Apple iWatch için sıkı çalışıyor ama geleceği meçhul
Teknoloji

Apple iWatch için sıkı çalışıyor ama geleceği meçhul

iwatchApple'ın uzun süredir konuşulan akıllı saati için yeni bir duyum daha geldi. Financial Times'ın kaynaklara aktardığı habere göre iWatch'un tanıtımı 2014'e sarkabilir, hatta projenin rafa kaldırılma ihtimali bile var.

Söz konusu haberde zaten çok sayıda mühendisi iWatch için görevlendirdiği söylenen Apple'ın yetenekli mühendis avına çıktığı, bazı küçük şirketleri satın alabileceği de belirtiliyor.

Çözülemeyen teknik sorunlardan bahsedilirken Tim Cook'un projeye halen mesafeli yaklaştığından ve projenin Apple'ın sıkı eleme sürecine takılabileceği de ekleniyor.

Daha önce paylaştığımız üzere Tim Cook, giyilebilir teknolojik cihazlardan Google Glass'dan daha çok kol saati fikrine yakın olduğunu söylemişti. Patent başvuruları da yapan iWatch için son haberler yıl sonundan önce pazarda olacağı yönündeydi ama Financial Times'ın kaynakları tanıtımın 2014'ün ilk yarısına uzayabileceğini söylüyor.

Haberler gerçeği ne kadar yansıtıyor, bu proje Steve Jobs'un planladığı bir şey miydi bilmiyoruz ama Apple'ın başarılı ve iyi çalışan bir ürün çıkarma konusundaki takıntısı malum. iWatch çıkana kadar da bu dedikodular sürecek gibi. :)

Yorumlar (3)
  1. Google Glass daha mantıklı açıkcası.

    1. Google glass malesef kullanilmayacak bir urun. Herkes gozluk takmaz. Ya da gozu bozuk oldugu icin gozluk takan insanlar ne olacak. Bir de mahremiyet sorunu var. Insanlar google glass ceklen videolar attikca kullanilmasi engellemeye calisacaklar.

  2. Enver Gökmen Enver Gökmen

    glass'tan kesinlikle daha mantıklı ancak Steve'den sonra hatırı sayılır bir ürün çıkartamadı artık pek ümitli değilim açıkcası. Asıl olay tv'de çok büyük bir sektör ve tv'de şuanda doğru düzgün yazılım bile yok. Bu alanda google, ms yada apple kim atak yaparsa bastadan payı alır.