Gizli müşterileri internet ortamında markalarla buluşturan girişim: GizliGizli.com
Girişim

Gizli müşterileri internet ortamında markalarla buluşturan girişim: GizliGizli.com

Gizli müşteriler, pek çok markanın hizmet kalitesini ölçümlemesi ve denetlemesi açısından uzun yıllardır kullanılan yöntemlerden bir tanesi.

Kısaca işin mantığını sizlere açıklamam gerekirse, gizli müşteriler, bir müşteriymiş gibi satın aldıkları hizmetin değerlemesini yapar, tecrübelerini aktarırlar ve ilgili markaya, yaşadıkları deneyimleri ile ilgili geri bildirimde bulunurlar.

GizliGizli.com da markalara gizli müşteriler kazandıran bir internet girişimi. Kısaca mantıktan bahsetmemiz gerekirse, kullanıcılar GizliGizli.com'a girerek üye oluyor ve ilgili markalardan hediye çekleri kazanıyorlar. Böylece GizliGizli.com üyeleri, aslında birer gizli müşteri oluyor ve ilgili markaların mağazalarında ücretsiz alışveriş deneyimi yaşıyor.

GizliGizli.com üyeliğinizin ardından sitede yer alan markalardan birinin gizli müşterisi olabiliyorsunuz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, 'gizli müşteri' olarak mağazayı, mağazanın temizliğini, düzenini, size yapılan servisi inceleyerek, bununla ilgili raporunuzu GizliGizli.com üzerinden paylaşmak.

GizliGizli

GizliGizli.com'un kurucusu Evlin Uziel', şu anda 3 markanın yer aldığı GizliGizli.com'a yakın zamanda yeni markalar da eklenecek. İlk yılda, kullanıcıların her ay ortalama 20 markanın kampanyası ile GizliGizli.com'da buluşması planlanıyor.

GizliGizli.com'da, gizli müşterilerin kalitesini belirleyen bir değerlendirme sistemi de mevcut. Üye olan her kullanıcı, bu değerlendirmesini yükselterek, daha fazla GizliGizli.com fırsatından yararlanıyor. Bunun için kullanıcıların, GizliGizli.com'da kampanyalardan yer alması, alışveriş merkezlerine giderek "gizli müşteri" görevlerini yerine getirmeli ve en kısa zamanda da geribildirim formlarını doldurmaları gerekiyor. Bu işlemler ne kadar çok sayıda ve ne kadar hızlı gerçekleşirse, GizliGizli.com'un algoritması bu kullanıcılara daha yüksek bir gizli müşteri değerlendirmesi vermiş oluyor. Böylece gizli müşterilerin de deneyimi artıyor.

GizliGizli.com, markaların, mağazalarından geri bildirim alması ve müşteri potansiyeli olan kullanıcılardan değerli bir veri toplaması açısından çok önemli bir araç. Aynı şekilde, gizli müşteri olarak edindiği kullanıcıları, müşteriye çevirmesi de ileride oldukça mümkün olduğundan, müşterileri da mağazaya çekmiş oluyor.

Bence oldukça mantıklı bir girişim, bununla birlikte sadece offline mağazalar için değil, e-ticaret siteleri için bile kurgulanabilir model söz konusu. Siz de gizli müşteri olmak isterseniz GizliGizli.com'a buradan üye olabilir ve markaların kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. daha destur demeden spam mail yağdırmaya başladılar. bültenlerine abone olmuşmuşmuşum. kendileriyle o şekilde tanışınca gözümde zerre kadar değerleri kalmadı. yeni bir girişimi insanlara spam mail göndererek tanıtamazsınız. vazgeçin artık şu huylardan.

  1. Gizligizli Gizligizli

   Ozan bey,

   Bugüne kadar üyeliğini tamamlamamış ancak önceki dönemlerde bilgi almak için kayıt olmuş isimlere 1 adet e-mail ve 1 adet SMS (1 hafta arayla) gönderildi. Üyeliği tamamlayan ve bu sistemden faydalanmak isteyen kullanıcılar ise yalnızca haftada 1 adet olmak üzere 2 adet e-mail aldılar.

   Bilginize,

 2. kimlik numarası/adres vb istemeleri saçma olmuş.

  1. Gizligizli Gizligizli

   Merhaba,

   Takdir edersiniz ki adresiniz bizde bulunmadan başvuruda bulunmuş olduğunuz hediye çekini size ulaştırmamız mümkün olmaz.

   Ayrıca, değer taşıyan bu çeklerin güvenliğini sağlamak için TC Kimlik numaranız olmadan işlem ne yazık ki yapılamaz.

   Bilginize,

 3. Güzel bir proje.Gizli müşteri işinin internete taşınması harika.Henüz yeni ve İstanbul ağırlıklı kampanyalar ancak ilerleyen dönemde diğer şehirleri de görmek isterim.Sonuçta mağazaların bir çok şehirde şubeleri mevcut.

 4. İzmir'den bir firma gördüm. İnşallah indirim kuponu gönderirlerse gidip inceleme ve sisteme dahil olma fırsatını elde edeceğim. Gördüğüm artı ve eksileride böylece açıklama şansı bulabilirim :)