Nokia'nın üst seviye yeni akıllı telefonu Lumia 925 tanıtıldı

Nokia'nın üst seviye yeni akıllı telefonu Lumia 925 tanıtıldı

Windows Phone işletim sistemiyle beraber yenilenme sürecine giren Nokia, yeni akıllı telefonlarıyla Apple ve Samsung'a kafa tutmaya devam ediyor.

Şirketin uzun zamandan beri çıkması konuşulan yeni amiral gemisi akıllı telefonu bugün duyuruldu. Nokia Lumia 925 adındaki yeni üst seviye akıllı telefon, özellikleri ve tasarım bakımından dikkat çekiyor.

Lumia 925'in özelliklerine baktığımızda cihazın diğer Lumia modellerinde olduğu gibi Windows Phone 8 işletim sistemine sahip olduğunu görüyoruz. Cihazın donanımsal özellikleri arasında 1.5GHz çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM ve 4.5 inçlik AMOLED ekran gibi özellikler bulunuyor. Lumia 925'in bir önceki üst seviye model olan Nokia Lumia 920'ye göre hafiflediğini ve inceldiğini paylaşalım.

nokia-lumia-925

Windows Phone'lara özel fotoğraf uygulaması tanıtıldı

Cihazın en dikkat çekici özellikleri arasında fotoğraf ekipmanı ve yazılımı bulunuyor. Cihazda bulunan 8.7 megapiksellik kameranın yanı sıra Hipstamatik Oggl adındaki adındaki fotoğraf bazlı sosyal ağ uygulaması dikkat çekiyor. Facebook, Twitter ve Pinterest ile uyumlu olarak çalışan Oggl'da birçok farklı filtre bulunuyor. İsteyen kullanıcılar farklı fotoğraf filtreleri de satın alabiliyor. Uygulamanın şu anda yayında olmadığını belirtmekte fayda var.

Cihazın fiyatıysa ise Avrupa'da 469 euro olarak belirlenmiş. Bu ay içinde pazara sunulacak cihazın Türkiye'de piyasay çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmış durumda değil. Ancak Mayıs ayı olmasa da Haziran ayında cihazın Türkiye'deki kullanıcılarla buluşabileceğini ifade edebiliriz.

Nokia akıllı telefon pazarındaki elini güçlendirmek veya başka deyişle Apple ve Samsung'a kafa tutabilmek için elinde geleni yapıyor. iPhone ve Samsung Galaxy 4 ile aynı segmentte bulunan Nokia Lumia 925'i bu yönde yorumlayabiliriz. Nokia'nın bu hamlesi gelecekte akıllı telefon rekabetini nasıl etkileyeceğini bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Fotoğraf çekimi özelliklerinin öne çıktığı Nokia Lumia 925'i aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.