SocialWire'a 1 milyon dolarlık yeni yatırım
Yatırım

SocialWire'a 1 milyon dolarlık yeni yatırım

Sizlerle ilk kez geçtiğimiz yıl "Silikon Vadisi'ne transfer ettiğimiz girişim" olarak paylaştığımız SocialWire,  500 Startups ve First Round Capital'ın da aralarında bulunduğu 17 yatırımcıdan 2 milyon dolara yakın yatırım almıştı.

Facebook reklamları için bir tavsiye ve reklam optimizasyon motoru girişimi olan SocialWire, aldığı 2 milyon dolarlık tohum yatırımının bir devamı olarak, yeni bir 1 milyon dolarlık yatırımını aldı.

Yeni tur yatırımda SoftTech VC, SocialWire'ın yatırımcıları arasına katıldı ancak bu 1 milyon dolarlık yatırımın içerisinde önceki yatırımcılar First Round Capital, 500 Startups, Accelerator Ventures ve Joi Ito da bulunuyor.

Bununla birlikte şirkette Chief Revenue Officer olarak görev yapan Bob Buch, yeni tur yatırımın ardından şirketin CEO'su olarak atandı. Buch, daha önce Digg ve AOL gibi firmalarda iş geliştirmeden sorumlu olarak çalışmıştı. Bob Buch, aynı zamanda Digg reklamlarının yaratıcısıydı.

SocialWire'ın kurucusu olarak tanıdığımız Selçuk Atlı ise, CEO'luk görevini Bob Buch'a devretmesinin ardından, kurucusu olduğu şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaya devam edecek.

Yorumlar (2)
  1. Sabri Kacabilir Sabri Kacabilir

    Bob Buch ile sahsen tanisiyorum, kendisi onumuzdeki donemde buyuk bir etkinlikte istanbulda olacak ve girisimcilerle tanisacak, dileyenler takip etsin!

  2. ilk round'dan daha düşük bir miktarda yatırım, CEO değişmiş..

    İyi haberler değil bunlar, muhtemelen şirket parayı harcadı ve başarısız oldu, son bir şans daha veriliyor.

    zaten sosyal alışveriş konusu oldukça sıkıntılı. Ekip için iyi bir tecrübe olmuş.