Google aylık üyelikli müzik servisini tanıttı [Google I/O]
Eğlence

Google aylık üyelikli müzik servisini tanıttı [Google I/O]

Google etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Google'ın Android Mühendislik Direktörü Chris Yerga sahnede yerini aldı ve Google Play Store'un yeni tasarımını ve yeniliklerini açıklıyor.

Daha önce Google Play'de yer alan müzik servisi tam erişimli stream modeline geçiyor ve aylık 9.99$ fiyatla Amerika'da kullanıma sunuluyor. Servisin diğer ülkelere ise zaman içinde açılacağını açıklandı. Yeni müzik yapısıyla Google, Spotify'a aynı modelle bire bir rakibi oluyor.

Google Play'i bu şekilde güçlendiren Google, ülkemizde açık olmayan film, müzik, kitap kategorilerini de daha aktif bir hale getiriyor.

google-music-1

Dün The Verge'ün sızdırdığı Google Play Music All Access servisiyle müziklerin indirilmeden dinlenilmesine olanak sağlayacak olan servisini 9.99$ aylık olarak ücretlendiriyor. Bu model Spotify ile aynı olmanın dışında ücret olarak birebir uyuşuyor.

google-play-movies

Google Play Music All Access ücretsiz 1 aylık deneme sürümüyle gelecek ve ilk üye olanlara 7.99$'dan sunulacağını da ekleyelim. Tabii ki ilk önce Amerikan pazarında hizmete sunulacak, ülkemizde servise sunulması da çok yakın bir zamanda olmayacağını tahmin ediyoruz.

Yeni bilgiler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz...

Görsel Kaynak: TechCrunch

Yorumlar (7)
 1. "ülkemizde servise sunulması da çok yakın bir zamanda olmayacağını tahmin ediyoruz"

  Bu sonuca nereden varıyorsunuz? Habercilik yapıyorsanız yorumlarınızın sebebine biraz girmeniz lazım?

  Google'ın zaten youtube sayesinde içerik sahipleri olan yapım şirketleriyle iş ilişkisi var. Deezer, Nokia Music+ da pazarda varlar, yani bir şekilde birileri bu pazarı karlı görmüşler? Siz neden olmayacağını düşünüyorsunuz?

  1. Google'ın Play'de film, kitap ve müzik servislerini şimdiye kadar Türkiye'de yayına almadığı için bu şekilde düşünüyorum.

   1. Peki bunu biri sorunca değil de daha yazıyı yazarken "tahmin ediyorum, çünkü..." şeklinde sebep olarak belirtseydiniz daha güzel olmaz mıydı? Geç kalmış sayılmazsınız, yazıyı düzenleyip ekleyebilirsiniz.

 2. Ersin Koç Ersin Koç

  Ben hemen üye oldum, on numara olmuş herşey :) Türkiye'den Google Play hizmetlerini sorunsuz, vpn olmadan bir ben kullanıyorum herhalde.

  http://d.pr/i/QGjl

  http://d.pr/i/pHr4 Arayüz de harika :)

 3. Uzun zamandır kullanıyorum çok yararı oldu. Ancak Türkiye'de tam anlamı ile verim almak için biraz daha zamana ihtiyacı var. Facebook'un bu hizmeti satın almasıyla bu zaman faktörü ortadan kalkacak.

 4. Akif Sever Akif Sever

  Beleş denemeye başladığım yenilik VPN ile giriş yaptım wallette ki adresimi Amerika'da bir yer olarak değiştirdim. İlk izlenimlerim.açtığımda listelerin üst ve alt kısmına gelen fare imleci listeyi kaydırıyordu ve buna hiç gerek yoktu bence ki artık olmuyor değiştirmişler hemen. Amerika'da olmadığım için "Shop" yerine "Explore" ve onun üstünde "Radio" bölümleri var bende. Normalde 7,200 şarkı yüklemiştim buna. Explore de yeni albümlere gelip çoğunu kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz ama web arayüzünde bu sayıyı etkilemiyor (bu belirtilmiş) ama şarkıları upload ettiğiniz "music manager" programında download sekmesinde 7,984 şarkı indirilebilir olarak yazıyor. Ayrıca web de albümleri ve şarkıları indirebiliyorsunuz. Android uygulamasında Explore bölümü yok yeni şarkıları webde kütüphaneye ekledikten sonra ulaşıyorsunuz. Merak ettiğim ise 30 gün sonunda bu kütüphaneye yeni eklenen şarkılar ne olacak :)

 5. Güzelmiş.Tabi nekadar tutar kimler kullanır bilemiyorum.Ama Google'da hiç durmadan çalışıyor.