Feathercoin, Phenixcoin ve Worldcoin güçlerini birleştiriyor

Feathercoin, Phenixcoin ve Worldcoin güçlerini birleştiriyor

unocs-dijital para birimi currency bitcoinDijital para birimi Bitcoin'in şöhreti tartışmalar içinde büyümeye devam ederken alternatifler de çıkmıyor değil. Üstelik bu alternatif dijital para birimleri yeni bir yapılanmaya gidiyor.

Dijital para birimi veya şifrelenmiş para biri olarak anılan Feathercoin, Phenixcoin ve Worldcoin bir araya gelerek United Open Currency Solutions (UNOCS, Birleşik Açık Para Birimi Çözümleri) adlı bir yapı kurdu. 9 gün sonra açılacak UNOCS.com'da daha fazla detay açıklanacaktır ama yapılan basın açıklaması (pdf) bize durum hakkında bilgi veriyor.

Feathercoin, Phenixcoin ve Worldcoin

Söz konusu açıklamaya göre UNOCS, farklı alanlarda hizmet ve uygulamalar sağlamak için kurulmuş. Hem bu alandaki oyuncuların inovatif gelişimini sağlamak hem de bir kaynak havuzu oluşturmak istiyor.

Bitcoin'in bu alandaki üstünlüğü altında ezilmek istemeyen yeni oyuncular önümüzdeki haftalarda her 3 para dijital biriminin de kullanılabileceği hizmetler sunulacağını söylüyor. Feathercoin tüketim alanına, Phenixcoin eğlence sektörüne, Worldcoin ise iş sektörüne yoğunlaşacak ve birlikte hareket edecek.

Belirtildiği gibi bu adımın oyunun rengini değiştirip değiştirmeyeceğini kesin olarak söylemek zor. Ancak kurucu ekibin oldukça şevkli olduğunu ve Bitcoin'in kuyruğuna basmak istediğini söylemek mümkün.

Diğer yandan son dönemde düşen Bitcoin'in piyasa değeri dün yeniden 1 milyar dolar sınırını aştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.