Para kazandıran sosyal alışveriş platformu: Netlioo.com
Yeni Girişimler

Para kazandıran sosyal alışveriş platformu: Netlioo.com

Türkiye’de E-ticaret pazarının büyümesi ile birlikte ekosisteme yeni oyuncular dahil oluyor. Artan pazar hacmi özellikle iş ortaklığı programları (affiliate marketing) ile çalışan cash-back, kupon ve ürün fiyat karşılaştırma sitelerinin pazar  potansiyelini gösteriyor.

Ekosistemimize dahil olan girişimlerden birisi de Gökhan Terlemez ve Meral Terlemez tarafından kurulan, Haziran ayında hayata geçen Netlioo.com.

Platform kullanıcıların internetten alışveriş yaparken, sadece kendi alışverişleri değil arkadaşlarının alışverişlerinden de  para kazanabilmelerini sağlayan iş modeline sahip. Harcadıkça para kazandıran cash-back sitelerine farklılık katarak ağ pazarlamasını (network marketing) da dahil etmiş olan Netlioo, ülkemizde yıllar boyunca ilginin azalmadığı ağ pazarlamasını e-ticaretle birleştiriyor.

netlioo sayfa görüntüsü

Netlioo.com kullanıcılarına aralarında Markafoni, Hepsiburada, Teknosa gibi büyük markaların da bulunduğu 40’tan fazla e-ticaret sitesinde geri ödeme imkanı sunuyor. Bu sitelerden yapılan alışverişlerde geri ödeme oranları her bir e-ticaret sitesi için %2 ile %20 arasında değişiyor. Yıl sonu üye sayısı hedeflerini 50.000 olarak belirten Gökhan bey, bu üyelerden 5.000 işlem beklentisini dile getiriyor.

Cash-Back yayıncı modeline Network Marketing entegrasyonu

Netlioo cash-back çalışma modelini network marketing ile birleştirmiş. Üyelerin kendi ağındaki kullanıcıların alışverişinden kazandığı geri ödemeden, yeni kullanıcı kazanımına ve kullanıcının site içindeki herhangi bir fırsatı kullanarak yapacağı alışverilerden gelir elde ediyor.

Alışveriş komisyonun %35’ini alışveriş yapan üyeye, %10’u kullanıcıyı kazandıran üyeye, %35’i kendi ağına, geri kalan %20’lik payı ise Netlioo kendi komisyonu olarak paylaştırmış. Yani kullanıcı sisteme dahil olması ile birlikte alışveriş yapmasa bile arkadaşlarının alışverişinden para kazanabiliyor.

E-ticaret ekosistemine dahil olan oyuncularla pazarın daha da büyüceği aşikar, yurtdışında network marketing ile cash-back yayıncı modelini birleştiren büyük başarı yakalamış bir girişim yok. Bu birlikteliğin ülkemizde ne kadar başarıya ulaşacağını birlikte göreceğiz.

Yorumlar (36)
 1. videoda dünyada ilk kez denmiş de, dünyaya açılmadan popsbuy'a baksalarmış türkiye'de de yapan olduğunu görürlermiş.

  1. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

   Yanılıyorsunuz.Yanlışınızı düzeltmek için isterseniz bahsettiğiniz firmadan sorun doğrusunu öğrenin.

   1. gökhan bey bana değil yukarıdaki makaleyi yazan kişiye söylemeniz lazım, haziran ayında hayata geçmişsiniz diyor, popsbuy martta benle görüşmeye geldi, betadalardı...

   2. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

    Sorun yok, bize sorduklarında 6. ay dan itibaren sorunsuz çalışmaya başladık diye bilgi veren bizdik. İlginiz sayesinde bilgi vermiş olduk çok teşekkürler.

  2. zahmet edip domainlerin alınma tarihine baksaydın kimin ilk olduğunu görürdün.

   popsbuy: Registration Date: 02-Nov-2012

   netlioo.com: Registration Date: 2010-06-10 10:38:37

   1. Domain kayıt tarihi ile mi oluyor bu işler?

    Domaini 2010 kayıt ettik, ama siteyi 2013'te açtık, lakin 2010 kayıt yaptırdığımız için ilk biz yaptık mı oluyor?

   2. domaini alınma tarihi bir kıstas olamaz. Projeyi ilk kimin yayına aldığı önemlidir.

    http://wayback.archive.org/web/* https://netlioo.com/

    buradan netlioo.com'un ne kadar bir süredir yayında olduğunu görebilirsiniz.

   3. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

    Teşekkürler, Umut.

   4. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

    Arkadaşlar, bir zahmet internet elinizin altın da youtube girip netlioo diye arama yapın lütfen beta dönemimiz de dahi üyelerimizin paylaştığı eski tarihli yayınları izleyin lütfen. Teşekkürler

   5. Jery Lewwis Jery Lewwis

    3 yıldır bu sıte varmı sımdı google cache baktıgımda eticaret gibi gözüküyor farklı birşey var isim mi değişmiş ?

