Turkuvaz Medya Grubu online seri ilan pazarına GelBuldum.com ile girmeye hazırlanıyor [Test yayınından ilk görüntüler]
Seri İlanlar

Turkuvaz Medya Grubu online seri ilan pazarına GelBuldum.com ile girmeye hazırlanıyor [Test yayınından ilk görüntüler]

Türkiye'de online seri ilan pazarı dikkat çeken ve hızlı büyüyen alanlar arasında yer alıyor. Bu alanda hizmet veren öncü şirketlere yakından baktığımızda devam eden hızlı büyümenin cirolara da etkisinin olduğunu görebiliyoruz. Diğer taraftan uluslararası yatırım fonlarının da online seri ilan servislerine ilgisini çok yakından gözlemliyoruz.

Durum böyle olunca Turkuvaz Medya gibi dijitali ana hedefleri arasına alan bir grubunun online seri ilan pazarına giriş yapmaya hazırlanması çok da sürpriz olmuyor. Sektördeki kaynaklarımızdan aldığımız duyumlara göre halen çalışmaları süren online seri ilan sitesi için geri sayım başlamış, şu anda kapalı olan sitenin ismi ise GelBuldum.com olacakmış. Kaynaklarımızdan bize gelen bilgiler arasında bir de projenin test linki bulunuyor. Çok büyük olasılıkla kısa süre sonra yayından kalkacak test yayınına göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

GelBuldum-home

Haberi hazırlarken hızlı olmaya çalıştığımız için detaylı araştırma yapma fırsatımız olmadı. Bu sebeple de test linkinde ve paylaştığımız ekran görüntülerinde İngilizce olan birçok bölümün altında yatan sebebin ne olduğunu bilemiyoruz. Hazır bir yazılım paketi kullanılmış olabileceği gibi, geliştirici ekibin test süreci tercihi ya da yurtdışından bir geliştirici kadro ile çalışılmış olması ihtimaller arasında yer alıyor. Sizler nasıl olsa yorumlarda gerekli tespitleri yapacaksınızdır diye tahmin ediyorum.

GelBuldum-oto

Test linkinde dikkatimi çeken önemli noktalardan bir diğeri de GelBuldum.com'un emlak, araba gibi seri ilan pazarının öncü kategorilerinin yanı sıra, iş ianlarına da yer verecek gibi görünmesi. Menüde yer alan "Career" bölümü test aşamasında mı kalacak yoksa GelBuldum.com'un hedefinde iş ilanları da mı olacak, bunu da önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

GelBuldum-emlak

Sizin de tahmin ettiğiniz gibi kaynaklarımız tarafından test linki Webrazzi ile paylaşıldığı anda bu haberi yayına hazırladık. Bu sebeple de henüz Turkuvaz Medya Grubu'ndan kontaklarımızla proje detaylarını konuşma fırsatımız olmadı. Kısa süre içinde GelBuldum.com ile ilgili detaylı bilgileri alacağımızı ve birinci ağızdan sizlerle projenin yol haritasını paylaşabileceğimizi düşünüyorum.

Yorumlar (19)
 1. Tasarımdan da belli olduğu gibi ingilizce temayı türkçeye çeviriyorlar sanırım?

 2. Tasarım olarak 1000 pixeli aşan bir çalışma hazırlamışlar ama bu olmamış.

  1. Hatırlatayım, yıl 2013'teyiz.

 3. Adsense Alternatifleri Adsense Alternatifleri

  bu sektöre yeni bir soluk gerekliydi, çünkü mevcut ilan siteleri her ne kadar ücretsiz ilan dese de, ilan verenleri resmen ücret ödemeye zorlar durumdalar.

 4. Hediyelik Ürünler Hediyelik Ürünler

  Sitede şu anda Http/1.1 Service Unavailable hatası var.

  Fakat görseller oldukça şık duruyor.

 5. Daha güzel bir isim bulamamışlar mı?

 6. İlankedisi İlankedisi

  Yaptığımız araştırmalara göre Türkiye'de çoğu seri ilan sitesi birebir sahibinden.com kopyası veya uygunsuz içerik yayınlayan kontrol mekanizması zayıf sitelerden oluşuyor. Webrazzi ziyaretçilerinin de belirttiği üzere çoğu site ücretsiz yazmasına rağmen kullanıcılara ekstra hizmet vermeden verilen ilandan ücret talep ediyor.

  GelBuldum.com bu tarz kullanıcı taleplerini dinleyip çözümüne odaklanırsa eminim başarılı olacaktır.

 7. Http/1.1 Service Unavailable

 8. Murat Akar Murat Akar

  Http/1.1 Service Unavailable diyor site :)

 9. Webrazzi seni tebrik ederim. Bitmemiş bir projenin çakma sitesini tanıttın ya

  tebrikler.

  Sitenin test linki

  https://ta1.gelbuldum.com/

 10. Mert Meriç Mert Meriç

  bulamadık

  Http/1.1 Service Unavailable

 11. Koskoca holding hazır şablon kullanacak değil. Büyük ihtimalle yabancı bir ekibin işi bu o yüzden İngilizce olabilir.

 12. Mobilden girdim tasarımı yorumlayamam ama isim berbat ve kurumsala hiç yakışmamış

 13. panik yok :) haberde zaten test yayınından ilk görüntüler olduğu belirtilmiş ama domain ismi gerçekten çok itici. ayrıca ekran görüntüsü için https://chrome.google.com/webstore/detail/webpage-screenshot/ckibcdccnfeookdmbahgiakhnjcddpki?hl=tr eklentisini kullanabilirsiniz :)

 14. Bence çok saçma bir alan adı olmuş, eğer bu alan adıyla başlayacaklarsa başta yanlış yapılmış olacaktır. Ve en baştan bu şekilde başlayacak bir projenin yazılımı ne kadar iyi olursa olsun diğer bir çok seri ilandan farkı olmayacaktır. Başta belki reklam ve diğer stratejilerle parlayacaktır ama aynı hızla sönüp gideceğini düşünüyorum. İyi ve işe uygun bir domain işin %70'i demektir. Tecrübeyle sabittir ;)

 15. Http/1.1 Service Unavailable - kapalıı şuan

 16. buldum.com sahibini zengin edecek turkuvaz grubu projesi.

 17. Sahibinden.com gibi bir kült ilan.com.tr gibi bir en iyi ikinci hürriyet emlak gibi babaların olduğu bir alanda işleri zor hadi bakalım

 18. yıl 2018 ve bu paylaşılan haberdeki siteden eser yok...