ArcadeMonk'un popüler oyunu Bubble Pirates, Android'teki yerini aldı
Mobil

ArcadeMonk'un popüler oyunu Bubble Pirates, Android'teki yerini aldı

ArcadeMonk denilince ilk akla gelen oyunlardan biri kuşkusuz Bubble Pirates. Geçen sene Facebook'ta yayınlayan oyun kullanıcılar arasında popülerlik kazanmıştı.

Bubble Pirates bugün ise mobil cihazlara doğru yolculuğuna başladı. Android işletim sistemli cihazlarda yayınlanan oyun, Facebook'ta yayınlanan sürüme göre mobile uyum sağlayabilmek için biraz daha sadeleştirilmiş durumda.

Bilmeyenler için Bubble Pirates'ten kısaca bahsedelim. Klasik bir balon patlama oyunu olan Bubble Pirates'te, aynı renk olan üç balonu yan yana getirmek gerekiyor. İlk başlarda oyun kolay gibi görünse de ilerleyen bölümlerde oyunseverleri oldukça zor bölümlerin beklediğini söyleyelim.

ArcadeMonk ekibinin mobil sürüm için özellikle grafik konusunda çok çalıştığını söylemek mümkün. Güzel bir hikaye tasarımına sahip olan oyunda, karakter çizimlerinin dikkat çektiğini söylemek mümkün.

bubble-pirates-1 bubble-pirates-2 bubble-pirates-3

Haziran'da iOS'ta yayınlanacak

Bubble Pirates, şu anda sadece Anroid işletim sistemleri için yayınlanmış durumda. Ancak ArcadeMonk CEO'su Ömer Bilge Ersoy'dan aldığımız bilgilere göre iOS sürümü gelecek ay App Store'daki yerini alacak.

Webrazzi TV'deki Sosyal Garaj programının konuğu olan Ömer Bilge Ersoy, Bubble Pirates'ın Arapça sürümlerinin yayınlanacağını duyurmuştu. Geçen aylarda bu hamle gerçekleşmişti ve oyunun Arapça sürümü Facebook üzerindeki yerini almıştı.

ArcadeMonk, Bubble Pirates ile Facebook'ta yakaladığı başarıyı mobil cihazlarla perçinlemek istiyor. Özellikle Türkiye'deki kullanıcılar arasında popüler olan  Bubble Pirates'in mobil kullanıcı kitlesiyle buluşması oyunun aylık kullanıcı bakımından önemli bir yere gelmesini sağlayacaktır.

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar için yayınlanan Bubble Pirates'ı buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Recep Çillioğlu Recep Çillioğlu

  pardon bu sektörde çok yeniyim merak ettiğim için yazıyorum. bilgisi olanalar cevap verirlerse memnun olurum. bu oyun sektöründe firmanın gelir modeli ney yani bir oyun yapıp bunu facebook ta yayınladığınız zaman bunun size getirisi ne oluyor ayrıca mobilde yayınlanınca getirisi nedir reklammı başka da varmı

  1. Fatih Türker Fatih Türker

   Andtoid veya iOS için yapılan oyunlarda platform'a göre farklı olabilir gelir modelinde, gelir grubu farklı zira.

   Oyun içi reklamı,

   Oyun içi satış(jeton ,can vs.)

   Demo(Ücretli sürümü cezbetmek için oncelikle ücretsiz sürümünü çıkartma).

   Facebook kısmını tam bilemiyorum ama sanırım oradada reklam geliri soz konusu.

 2. Merhaba,

  Reklamın dışında, oyun içi satın alımlarından gelir elde ediyor. Yukarıdaki oyunda altın ve can satıyorlar sanırım.