LİG TV'nin Android uygulaması 6 ayda 1 milyon kullanıcıya ulaştı
Uygulamalar

LİG TV'nin Android uygulaması 6 ayda 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Türkiye'deki spor karşılaşmalarını yayınlayan kuruluşlarından biri olan LİG TV, resmi internet sitesi için yayınladığı Android uygulaması için bir infografik paylaştı. İnfografikte uygulamayı indiren kullanıcılar hakkında önemli bilgiler bulunuyor.

İnfografikte yer alan bilgilere göre uygulama yayınlandıktan sonra ilk üç ayda 500 bin, ilk altı ayda ise 1 milyon kez indirilmiş durumda. Bu rakamla beraber LİG TV uygulamasının günlük ortalama 5 bin 45 kişi tarafından indirildiğini paylaşalım.

Söz konusu bir Android uygulama olunca uygulamanın en fazla indirildiği cihaz Samsung oluyor. Yüzde 72 pay alan Samsung'u yüzde 7.9 ile Sony ve yüzde 6.4 ile HTC izliyor. En fazla inen cihaz ise Samsung Galaxy S3.

Söz konusu dönem içinde LİG TV'nin Android uygulamasını indiren kullanıcılar 6.2 milyon gol izledi. En çok izlenen goller arasında Didier Drogba'nın Akhisar Belediyespor'a attığı gol bulunuyor. İzlenen maç özeti sayısı ise 6.1 milyon olduğunu görüyoruz.

LİG TV uygulamasının 1 milyon Android'de, 1.1 milyon iPhone'da ve 226 bin iPad'te bulunduğunu belirtelim. LİG TV'nin Android uygulaması için hazırladığı infografiği aşağıda detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

LİG TV'nin Android uygulamasını buradan, iOS uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

lig-tv-android-uygulama-infografik

Yorumlar (3)
  1. Mert Meriç Mert Meriç

    uygulamanın ufak tefek hataları var ama, canlı skor, özet ve gol izlemek için çok güzel... Özellikle ligtv'nin sitesinin kötü olmasına rağmen uygulamanın bu kadar iyi olması beni şaşırtmıştı. wifi ile 3G arasında içerik farkı var bazı videolar lisans dolayısıyla izlenemiyor, bence ikisi de aynı durum internetten video izliyorum ama kanundaki çarpıklıklar da ilginç...

  2. İphone uygulaması yurtdışı bölümü çalışmıyor. Login olmama rağmen sürekli tekrar login olmaya yönlendiriyor. Zaten şunu da anlamış değilim yurtdışı altyapı masrafları daha ucuz olmasına rağmen yurtdışına 3 kat pahalıya satıyorlar.

  3. İnsanlar uygulamayı ücretsiz maç izleyebileceklerini düşünerek indirmişlerdir kesin. Yoksa böyle bir uygulamanın bu kadar indirilmesi imkansız.