Google Glass'ı Webrazzi ofisinde canlı yayında test ediyoruz
Webrazzi TV

Google Glass'ı Webrazzi ofisinde canlı yayında test ediyoruz

Google'ın geçen yılki I/O etkinliğinde duyurulan Google Glass'a henüz sadece sayılı bir kitle sahip olabiliyor. Henüz satışa çıkmayan ürüne Türkiye'den ise bizim bildiğimiz kadarıyla sadece Botego kurucu ortağı Ekim Nazım Kaya sahip.

Geçtiğimiz hafta Google Glass'ı teslim almak için New York'a giden Ekim, bugün Webrazzi ofisinde ve sizlerle birlikte canlı yayında ürünü test edeceğiz.

Güncelleme: Canlı yayınımız sona ermiştir, videoya yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (30)
 1. Paraşütle çatıya iniş de olacak mı?

 2. Geliştirilecek çok şey var ve hepsi yazılımla alakalı. Çok sosyal bir cihaz. Bulunduğunuz ortam ve Google servislerinin gelişmesiyle birlikte çok faydalı olacaktır.

 3. Iki Ekmek Bi Sigara Iki Ekmek Bi Sigara

  bizimkiler bunu hava olsun diye göze değil, kafaya takar.

 4. Düşünülen satış fiyatı hakkında bilginiz var mı?

  1. 1.400-1.500 dolaylarında olacağı söyleniyor, tabiki türkiye satışı muallak olur. 399$ lık nexus tabletlerin daha Türkiye ye ne zaman geleceği belli değilken, glass beklemek saçma olur. Yine herzamanki gibi yurtdışından temin edicez.

 5. renk seçenekleri var mı kablosu var dediniz kablo ile data aktarımı varmı telefona kabloyla bağlayıp gezmek daha kullanışlı gibi

 6. ben kaçırdım hemen yayınlarsanız sevinirim.

 7. Lükse bak ya "Google Glass’ı teslim almak için New York’a giden"

  1. Hem de business uçmuş!!!

   1. Bizinıss Klas ise krem şanti sürüp yemişlerdir kesin :):):)

 8. Videoda dile getirmeliydim, ifihadglass.net başvurusundaki destekleri için Zeynep Manguoğlu ve İdil Ezgi Esen'e teşekkür ederim.

 9. Google Glass‘ı denemiş biri olarak söyleyebilirim ilk gördüğümde hayal kırıklığı/şaşkınlık yaşamıştım hiç bahsedilmeyen bir aparatı var. Videolarda hep gözluk takıp içindeki uygulamaları kullanan insanlar oluyordu ama gözluğe kablo ile bağlı bir kayıt/bağlantı cihazı var. Televizyonlardaki program sunucuları gibi o cihazı kemerinize vb bir yere takmanız gerekiyor.Bunun haricinde teknoloji acısında yeni bir basamak olması saygıyı hakettiriyor.

  1. Bende öyle bir kayıt cihazı yok? :)

   1. Arkadaş bataryadan bahsediyor. Olayı yanlış anlamış hocam :D Chris (Glass sahibi) etkinlikte her şeyi videoya aldığı için yanında kemerine takılı bir batarya taşıyordu.

 10. Emre Aydınlık Emre Aydınlık

  Ben de kaçırdım yayını artık yayınlasanız.

 11. Rokkito Rokkito

  Tanıtım videosunu merakla bekliyorum.

  Beklentileri karşılar niteliktedir inşallah...

 12. Ne guzel birsey yapmissiniz. Sayenizde yakindan gormus olduk google glass'i. Tesekkur ederiz.

  1. Sağol Atıf, karşılaşırsak denersin de :)

   1. Gökhan Gökhan

    Bence deneme işini tek kişi ile sınırlı tutmayın. Video'da bahsettiğinizi Türkiye'ye uyarlayabilirsiniz. Bir yer açın Google Glass denemek isteyenler para verip denesinler. Bildiğimiz şuan bir tane var oda sizde zaten rakipsizsiniz. Bu fikir 2014'e kadar iyi kazandırır :D

 13. Alim Güçlü Alim Güçlü

  Cep telefonu,televizyon,bilgisayar gibi devrim yaratacak bir ürün. Çok gelişeceğine inanıyorum. Bize bu şekilde tanıttığınız için de ekibe teşekkürler.

 14. arda kutsalın twitinde türkçe karakter hatası var. gözlüğü utf-8 yapsana ekim abi :)

 15. Gözlük çok güzel bazı ufak eleştirilerim oldu, kendi kendime konuştum :D yayını kaç bin kişi izledi veya ortalama rakam nedir ? :)

 16. Orhan Tan Orhan Tan

  Daha gidecek çok yolu var gibi, türklerin twitter deme şeklini bayağı bir etkileyecek, tıvidığ

 17. Gökhan Gökhan

  3.54: stuffthatsleftbehind.com yerine 9qr.net çıksa ne güzel reklam olurdu. Yalnız siteyi denedim temiz merak etmeyin açabilirsiniz :)

 18. Daha etkili olması için özellikle de Türkiye'de 4G ve 5G gibi internet hizmetlerinin artması gerekmekte diye düşünüyorum... Google glass ile maps konusunda bir adım gitmeyi düşünüyor, tüm dünyayı kademeli olarak 3D-4D görüntü ile sağlamaya çalışıyor...

 19. Teknolojiyle cebelleşmek bu olsa gerek :D

 20. Ben de Google Glass' ı kullanma şansı yakaladım.

  -Eğer gözlük kullanıyorsanız ki bunu zaten Google da söylemişti kullanamıyorsunuz Glass ı.

  -Kullanım alanı şu an bence çok dar en azından Türkiye için. Videoda dediği gibi en iyi Amerika' da çalışıyor. Biz burada anca %50' sini kullanabiliriz. O yüzden bence Türkiye' de birilerinde Glass görmeye 5 yıl sonra falan başlarız.

  -Sürekli video çekmek isterseniz batarya süresini hatırlamıyorum ama 30 dakika bile yoktu sanırım(emin değilim). Bu yüzden Glass' a sahip arkadaş kemerinde batarya taşıyordu.

  -Diğer bir husus ise o arkadaş sürekli kullandığı için Glass gerçekten ısınıyor ve şakak kısmınızı kızartabiliyor.

  -Glass' ı kullandırtacak olan içerisindeki uygulamalar. Google kendi servislerini Glass için yerele indirebildiği gün herkes kullanır ama dediğim gibi Türkiye için çok uzun bir sürece ihtiyacımız var=)

 21. Keşke kullanma imkanım olsaydı çok merak ediyorum ama gözlük takıyorum zaten :)

 22. Mustafa Mustafa

  Gözlük kullananların, google glass kullanamaycak olması iyi olmamış türkçe dil kodlaması da yapılmamış sanırım

 23. Alet hoş gibi. Özellikle bu uygulamalarla daha faydalı olacak sanki. www.glassvideo.tv/glassware/ sitesinde çok çeşitli uygulamalar var. Ayak uydurmamız bu teknolojiye ne kadar sürer bilmiyorum ama hayatımızı değiştirecek gibi duruyor.