Tatil Sepeti yatırımı doğrulandı, Bancroft Private Equity şirketin ortağı oldu

Tatil Sepeti yatırımı doğrulandı, Bancroft Private Equity şirketin ortağı oldu

Yılın ilk yarısını kapatmadan aldığımız bir yatırım duyumu daha netleşti.Avrupa’nın önemli yatırım fonları arasında anılan Bancroft Private Equity Tatilsepeti.com'un ortakları arasına katıldı.

Biraz önce yapılan resmi açıklamaya göre Avusturya merkezli Bancroft yatırım fonu Necip Kaan Karayal, Suat Gücel ve Nedim Paltura tarafından kurulan Tatilsepeti.com'un 4. hissedarı oldu. Yönetim hakkı ise kurucularda kaldı. Yani Bancroft Private Equity Tatil Sepeti'nin azınlık hissesini almış oldu.

Yıllık 10 milyon tekil ziyaretçi

Yatırım rakamı paylaşılmadı. Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal güncel rakamlara göre 10 milyonu tekil olmak üzere yıllık 18 milyonun üzerinde ziyaretçi çektiklerini ifade ediyor. Bu yatırımla Tatil Sepeti'nin uluslararası turizm portalları arasında önemli bir oyuncu konumuna yükseltilmesi hedefleniyor.

Bancroft Türkiye Sorumlusu Levent Aydınoğlu'nun verdiği önemli bir bilgi ise Türkiye'de tatilcilerin yüzde 80'inin tatil araştırmasını internet üzerinden gerçekleştirdiği yönünde. Aydınoğlu yapılan yatırımın sadece şirkete değil, mevcut yönetime ve çalışan kadrosuna da olduğunu belirtiyor ki bu açıklama yatırım tutarı konusundaki merakımınız artırıyor.

Tekrarlayacak olursak bizim kulağımıza yüzde 50/50 ortaklık için 30 milyon dolar civarında bir yatırım yapılacağı gelmişti ancak resmi açıklamada bu konuda bir bilgi verilmedi. Bu rakamı doğruladığımızda haberi güncelleyeceğiz.

Bancroft'un Türkiye'de ilk internet yatırımı

Bu arada bu yatırım Orta ve Doğu Avrupa odağında sürdüren Bancroft'un Türkiye'de internet alanındaki ilk yatırımı olma özelliğini taşıyor. Bancroft'un Türkiye'deki diğer yatırımları arasında Standard Profil, Kayalar Kimya, Eko Finans Faktoring ve Graniser gibi farklı sektörlerden şirketler bulunuyor. Bancroft'tan internet alanında yeni yatırımların gelip gelmeyeceğini zamanla göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.