Cicek.com'un satış fiyatı resmi kayıtlara göre 3.9 milyon TL!

Cicek.com'un satış fiyatı resmi kayıtlara göre 3.9 milyon TL!

Geçen ay Türkiye'de önemli bir birleşme gerçekleşti. Online çiçek siparişi konusunda Türkiye'deki en büyük oyuncu oyunculardan biri olan CicekSepeti.com tarafından Cicek.com'un satın alındığı SAS Finance ortaklarından Serkan Aşıkoğlu tarafından twitter üzerinden duyurulmuştu. Ancak bu satın almayla ilgili hiçbir rakam ve ayrıntı paylaşılmadı.

Ulaştığımız resmi kaynaklar, Çiçek Sepeti'nin Cicek.com'a ne kadar ödediği ve anlaşmanın ayrıntılı konusunda önemli bilgiler veriyor. Bu bilgilere göre Çiçek Sepeti'nin Cicek.com'a ödediği rakam 3 milyon 979 bin TL.

Bunun yanı sıra satışın detaylarına baktığımızda devredilen alan adları arasında Cicek.com dahil 30 farklı alan adı bulunuyor. Söz konusu alan adları şu şekilde; Cikolatakeyfi.com, 444-cicek.com, Acelecicek.com, Brovniepop.com,  Brovnipop.com,  Browniepop.com, Cicek.com, Cicek.net, Cicekci.tv, Cicek-siparisi.com, Cicekzamani.com, Cicekzamani.net, Cicekzamani.org, Cikolatacicekleri.com, Cikolatacilek.com, Cikolatacilekler.com, Cikolatalezzet.com, Cikolatalilezzetler.com, Cikolatalimeyve.com, Cikolatalimeyveler.com, Cikolatameyve.com, Meyvelibuket.com, Meyvelibuketler.com, Yenilebilirbuket.com, Yenilebilirbuketler.com, ve Yenilebilircicek.com.

Yukarıda paylaştığımız alan adlarının birçoğu kullanımda değil. Cikolatakeyfi.com ve Cicek.net alan adlarının ise Cicek.com'a yönlendirme yaptığını görüyoruz.

Satın alma ile beraber Cicek.com'un operasyonlarına ne şekilde devam edeceği veya markası dahil tamamen Çiçek Sepeti'ne devredilip edilmeyeceği konusunda henüz bir bilgi paylaşılmış durumda değil. Ancak Çiçek Sepeti'nin, Cicek.com ile beraber satın aldığı alan adlarının, Türkiye'deki çiçek sektörüyle ilgili hemen hemen tüm kelimeleri kapsadığını söylemek mümkün.

Konuyla ilgili gelişmeleri haberi güncelleyerek paylaşacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.