  3. Jery Lewwis Jery Lewwis

   İnceleyın hepsınden eskı ve kalıtelı :) Ataısler size soyluyorum berubuy aynı işi yapıyor harcadıkca kazanıyorsun dünyada ilk diye birşeye inanmıyorum bunlar ancak asıllarının kopyalarıdır

 2. çok titan vaari ucu açık ya başta çok tutacak yada hiç tutmayacak ortası yok gibi....Ulan ne tuhaf yorum yaptım anlayın işte kelimelere dökemedim uzun uzuya... :)

  1. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

   Tuhaf değil fikrinizi net anlatmışsınız, teşekkürler.

   Belirtmeliyim netlioo bahesttiğiniz mantık ile doğmadı, zaten alışveriş yapıyorsa insanlar Cashback modeli diye bir modelde varsa. Neden bir araya gelebilen insanlar birbirine kazandıran bir sistemle daha çok kazanmasın? Bu fikir ile sisteme sosyal ağ yapısı ilave edildi.

   1. Jery Lewwis Jery Lewwis

    Networkte para nasıl dagıtılyor acıklarmısınız ?

 3. yurtdışında bile network marketing ile cash-back yayıncı modelini birleştirip büyük başarılara ulaşmış olan yokken ülkemizden böyle cesaretli bir girişimin çıkması sevindirici Allah yolunuzu açık etsin.

  1. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

   Çok teşekkür ederiz.

 4. Facebook ile üye olmada sıkıntı var. Site bug larını temizlemeden açılmasa iyiymiş :)

  1. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

   Uyarınız dikkate alınmıştır, malesef sürekli gelişim sürecinde olduğumuz bu dönemde bazen gözden kaçabiliyor. Bizde üyelerimiz bu sizin yaptığınız gibi hata bulup iletişimden bize bildirir ise ekstra kazanıyorlar bilmenizi istedik, sayfamızdaki iletişim den kendinizi tanıtırsanız ayrıca teşekkür etmek isteriz.

  2. ben facebook ile sorunsuz üye olabildim. Neresinde bug var ki ?

 5. ek olarak bu tarz sitelerin çıkmasını tam Türk mantığı olarak görüyorum. annesi tupperware, amway satan, babası titan'a üye olmuş bir neslin bu tarz piramid yapılanma girişimlerini kurmaya çalışması çok ironik geliyor... Hey, hey, hey... diyerek yorumu bitiriyorum..

  1. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

   Biliyormusunuz, hayatı boyunca bahsettiğiniz yapıların içinde olan ekipte arkadaşımız yok, ailelerinide katarak söylüyorum. Ama bir gerçek var IBM dahi benzer sistemi ilk çıkarken kullanmıştır, aslında bu satışı arttıran bir modeldir. Zaman ayırmışsınız teşekkürler.

 6. @emre. Dünyada ilkiz demeselerdi şaşardım zaten. Her önüne gelen ilk ben yaptım diyor.

  *Bu arada yazıyı da ben buldum. Tekerlek de benim icadım. Bilginiz olsun :p

  1. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

   Peki, sizce Netlioo yu nasıl anlatalım bu kadar buluşu olan birinden doğrusu öneride beklerdik:)

 7. Özgür Abazlı Özgür Abazlı

  netlioo yu youtube dan arattığımda eski tarihli küfürbaz şirinler ve akıllı kedi içerikleri harici başka birşey göremedim. yetkili kişinin bahsettiği kullanıcı içerikleri bunlar ise eğer, ben buradan netlioo nun o dönemlerde bobiler veya türevi bir iş yaptığını düşünürüm..

  özellikle startup projeler için projeye gereğinden fazla sahiplenmişlik projenin önündeki en büyük tehlikedir. nacizane fikrim projenin küçüklüğü büyüklüğünden daha önce düşünülmesi gereken kurumsal adımların daha şimdiden başlatılmasıdır, zira karmaşık düzenin büyümesi sonrasında geridönüşü zor hataların kaynağı olacaktır.

  Yetkililerin buradan her yazılana tek tek cevap yazıyor olması da hoş değil, bir yandan da iş hayatlarının ne kadar yoğun olduğunun da göstergesi. insanlar özgürce fikirlerini beyan ederken her şeye cevap yetiştirmek sosyal mecralarda şirkete karşı benim adıma antipati yaratıyor bunu da açıkça beyan etmek istedim.

  burada ilk kim çıkmış, dünyada tekiz tartışması yerine. Biz farklı yeniliklerle kullanıcımıza x,y,z konularında fayda sağlayacağız ı duymadıkça, beyhude çabalarla kendi projesini övmek acizlik göstergesidir. Yine de kendilerine projelerinde başarılar diliyorum. sadece fikrin kendisi değil kullanılan teknolojinin de yenilikçi olması, insanların hayatını kolaylaştırırken, kullanırken güvenli ve doğru çalışması gerekir. bence fikirden önce teknolojik olarak bir süre daha yatırım yapmalı sistemi "tam çalışır" hale getirmeden launch etmemeliler. gördüğüm kadarıyla şuan "yarı-çalışır" bir sistemden bahsediyoruz..

