BTCTurk.com: Türk Lirası ile takas yapabileceğiniz Bitcoin borsası açıldı

Bitcoin London'dan güncellemelerimize devam ederken Türkiye'nin bu pazarda biraz geride kaldığını söylemiştim ama biraz önce Türkiye'nin ilk Bitcoin değişim sitesi BTCTurk.com açılmış.
BTCTurk.com: Türk Lirası ile takas yapabileceğiniz Bitcoin borsası açıldı

Webrazzi medya sponsoru olduğu Bitcoin Londra’dan ininal sponsorluğunda bildiriyor. Tüm haberlere wbrz.in/bitcoinlondon adresinden ulaşabilirsiniz.

btcturk.com btc turk lirasiBitcoin London'dan güncellemelerimize devam ederken Türkiye'nin bu pazarda biraz geride kaldığını söylemiştim ama biraz önce Türkiye'nin ilk Bitcoin değişim sitesi BTCTurk.com açılmış.

Türk Lirası ile Bitcoin alıp satabileceğiniz bir adres olarak tanıtılan BTC Turk, Lefkoşa/Kıbrıs temelli bir şirket altında kurulmuş gözüküyor. Güney Kıbrıs'ın Bitcoin değişimini tanıdığını biliyoruz ama KKTC tarafı için aynı durumun geçerli olup olmadığını doğrulamış değiliz.

btcturk.com

Hesabınıza havale veya EFT yolu ile TL aktarabileceğinizi belirten BTC Turk'te 3 farklı hesap türüyle işlemlerinizin çapını genişletebiliyorsunuz. Komisyon yüzdesi ise yüzde 0.55'ten başlayıp, yüzde 30'a kadar düşüyor.

BTC Turk borsasında şu anda 1 Bitcoin için alış fiyatı 175 TL, satış fiyatı 176 TL olarak gözüküyor. Uç noktalar ise en yüksek 183 TL, en düşük 170 TL olarak paylaşılıyor.

Anladığım kadarıyla BTC Turk, Bitcoin üretimi (mining) için bir hizmet sunmuyor ama Türk Lirası üzerinden işlem yapmak isteyenler için yerel bir seçenek olarak Bitcoin ekosistemine katılıyor.

Servisi test etmedik, yasal boyutu konusunda da bilgimiz yok. Ancak Bitcoin konusunda Türk girişimcilerin de çalışmalarını görmek bu alana ilerleyen dönemlerdeki ilginin yükseleceğinin işareti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.