Paylaşımlı araç kiralama girişimi RelayRides, Wheelz'i satın aldı

Paylaşımlı araç kiralama girişimi RelayRides, Wheelz'i satın aldı

Araç sahiplerinin arabalarını paylaşarak, kiralayabilecekleri ve gelir elde edebilecekleri RelayRides adlı girişim, rakibi Wheelz'i satın aldı.

Wheelz, içinde Zipcar'ın da bulunduğu yatırımcılardan toplamda 15 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. RelayRides da son olarak General Motors Ventures'dan tam 13 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.

Satın alma ile ilgili Wheelz'in web sitesinde yapılan açıklamada, Wheelz'in RelayRides ekibine dünyanın en büyük P2P araç paylaşım servisini inşa etmeye devam edecekleri bilgisi yer alıyor. Artık Wheelz'in web sitesine girenler kayıt olmaları için RelayRides'a yönlendiriyor.

Kullanıcılar RelayRides üzerinden araçlarını kaydederek, web sitesi üzerinden araçlarını diğer kullanıcılara saatlik, günlük ya da haftalık olarak kiralabiliyor ve belki de sürekli kullanmadıkları araçlarını bu girişim sayesinde değerlendirerek para kazanabiliyorlar.

Wheelz çalışanlarının bir kısmı, RelayRides'ın San Francisco'daki ofisine transfer olacak ve burada çalışmaya devam ederek, bundan sonraki süreçte RelayRides'ın gelişmesi için çaba gösterecekler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.