BIC ilk yatırımını 200 bin TL ile telefonkilifim.com'a yaptı
E-Ticaret

BIC ilk yatırımını 200 bin TL ile telefonkilifim.com'a yaptı

Sizlere daha önce Türkiye pazarının yeni melek yatırım ekiplerinden biri olan BIC Angel Invesments'dan bahsetmiştik. 2013 yılı içinde Türkiye'de 1 milyon dolar yatırım yapmayı hedefleyen BIC, ilk yatırımını gerçekleştirdi. Yapılan açıklamaya göre telefonkilifim.com, BIC'den 200 bin TL yatırım aldı.

2012 yılının Ocak ayında kurulan telefonkilifim.com, internet üzerinden kişiye özel telefon kılıfı üretimi, koleksiyon ürünler, perakende satışa yönelik seri üretim ve teknoloji geliştirme alanlarında hizmet veriyor. Toptan satış da yapan telefonkilifim.com, kullanıcılarının kendi yükledikleri görsellerden de kapak oluşturabiliyor. Arkasında NGT Yazılım Teknolojileri bulunan sitede şu an iPhone ve Samsung'un çeşitli modelleri için geniş bir katalog var.

Screen Shot 2013-05-06 at 2.26.58 PM

Telefonkilifim.com'un kurucuları ise Bulut Akışık ile Mert Özdal. Şirketin yatırımdan sonraki amacı ise yüzde 40'lık pazar payı ve yurtdışı pazarları.

Konuyla ilgili konuşan BIC Angel Invesment Yönetim Kurulu Başkanı Joachim Behrendt, "Şimdiye kadar görüştüğümüz 130’un üstünde proje arasından girişimci ekibin potansiyeli, iş modeli ve elde edilen başarılar ve hedeflenen pazar anlamında en beğendiğimiz projelerden bir tanesi telefonkilifim.com’du. Bu ekiple sinerji yaratabileceğimiz ve katkı sağlayabileceğimiz birçok alanın da bulunduğunu düşünerek yatırım yapma kararı aldık. Telefonkilifim.com BIC olarak gerçekleştirdiğimiz ilk yatırım oldu ve hızlı bir şekilde yatırımlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz. Verdiğimiz aktif destek, yönetim tecrübesi paylaşımı, şirketin kurumsallaşması ve alt yapının da güçlendirilmesiyle beraber telefonkilifim.com’un pazarda yüksek bir performans göstermesini hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

BIC, yatırımın ardından telefonkilifim.com'a ağırlıklı olarak mobil uygulama, dijital pazarlama, halkla ilişkiler, şirket performans takibi ve iş geliştirme alanında destek vermeyi planlıyor. Telefonkilifim.com hakkında yaşanacak gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Yorumlar (14)
 1. Sabri Kacabilir Sabri Kacabilir

  Joachim Bey gercekten cok ince bir bey.

  Yatirimi hayirli olsun, ben de kendisine sunum yapmis ama begenilmemistim.

 2. Ya Arkadaş ben anlamıyorum bu işlerden.

  Kılıfçıya 200.000 TL!!!

  Bir türlü çıkamıyorum işin içinden.

  Şu yatırımın mantığını biri bana anlatabilir mi?

  Gerçekten anlamadığım için soruyorum.

  Almıyor beynim.Zeka mı düşük nedir?

  1. Hemen anlatayim olayi,

   200.000 TL dediginiz miktar öyle ahim sahim bir miktar degil, ayrica "yatirim" kelimesinden ne anladiginiz da önemli. Sayet yatirim sizin icin "havadan gelen para, hibe" gibi anlamlara geliyorsa yanlis yoldasiniz, "sirkete ortak olma, sirketin hissesini alma" olarak algiliyorsaniz o zaman bu taraftan buyurun.

   Yatirim oldukca mantikli, Türkiye gibi genc nüfusun oldukca yüksek oldugu, akilli telefon pazarinin gün gectikce cig gibi büyüdügü bir ülkede gencler orjinal, kendilerini digerlerinden farkli hissetirecek arayislar icine giriyorlar. Her ne kadar durum erkek kullanicilar icin bu kadar yüksek olmasa da bayan kullanicilar icin "moda, tasarim, görüntü" kavramlarinin daha önemli ve ön planda oldugunu ve bazi kiliflarin fiyatlarinin sitede 42 lira gibi rakamlar oldugunu göz önünde bulundurursak, ortaya büyük bir kar marji cikiyor. Sayet satislar iyiyse (ki iyi olmasa yatirim yapmaz kimse) bu yatirimcinin bu isten oldukca fazla kar edecegi anlamina geliyor.

