GastroClub, BIC Angel Investments’ın 250 bin TL’lik yatırımıyla 1 milyon TL değerlemeye ulaştı
Arama
E-Ticaret

GastroClub, BIC Angel Investments’ın 250 bin TL’lik yatırımıyla 1 milyon TL değerlemeye ulaştı

GastroClub-bicİndirimli yemek ve etkinlik kulübü GastroClub, son dönemde Türkiye pazarına odaklanan BIC Angel Investments’dan yatırım aldı. Bu yatırımla birlikte BIC Angel Investment, GastroClub’ın azınlık hissesine sahip oldu.

Eylül 2012’de açılan ve TEB Girişim Evi‘nin desteklediği girişimlerden olan GastroClub, BIC Angel Investment’dan yüzde 25 hisse için 250 bin TL yatırım alarak 1 milyon TL değerindeki internet şirketleri arasına girmiş oldu.

Sizlere Kasım 2012’de tanıttığımız girişim 70 bin TL sermayeyle kurulmuştu ve 1 yıldan kısa sürede değerini 14 katına çıkarmış oldu.

Yatırım anlaşmasını GastroClub kurucuları Gizem Oral Kutman ve Çağlar Karataş ile BIC Angel Investments Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt’in imzalamış. Daha önce kurucular arasında tanıttığımız Elif Günday ise yatırım sürecinden önce ekipten ayrılmış.

Gorsel_1Şu anda 200 restoranın üye olduğu GastroClub, bu yatırımla üye restoran sayısını artırmak ve 2014 yılına kadar 50 bin üyeye ulaşma hedefini gerçekleştirmeye çalışacak.

Bu yatırım BIC Angel Investments’ın 2. yatırımı olurken Gastroclub girişimcileri TEB Girişim Evi’nin yatırımla buluşan ilk girişimcileri oldu.

Hatırlatmak gerekirse GastroClub, yıllık bir üyelik ile GastroClub üyesi restoranlarda yüzde 10 – 25 arasında indirimden faydalanmanızı sağlıyor. TEB Girişim Evi ise Girişim Bankacılığı kapsamında, işletme, finans, muhasebe, marka-patent danışmanlığı gibi imkanları ücretsiz olarak sağlamayı amaçlıyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. cenk dedi ki:

  yaptıkları basın lansmanının maliyeti 20bin tl’dir zaten.
  avukat, noter, ticaret sicil masrafları da 30bin tl tutsa geriye pek de bir sey kalmıyor sirket için.

  1. Elif dedi ki:

   Haber de yanlis var. 250,000 Euro olmasi gerekiyor. GastroClub icin daha once 1,000,000 Euro degerleme yapilmisti. Tebrikler. Super bir business modeli.

   1. Ali Altuğ Koca dedi ki:

    Resmi açıklama TL şeklinde.

 2. None dedi ki:

  1 milyon değerlemeye ulasmıssa aslanoba heran bunu komple satınalabilir :))

Bir Yorum Yazın