ın kendi algoritması ile spam olmayan kullanıcılardan gelen bildirimler görünecek. Bir diğer sekme olan Onaylı'da Twitter'ın kendi onayladığı kişilerden gelen bildirimler görünebilecek. Özetleyecek olursak onaylı kullanıcılara iletişime geçmek isteyen kullanıcıların en azından filtrelenmiş bölümde olması gerekiyor.

Daha önce Facebook normal kullanıcılar için tanımadığı kişilerden gelen mesajları ayrı bir bölümde saklaması ile getirdiği filtrelemenin yakın zamanda Twitter'ın onaylı kullanıcılar için gönderilen mesajlara da gelmesi beklentiler arasında.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.