Lenstagram.net: Akıllı telefonlar ve amatör fotoğraflar için zeki aksesuarlar
Girişim

Lenstagram.net: Akıllı telefonlar ve amatör fotoğraflar için zeki aksesuarlar

Her ne kadar e-ticaret sanıldığı kadar kolay olmasa da dikey ve gençlerden gelen yeni girişimleri görmek bizi sevindiriyor. İki üniversite öğrencisinin imza attığı Lenstagram.net da bu girişimlerden biri.

Bu yıl başında Yavuz Erdun ve Okan Kurtman tarafından kurulan Lenstagram, adından da anlaşılacağı üzere özellikle Instagram uygulamasını kullanan ve cep telefonuyla fotoğraf çekmesini seven kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor. Sitesinde de bu kitleye uygun ürünler satıyor.

lenstagram iphone lens mercek eticaret

Biraz daha detay vermek gerekirse Lenstagram 'akıllı telefonlara zeki aksesuarlar' fikri ile doğmuş ve ilk olarak farklı lenslerle işe başlamış. Kurucu ekip kendilerine Kickstarter ürünlerinin dağıtımını yapmak gibi bir görev de biçmiş ve akıllı telefonu olan herkesi bir gün hedef kitlesine katmak gibi büyük bir hedefe doğru yola koyulmuş.

Photojojo.com'u örnek aldığını öğrendiğimiz girişmcilerimiz şimdiye kadar Lenstagram için 13 bin TL (7000$) civarında bir sermaye harcamış. Şu anda aylık sipariş sayısı ise 40 civarında.

Türkiye'de özellikle Instagram kullanan iPhone kullanıcılarının tüm e-ticaret kullanıcıları içindeki payı elbette çok küçük. Ancak ürün çeşitliliği arttıkça söz konusu hedef kitleye ulaşılabilirse Lenstagram'ın daha da büyüyeceğini görebiliriz.

Diğer yandan sitede fotoğraf paylaşımlarının yapılması ise içerik yönünden bir zenginlik kazandırırken, iPhone/Instagram fotoğraflarının satıldığı girişimleri akla getiriyor. Lenstagram'ın şimdilik bu yöne bir çalışması yok ama ilerde olur mu bilinmez...

Yorumlar (16)
 1. Profesyonel fotografcilari kizdiracak guzel bir girisim :) ayrica amazon.de ile fiyatlarini karsilastirdim da fiyatlar oraya gore daha dusuk.

 2. Kesinlikle ezber bozan tarz bir girişim. Gençlerin bu işin hakkını verdikleri ve şimdiden güzel bir heyecan yarattıkları ortada. Fiyatlar ebay'e göre bile epey uygun, özellikle fisheye ve su altı aksesuarları oldukça geniş. Başarılar

 3. harika fotoğraflar çekmenin yanı sıra gerçekten işe yarayacak cihazlar da var. hem estetik hem işlevsellik. siteyi de ayrıca sevdim. güzel görünüyor ve kullanımı kolay.

 4. Wordpress altyapısı kullanılarak yapılmış. Yanlız bir sorun gözüme çarptı. Giriş/Kaydol linkine tıklandığında sadece giriş sayfası açılıyor. Kayıt sayfasına herhangi bir yönlendirme bulunmuyor. Umarım başarılı olurlar.

  1. Okan Kurtman Okan Kurtman

   Uyarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkürler, hatayı düzelttik :)

 5. Genelde Iphone 4 ve 4s lensleri çoğunlukta gibi, ancak Iphone 5 de yaygın olarak kullanılmakta.

  Bu yönde bir çalışma yapılırsa teknolojiyi daha yakından takip eden sürekli kullanıcı kitlesine ulaşılması kolay olur kanaatindeyim. Başarılar.

 6. Sitenin tasarımı orjinal ve güzel olmuş ancak fiyatlar çok pahalı. E-bay'de 12 dolara satılan bir lens 69 TL'ye satılıyor. Bu konuya dikkat etmeleri gerekir.

  1. Ömer K. Ömer K.

   Bence bir türk girişimi olarak gayet başarılı, amazon dan aldığınız şeyleri 5-6 hafta beklediğinizi düşünürseniz yerli mağazadan 1 günde tedarik edilebiliyor.

 7. ortalama fiyatı 2$ olan bir ürünü 12 katına satmaya çalışmak bir e-ticaret sitesi için uzun vadede müşteri kaybetmekten başka bir işe yaramaz.

  http://www.lenstagram.net/dukkan/9lu-holga-lens-iphone/

  http://www.alibaba.com/product-gs/592534475/special_lens_filters_Holga_turret_camera.html

  1. senin yapacagın hesabı ...

   1. senin de yapacağın çalıntı siteye. Emek hırsızlığı yapma arkadaşım!

    http://ilovemycase.ru/pcase/howitworks.php

    http://www.imade.com.tr/about

   2. Emek hırsızlıgına herzaman karsıyım sadece sitemizde taslak calısmaları yapıyoruz uyarınız için teşekkürler

   3. Okan Kurtman Okan Kurtman

    Hakan Bey ve Emre Bey yorum ve görüşleriniz için teşekkür ederiz. Ancak vermiş olduğunuz linklerin uygulamamızla alakasını biz mi kaçırdık yoksa siz başka birşey üzerinden mi tartışmaktasınız?

   4. Okan bey projeniz hayırlı olsun başarılar dilerim konunun dışına çıktık kendi aramızda kusura bakmayın. tebrik ederim tekrardan.

 8. Nurettin Nurettin

  akıllı telefon kullanan fotoğraf çekmeyi sevenler için güzel bir site olmuş tasarımıda şık. küçük sermayeyle güzel işlerin yapıldığını gösteren bir örnek olmuş

 9. Instagram Türkiye Instagram Türkiye

  Gayet başarılı bir girişim. İlgi çekici ürünlere yer veriliyor.