 3. tebrikler. iyi bir yatırım ama 130 girişim arasında sadece bu çıktı demek sanırım biraz yanlış türkiyede başka proje mi kalmamış. ayrıca sitelerini yatırımdan sonra biraz daha sadeceleştirilerse bence daha başarılı olabilirler.

 4. İki taraf için de hayırlı olsun. Girişim direkt paraya dönecek gibi görünüyor.

  Fakat bir noktaya değinmeden edemeyeceğim. Acaba Türkiye'deki giriş ekosistemi ne zaman daha özgün, denenmemişi deneyen ya da denenmişi daha orjinal şekilde yapan bir ekosisteme dönüşecek acaba...

  Umarım bir gün, "alibaba'dan mal getirip burada iki katına satalım", "Çin'den bardak çanak getirip üstüne iki baskı yapıp üç katına satalım" tarzı girişimlerden bir tık öteye gidebiliriz.

 5. Recep Yüksel Recep Yüksel

  Buradan görünce baktım ve alışveriş yaptım.Sistemin genel arayüzü evet 200.000 TL yatırım almış gibi durmuyor ama yatırım yeni alındı ve zaten yeni arayüz üzerine çalışıyorlarmış.Bunun dışında ürünü tasarlarken arayüz kesinlikle tatmin edici.Bence çok doğru bir yatırım ve kesinlikle çok başarılı.Hatta bir api kurarlarsa kesinlikle çok daha iyi yerlere geleceğini kendilerine de belirttim kendileride buna benzer bir çalışmanın zaten mevcut olduğunu söyledi.Bir çok şahıs sitelerine ciddi gelir getirebilcek birşey.Kendilerine başarılar diliyorum.

 6. Telefon Kılıfım ekibini tebrik ederiz.

 7. Mustafa Namoğlu Mustafa Namoğlu

  Hayırlı uğurlu olsun. Yatırımı eleştirenlere: Yatırımlar projeden ziyade ekibe yapılır ki Telefonkilifim.com'un hem online'de hem offline'da başarılı işler çıkardığını biliyorum.

 8. telefonkilifim bu yatırımla daha da sesini duyuracağını gösterdi.

 9. hayırlı olsun kılıf tasarımı için html5 destegi varmı bakamadım ama varsa tekrardan hayırlı olsun

 10. Mert Meriç Mert Meriç

  offline'da çok güzel iş başarmışlar, tebrik etmek gerekir. Online kısmında başta sadece kendi kılıfını kendin hazırla düşünülmüş herhalde. twitterdaki statusleri bile "Dünya üzerinde sadece sende bulunan telefon kılıfı:Kabuk. Eşsiz ol!" şeklinde geçiyor. Fakat mağaza ve tasarımcılar da var... Ben mağaza açıp tasarım satacak olanlar aracılığıyla büyüyeceklerine inanıyorum. Ama bu alanda sıkıntılar var... Eklediğin ürünü güncellemede (isim vb.), profil düzenlemede, bunun yanı sıra müşteri açısından da sitede kılıf aramak ve bulmak zor görünüyor şu anki yapı ile... umarım yatırımı online tarafı geliştirmek üzere kullanırlar.

 11. Kişiselleştirmiş ürün sektörü her geçen gün büyüyor. Sektör doğru ve kar marjı yüksek bir operasyon. Bu işi hakkı ile kaliteli yapanlar hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük cirolar yapacaklar. Telefon Kılıfım Coverzz.com en önemli adaylar bence.

  1. Hayırlı işler Emre Bey, reklam yapma fırsatını kaçırmıyorsunuz bakıyorum.

 12. Neredeyse 10 gün önce bir kaç görsel yüklemiştim. olumlu ya da olumsuz herhangi bir hareket yok. Sürekli Onay aşamasında bekliyor.

  Parayı saymakla meşguller sanırım :)