Vestel IFA Berlin’de Manisa'da üretilen Androidli akıllı telefonlarını tanıttı

Türkiye’nin beyaz eşya ve elektronik üreticileri şirketlerinden Vestel de IFA Berlin 2013’e katılan önemli markalardan biri oldu. 19. kez IFA’ya katılan Vestel, 100’ü yeni tanıtılan olmak üzere 480 farklı ürünüyle fuarda yer aldı.
Vestel IFA Berlin’de Manisa'da üretilen Androidli akıllı telefonlarını tanıttı

vestel-berlin

Türkiye’nin beyaz eşya ve elektronik üreticileri şirketlerinden Vestel de IFA Berlin 2013’e katılan önemli markalardan biri oldu. 19. kez IFA’ya katılan Vestel, 100’ü yeni tanıtılan olmak üzere 480 farklı ürünüyle fuarda yer aldı. Vestel’den yerli tasarım akıllı telefonlar Vestel’in fuardaki en önemli çıkışı da yerli tasarım akıllı telefonu oldu. Vestel’in tasarım ve üretim bakımından tamamen yerli kaynaklarla geliştirdiği cihazlar 3 farklı modelde tanıtıldı. Ekran boyutlarına göre 4.3, 4.7 ve 5.0 inç boyutunda olan akıllı telefonlar farklı segmentlerde geniş bir rekabete giriş yapıyor.

Qualcomm işlemcili ve Android 4.2 temelli telefonlar Türkiye’nin yanısıra yurtdışı pazarına da üretici olarak sunucak olan Vestel’in akıllı televizyonlardan sonraki yeni silahı akıllı telefonlar olacak. Vestel telefonların 4.3 inç ve 4.7 inç ekranlı (960x540) modelde 1.2 Ghz çift çekirdekli işlemci, 1Gb Ram, 8GB ROM, 5MP arka kamera, 2 MP ön kamera, Bluetooth 4.0 ve 3G özellikleri yer alıyor. 5.0 inçlik modelde de diğer telefonlarla aynı işlemci ve aynı bağlantı özellikleri var. Ancak bu modelde daha yüksek çözünürlükte bir ekran (1280x800), daha iyi bir RAM (2GB) ve daha iyi bir arka kamera (12 MP) bulunuyor.

vestel-android-tablet

Android uygulama mağazası ve ön ödemeli kartlar Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, yaptığı tanıtımda uygulama geliştirme ve erişim konusuna da eğildiklerini paylaştı ve Vestel mağazaları üzerinden satılacak ön ödemeli kartlarla ücretli V Store uygulama satışının geniş kitlelere erişeceğini belirtti. Şimdilik fiyat bilgisi vermeyen Turan Erdoğan, üretimin Manisa’da yapılacağını , tanıtılan ürünlerin daha gelişmiş özelliklerle Ocak 2014’te piyasaya sunulacağını paylaştı. Katma değerin de yüzde 60’ını yurt içinde tutmak istediklerini açıkladı. Vestel yerli üretim konusunda teşvik görüşmelerinin devam ettiğini ve bu konuda yaklaşık 1.5 yıldır çalıştığını aktardı. Vestel akıllı telefonlardan önce de Vestel markalı tabletlerini Manisa’da üretiyordu ve aldığımız bilgiye göre satışlar gayet iyi gidiyor.

Beyaz eşya konusunda önemli yenilikler Avrupa’da üretilen en büyük LED TV’yi (110 inç, 2.79m) de tanıtan Vestel, 2013 yılının ilk 7 ayında 4 milyon televizyon ihracatı gerçekleştirdiğini açıkladı. Daralan Avrupa beyaz eşya pazarında yüzde 7 büyüme gösteren Vestel Smart TV ihracatını geçen yılın sonuna göre yüzde 70 artırmış. AR-GE’de 1000 mühendis çalıştıran Vestel’in beyaz eşya ve televizyon konusunda son teknolojiye sahip ve üst düzey tasarruf vaadeden ürünleri de akıllı ev konseptiyle sergiledi. Vestel, IFA Berlin 2013’te 2 farklı stantta 2 bin 650 metrekarelik alanda sunum yapıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.