Yahoo doymuyor, bu sefer de sosyal içerik keşif uygulaması Rockmelt’i satın aldı
Arama
Yatırım

Yahoo doymuyor, bu sefer de sosyal içerik keşif uygulaması Rockmelt’i satın aldı

yahoo-rockmeltMarissa Mayer’lı Yahoo satın almaya doymuyor. Mayer sonrası 20. satın alma yapan Yahoo, bu sefer sosyal web tarayıcısı olarak çıkan Rockmelt’i satın aldı. Rockmelt’in blogundan duyurulan satın alma için bedel paylaşılmazken, AllThingsD satın alma bedelini 60 ila 70 milyon dolar arasında olarak duyurdu.

Web tarayıcı evriminde bir sonraki adım olarak çıkış yapan Rockmelt, Nisan 2011’de web tarayıcını kaldırmış ve bir çeşit sosyal içerik aggregator uygulaması olarak tekrar iOS uygulamalarını yayınlamıştı. Özellikle iPad’lerde keyifli bir deneyim sunan Rockmelt’in geniş kitlelere ulaştığını söylemek mümkün değil. Yine de inovatif yapısıyla dikkat çeken girişimlerden bir tanesiydi.

Netscape ile günümüz web tarayıcılarının temelini atan Marc Andreessen‘in başını çektiği bir yatırımcı grubunun desteklediği Rockmelt, şimdiye kadar 39 milyon dolar yatırım almıştı.

rockmelt-ekibi

Yapılan açıklamayla yeni üye alımına kapanan Rockmelt, 31 Ağustos’ta da uygulamanın tamamen kapatılacağını belirtti. Büyük ihtimalle Yahoo markalamasının ardından yeniden piyasaya çıkacak olan uygulama, Yahoo’nun daha fazla medya tüketimi stratejisini destekleyecek nitelikte.

Yahoo için Tumblr’dan sonra en doğru satın almalardan biri olarak söyleyebileceğimiz Rockmelt’in şirkete nasıl bir fayda sağlayacağını önümüzdeki dönemde göreceğiz. Tabii ki bu satın alma Marissa Mayer’ın şirket içerisindeki yetenekli çalışan sayısını arttırmak ve araştırma ekibini genişletme hedefini de destekler nitelikte olduğunu söyleyebiliriz.

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Alperen dedi ki:

  Türkiye’de Aslanoba, Dünyada Yahoo haberleri duymaktan sıkıldık 😛

 2. Enver Gökmen dedi ki:

  yahoo vizyon olarak iyi ama daha kolay nakite çevirebileceği servisler almalı.

 3. Serkan dedi ki:

  Uzun vadede bakıldığında çok doğru bir yatırım mı ciddi şüphelerim var. Tumblr bence daha yerinde bir satın almaydı.

 4. Rokkito dedi ki:

  Hey maşallah resmen havada uçuşmuş paralar.

 5. MehmetC. dedi ki:

  Bu kadar satın almanın altından nasıl kalkacak merak ediyorum. Almış olduğu servisleri nasıl bir şekilde kullanacağı merak konusu 🙂

 6. sercan dedi ki:

  ne para varmış bu milleten? neyse next .com bublesi kapıda nasıl olur da yahu bumlar anlayamıyor? yoksa bildikleri başka birşey mı var…?

  1. Mert dedi ki:

   Please translete it to Turkish.

  2. Hakan Yılmaz dedi ki:

   Hello Sercan, welcome to Webrazzi.

 7. Sinan dedi ki:

  Mayer Yahoo’daki 1 yılı sürekli satın almalarla geçirdi.

Bir Yorum Yazın