  1. Gökhan Terlemez Gökhan Terlemez

   Öncelik ile zaman ayırmanız bizi tanımaya çalışmanız memnuniyet verici. Antipatik bulmanız biraz aceleye gelmemiş mi?

   Benim internette bulabilirsiniz dediğim yayınların, üyelerimizin paylaşmış olduğu yayınlar olduğunu belirtmiştim. İsteyen istediği gibi paylaşımlar yapabilir sadece kendini bağlar diye düşünüyoruz. En azından ne yaptığımızı artık biliyorsunuz.

   Startup projeler ile ilgili söyledikleriniz doğru olabilir fakat ayırıyorum, bu projeyi sahiplenme konusunda yanlış anlaşıldığımızı anlıyoruz, biz sadece bize zaman ayıran ve bir şeyleri merak edip bizim ile ilgilenenlere zaman ayırmayı zorunlu görüyor inandığımız projenin arkasın da duruyoruz. Biliyor musunuz Netlioo.com da iletişime yazılan yazılara da ben cevap veririm bunun bir süre böyle olması gerektiğine inandığımız için. Yetişme ye çalışacağız ve bu iş yoğunluğunun bir göstergesi değil bilakis saygımızın göstergesidir.

   İsminizi Google da aradım kime yazacağımı bilmek için, hiçbir şey bulamadım.

   Tam çalışır hale getirmeden dediğiniz eksikleri de anlayamadım. Bu gelişen bir sistemdir ve her zaman yenilenen hizmetler devreye alınacaktır bazı yenilikler de önden yakında diye duyurulacaktır, bahsettiğiniz eksikleri bekleyeceğiz,.

   Başarı temenniniz için çok teşekkür eder, Netlioo ya sizi de bekleriz.

   1. Özgür Abazlı Özgür Abazlı

    "İsminizi Google da aradım kime yazacağımı bilmek için, hiçbir şey bulamadım." ne demek istediğinizi hiç anlamadım Gökhan Bey... sizin mantığınız bu şekilde mi çalışıyor? Google da beni bulup iadeli taahhütlü mektup mu atmayı düşünüyordunuz :) ben sade bir vatandaşım google da beni nasıl bulacaksınız ki, isterseniz MERNİS kayıtlarından bir de araştırın beni. Sosyal Medya da kendi adımı kullanmıyorum nicklerim var dilerseniz daha iyi araştırmanız için onları da paylaşabilirim sizinle tatmin edici olacaksa. webrazzi platformunda ismimi kullandım bundan sonra google da ararsanız sizle olan diyaloğuma erişebilirsiniz. işte sırf bu hazımsızlık yüzünden sosyal medya çok önemli.. herkes kendi kişisel fikrini paylaşabilmeli, bu fikirler de o insanın sırtına yapışmamalı..

    ben de google dan Gökhan Terlemez yazarak bir araştırma yaptım. Müzisyen olmadığınızı tahmin etmek zor değil. Geçmiş dönemde yapmış olduğunuz bir takım girişimlerle ilgili haberlere eriştim, tebrik ediyorum sizi "Girişimci ruh" unuzdan ötürü. ama herkesin sizin gibi gazetelerde haberi çıkmıyor bunu unutmayın.

    webrazzi de çıkan habere takipçilerin yazdıkları yoruma cevap vermekle iletişim mailinize gelen maile cevap vermek başka şeyler. Burada ben yazdıklarımı siz cevap veresiniz diye yazmıyorum, benim gibi diğer takipçiler gibi kendi fikrimi webrazzi okurları ile paylaşıyorum. o yüzden "tevazu" gösterip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Netlioo ya da üye olmayı düşünmüyorum artık, maazallah adımı soyadımı verdim araştırıldım üye bilgilerim sizde olsa rahat edemem ben... saygılarımla..

  2. Ben bu siteye 1,5 ay önce üye oldum, sistem gayet iyi çalışıyor. Ayrıca sürekli yenilikler/iyileştirmeler yapılıyor, yakından takip ediyorum. Üyelik yaparak, alışveriş yaparak ya da paylaş kazanı kullanarak puan kazanabiliyorum, ayrıca davet ettiğim üyelerden oluşan sosyal ağımdan da puan kazanıyorum. Kısacası ben işleyişte bir problem yaşamadım. İlk ödememi de ay başı aldım. Gayet güvenilebilir bir site.

