Cicek.com'un satış fiyatı resmi kayıtlara göre 3.9 milyon TL!
E-Ticaret

Cicek.com'un satış fiyatı resmi kayıtlara göre 3.9 milyon TL!

Geçen ay Türkiye'de önemli bir birleşme gerçekleşti. Online çiçek siparişi konusunda Türkiye'deki en büyük oyuncu oyunculardan biri olan CicekSepeti.com tarafından Cicek.com'un satın alındığı SAS Finance ortaklarından Serkan Aşıkoğlu tarafından twitter üzerinden duyurulmuştu. Ancak bu satın almayla ilgili hiçbir rakam ve ayrıntı paylaşılmadı.

Ulaştığımız resmi kaynaklar, Çiçek Sepeti'nin Cicek.com'a ne kadar ödediği ve anlaşmanın ayrıntılı konusunda önemli bilgiler veriyor. Bu bilgilere göre Çiçek Sepeti'nin Cicek.com'a ödediği rakam 3 milyon 979 bin TL.

Bunun yanı sıra satışın detaylarına baktığımızda devredilen alan adları arasında Cicek.com dahil 30 farklı alan adı bulunuyor. Söz konusu alan adları şu şekilde; Cikolatakeyfi.com, 444-cicek.com, Acelecicek.com, Brovniepop.com,  Brovnipop.com,  Browniepop.com, Cicek.com, Cicek.net, Cicekci.tv, Cicek-siparisi.com, Cicekzamani.com, Cicekzamani.net, Cicekzamani.org, Cikolatacicekleri.com, Cikolatacilek.com, Cikolatacilekler.com, Cikolatalezzet.com, Cikolatalilezzetler.com, Cikolatalimeyve.com, Cikolatalimeyveler.com, Cikolatameyve.com, Meyvelibuket.com, Meyvelibuketler.com, Yenilebilirbuket.com, Yenilebilirbuketler.com, ve Yenilebilircicek.com.

Yukarıda paylaştığımız alan adlarının birçoğu kullanımda değil. Cikolatakeyfi.com ve Cicek.net alan adlarının ise Cicek.com'a yönlendirme yaptığını görüyoruz.

Satın alma ile beraber Cicek.com'un operasyonlarına ne şekilde devam edeceği veya markası dahil tamamen Çiçek Sepeti'ne devredilip edilmeyeceği konusunda henüz bir bilgi paylaşılmış durumda değil. Ancak Çiçek Sepeti'nin, Cicek.com ile beraber satın aldığı alan adlarının, Türkiye'deki çiçek sektörüyle ilgili hemen hemen tüm kelimeleri kapsadığını söylemek mümkün.

Konuyla ilgili gelişmeleri haberi güncelleyerek paylaşacağız.

Yorumlar (10)
 1. Engin Murat Şahin Engin Murat Şahin

  Bizde Çok yakında yepyeni bir Türkçe e-alışveriş tavsiye motoru http://www.bendentavsiye.com projesini kullanıma sunacağız.

  1. Tavsiye motorunuza tavsiye - "No input file specified." hatasini kontrol edin.

   1. Engin Murat Şahin Engin Murat Şahin

    Sevgili Ahmet henüz proje aşamasında domain i yeni aldık

    o yüzden ki normaldir.farkındaysan yorumda kullanımda ibaresi yok programlaması tamamlanmak üzere kullanıma açıldığı zaman yorum değil de haberini yaparsınız umarım.

  2. Konuyla alakası ne kendinizi girişimcimi sanıyorsunuz neyse boyle devam edin guluyorum size sadece :D

 2. Ergin Keleş Ergin Keleş

  Hayatımda internet üzerinden birkaç kez çiçek siparişi verdim. Hepsini de cicek.com'dan verdim. Hepsinde de tam bir rezalet yaşadım. "Siparişlerim istediğim tarihlerde gitmedi, sipariş verdiğim çiçek türü gitmedi" ana başlıklar olmak üzere, cicek.com hizmetinden zerre kadar memnun kalmadım. İnternetten çiçek siparişi deneyimlerim o kadar kötü oldu ki artık internet üzerinden çiçek siparişi vermiyorum.

  Normalde satın almalara hep şüpheli bakarım. Genelde de satın alımların değerlerinin altında olduğunu düşünürüm. Ama cicek.com'un hizmet kalitesine bence bu değer çok fazla. ciceksepeti.com'dan bugüne kadar herhangi bir alışveriş yapmadım. Ama genel izlenimim cicek.com kalitesinin kat kat üstünde olduğu yönünde. Bu satın almanın cicek.com'a en azından hizmet kalitesi getireceğine eminim. Hizmet kalitesini artıracağına değil, hizmet kalitesi getireceğine eminim.

  Umarım bundan sonra müşteri memnuniyetini azıcık da olsa dikkate alan bir cicek.com bulur ve yaşayacağımız güzel deneyimlerle olumlu şeyler söyleriz. En azından kendi adıma bunu umuyorum.

 3. Online Çiçek sektöründe tam bir tekelleşme söz konusu rekabetin olmadığı yerde indirimli fiyatlarda olmaz doğru bulmuyorum saygılar.

 4. Dünyanın en aptalca şeylerinden biri de sanırım kesme çiçektir. En ucuzu 35-40 lira, 250 liraya bile çiçek var. O paraya bir öğrenciye burs verilir. Toprağıyla olsa yanmam. Git pazardan fesleğen al 1 lira 3 ay misler gibi kokar. Yorumum internetle alakası yok ama nasıl fiyat bunlar.

 5. Muhalifgirişimci Muhalifgirişimci

  Geçen günlerde cicek.org AlanAdlari.com üzerinden ucuz bir rakama satılmıştı, bu haberi gören arkadaş eminim üzülmüştür. Çünkü böyle bir yatırıma giren bir şirket, tüm jenerik alan adlarına sahip olmak niyetindeyse eminim cicek.org için ayırdıkları/çıkacakları maksimum miktar çok daha fazladır.

 6. her geçen yatırımla yeni siteler almak yerine mevcut durumu düzeltseler daha mantıklı olabilir heralde. 15'e kadar teslimat 17'ye kadar teslimat falan tarzı şeylerde neden son dakikada tesmilat yaparlar anlaşılmış şey değil. Hatunu son dakikaya kadar evde tutmaya çalışmak kavgalı olmaktan daha kötü.

 7. Murat Murat

  Bir çiçekçi olarak yorumlarınızı gördüm inceledim.Ama kaçırdığınız bir nokta bulunuyor o da çiçeğin Lüks tüketim maddesi olduğudur. Bir çiçekçiye göre 30-35 liralık bir çiçek zaten gayet ucuzdur,yol ücreti çiçeğin tasarımı işçiliği ve vb. etkenleri sayınca gayet ucuzdur.Ve en önemlisi sizin evinize götürdüğünüz topu topu 10 gün dayanan bitkiyi, 3 ayda yetiştirdiğimizi düşünürseniz nitekim ne kadar ucuza çiçek aldığınızı anlayacaksınızdır.Herşey bir kenara yüzde 18 kdv de cabasıdır.