Boxbee aylık üyelik modeliyle eşyalarınızı depolama alanlarında saklamanızı sağlıyor

Boxbee aylık üyelik modeliyle eşyalarınızı depolama alanlarında saklamanızı sağlıyor

Gün gittikçe daha küçük yaşam alanlarında yaşamaya başlıyoruz. Kalabalıklaşan nüfus, sıklaşan yerleşim ve yaşam alanları bunu bize mecbur kılıyor...

Boxbee de bunun farkına varmış olan, yeni bir girişim. İlham kaynakları bulut bilişim. Fakat yaptıkları iş, evinizdeki gerçek olan eşyaları sizden alarak, sizin için güvenle depolamak. Kısacası bulut sunucularda nasıl verilerimizi saklıyorsak, Boxbee, evimizdeki eşyalar için bunu yapmayı vaat ediyor.

Boxbee'nin kurgusu oldukça basit. Boxbee, size kendi boş kutularını teslim ediyor. Siz, içine koymak istediğiniz eşyaları düzenleyerek bu kutuları dolduruyorsunuz. Daha sonra randevu ile kutularınızın alınma zamanını belirliyorsunuz. Ardından kutular sizin için saklanmaya başlıyor.

Bu girişimin en büyük avantajı size yerden tasarruf sağlaması. Belki kullanmadığınız eşyalarınızı, hatta yaz gelince kışlıklarınızı bile Boxbee'ye emanet edebilirsiniz. Hatta benim şu anda aklıma gelen bir fikir de var. Boxbee'nin yerli bir klonu olsaydı, "çocuklarınızın çeyizlerini bize teslim edin, sizin için saklayalım" şeklinde uzun süreli saklamalar için harika bir kampanya da yapabilirdi. :)

Boxbee

Boxbee'yi bir internet girişimi yapan şey sadece bulut bilişimden aldığı ilham da değil elbette. Boxbee'ye emanet ettiğiniz kutularınızı internet üzerinden görebiliyor, içine neler koyduğunuzu görebiliyorsunuz. Mesela ihtiyacınız olduğu bir şey oldu, hemen ilgili kutuyu Boxbee'nin web sitesi üzerinden geri çağırıyorsunuz ve emanetinizi geri alıyorsunuz.

Boxbee'nin bir diğer avantajı ise, profesyonel bir depolama hizmeti ve sizin için 24 saat güvenlik sunması. Böylece güvenle eşyalarınızı Boxbee'ye emanet edebiliyorsunuz. Bununla birlikte, Boxbee'nin kapalı kutuları su geçirmez. Aynı şekilde bu eşyalarınızı evde başınıza gelebilecek yangın, su baskını gibi olası felaketlerden de korumuş oluyorsunuz.

Tabii her hizmetin olduğu gibi, Boxbee'nin bir bedeli var. Boxbee'nin fiyatlandırması aylık düzen üzerinden yapılmış. Aylık 6 dolarlık bir ücretle, Boxbee kutunusu saklayabiliyorsunuz. Belirli boyuttaki su geçirmez Boxbee kutularını ücretsiz olarak size tahsis ediliyor. Hizmet şu an için sadece San Francisco'da devreye girmiş durumda. Oldukça parlak bir girişim olduğu düşüncesindeyim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.