 8. Osman Selvi Osman Selvi

  Türkiye de e-ticaret anlamında gün geçtikçe birçok site açılıyor. Alışverişte puan kazanma anlamında böyle bir girişimin olması çok başarılı geldi bana. Aynı ürünü farklı fiyatlarla farklı sitelerde karşılaştırıp satın alıyoruz. aynı zamanda geri dönüşümü olması iyi. Site içerisin de bazı yeni fikirlere açık alanlar görmekteyim. Tebrik ederim emeği geçen arkadaşlara. Başarılarının devamını dilerim.

 9. Jery Lewwis Jery Lewwis

  Bu eticaret değil cashback avantajıx örneğine bakmak lazım aynı iş bir fark göremedim farkı gören beni uyandırsın.... Avantajix 5 yıldır var ...:)

  1. Ben bu cashback sistemlerine biraz meraklıyım, çoktandır takip ediyorum. Avantajix'e de üyeyim. Fakat Netlioo ondan sosyal ağ yapısı anlamında farklı. Avantajix'te yaptığın alışverişten geridönüşüm direk sana aktarılıyor, netlioo da ise sosyal ağınla birlikte paylaşıyorsun geridönüşümü. Bu da orta vadede sosyal ağ yapın güçlendikte her ay emekli maaşı alır gibi para kazanman anlamına gelir. Her iki siteninde çalışma mantığını, nasıl çalışır kısımlarını okursan bence farkı anlarsın.

   1. Jery Lewwis Jery Lewwis

    hmz tüm yazılarını okudum tarafsız bir kişi değisin (netlioocusun muhtemelen)bunu söyleyeyim dün gece bende üye oldum netlioo ya fakat networkte yerım belli degıl kaçıncı sıradayım beni üye eden kim? o kaçıncı sırada? benim networkum para kazanırsa ben maaş mı alırım sanıyorsun? matematik hesabı yap bakalım biraz bu sıstemde herşey acık olmalı ben eskı avoncuyum network marketıng masterım var soyle bakalım hmz benım 2000 emekli maaşım olması ıcın networkumde kac yuz bin kişi olup alışverıs yapması lazım ?bu kapalı network ne sevıyesı bellı nede derınlıgı ancak netlıoo kazanır bu ısten son kullanıcı degıl saygılarımla uyelıgımıde sılıyorum bırazdan netlioodan

    Kolay gelsın

 10. Çağatay Çağatay

  Birçok sistemi bilirim Birçok sistemi bir arada bulunduran böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum haberi de dikkatlice okudum. ancak haberden çok yorum var olması daha çok ilgimi çekti. Baya bir diyalog yaşanmış. Bir hayli ses getirecek bir projeye benziyor ülkemizde bu tarz işlerin olması beni memnun etti. emeği geçenleri tebrik ediyorum. Şimdide siteye göz atma vakti!

 11. Gelişmekte olan private shopping sektöründe artık yavaş yavaş sona yaklaşılıyor... Pazarın oyuncuları yerlerini almaya başladı. Oluşan bu yeni pazarda internet müşterilerinin daha hesaplı fiyatlar sunmaları için bu oyuncuları zorlayacakları aşikar. Netlioo kendi kullanıcıları için bu görevi yapmaya hazır görünüyor. Kullanıcılarına daha hesaplı fiyatlar ile aynı ürün alma imkanı sunmasının yanı sıra her işlem sonuncunda kullanıcılarının içinde bulunduğu sosyal ağlarına para puan paylaşımı yapıyor.Yapılan işlemler sonucunda biriken paraları kullanıcının sosyal ağında paylaştırarak çok büyük bir yapı kurmayı hedefliyor anlaşılan. Bütün harcamalarınızı tek bir site üzerinden kontrol edebileceğiniz daha avantajlı fiyatlarla satın alabileceğiniz bir alış veriş koçu, bu avantajları dostlarınızla, arkadaşlarınızla paylaşmak bana gerçekten çok başarılı olabilecek bir sistemin temellerinin atıldığı izlenimi veriyor.

  1. netlioo nun basın bültenini okudunuz

 12. Ahmet Caymaz Ahmet Caymaz

  İşin içine network marketin sisteminin dahil edilmesi güzel bir artı olmuş. Sadece bu sistem bulunduğu için bile incelemeye ve ilgilenmeye değer..

 13. slm netlioo ya bende uyeyım iiyi fakat az kazandırıyor benım üye oldugum 1 site daha var 20.ayını tamamlamış ve çok iyi kazandıgım kairos planet 4$...10$..19$ gunluk kazanc ile ve yapmamız gereken sadece pc 10 saat açık bırakmak işin detaylı anlatımı burdadır buyrun.. http://nettenekkazanckairosplanet.tr.gg/