Online tedarik portalı MalzemeTurkiye.com üreticilerle tüketicileri bir araya getiriyor

Online tedarik portalı MalzemeTurkiye.com üreticilerle tüketicileri bir araya getiriyor

İlan siteleri Türkiye'de en çok ilgi gören kategoriler arasında yer alıyor. Daha çok tüm ürün çeşitlerinin bulunduğu ilan sitelerine alternatif olarak belli bir alana odaklanan dikey girişim projeleri hayata geçmeye başlıyor. MalzemeTurkiye.com ise bu projelerden biri.

Eser Eskiçırak tarafından kurulan ve yazılımı AcerPro tarafından geliştirilen MalzemeTurkiye.com, hemen hemen imalat sektörüne ait malzemelerin bulunduğu bir ilan sitesi. Site, tedarikçileri tüketicilerle bir araya getirmesinin yanı sıra malzeme arayanların ilan verebilmesini sağlıyor.

MalzemeTurkiye.com'da ilan vermek isteyen tedarikçiler, siteye şirket üyeliği gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu yüzden bireysel ve Facebook ile bağlanan kullanıcıların ilan veremediğini belirtelim. Şirket üyeliği kısmında logo gibi markaya dair öğeler paylaşmak mümkün. Bireysel kullanıcılarsa Facebook veya e-posta ile kayıt olduktan sonra tedarikçilerin ilanlarına ulaşabiliyor.

malzemeturkiye-com-ana-sayfa

Hedef 10 binden fazla malzeme sayısı

Aldığımız bilgilere göre şu anda sitede 140 farklı malzeme kategorisi bulunuyor. Kurucunun pazar araştırmaları ve hedeflerine göre ise MalzemeTurkiye.com'da 6 ay içinde 10-15 bin farklı malzemenin yer alması planlanıyor. Malzeme ilanı sayısı konusunda sitenin şu anda emekleme aşamasında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunun yanı sıra sitenin şu anda günlük 3 bin civarında ziyaretçiye sahip olduğunu belirtelim.

MalzemeTurkiye.com'un gelir modeli ise reklam üzerine kurulu. Şu anda bunun dışında ücretli üyelik gibi farklı gelir modelleri bulunmuyor.

MalzemeTurkiye.com, bulunduğu ürün kategorisi bakımından diğer ilan sitelerine nazaran daha niş bir alanda yer alıyor. Bu her ne kadar dezavantaj gibi görünse de doğru hamlelerle avantajlı bir durumun yaratabileceğini düşünüyoruz. Öte yanda ürün çeşidi ve sayısı bakımından MalzemeTurkiye.com'un emekleme aşamasında olduğunu yukarıda paylaşmıştık. Bu anlamda sitenin hızlı bir şekilde bu rakamı artırmasını gerektiğini düşünüyoruz. Arayüz konusunda da kullanım kolaylığı bakımından bir kaç ufak değişiklik gerektiğini sözlerimize ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.